• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minimal Earthquake

Sajnos kudarcba fulladt a por alga eltüntetése...:cry:
Az 1 napos sötétség gyönyörűen eltünteti az üvegről másnapra az algát , de kövi napra már megint jelen van.:mad: Hozzáteszem ,hogy előtte 2nappal volt vízcsere és üveg takarítás. Szerintem még elég sok "por" volt a vízben.
Hagyom még jövőhét hétvégéig had zöldüljön be mégjobban az üvegem utána ismét 2nap sötétség. Nagyon remélem ,hogy a parvula nem sínyli meg.:cautious: Ha nem jön be ez sem akkor szűrő váltás lesz.:finger: Megpróbálom a tetra 1200-t. Kb duplája a szűrő anyag befogadása és ez ami a legfontosabb most, illetve a reaktoros co2 beoldás sem elhanyagolható.
 
Nem bírtam tovább , úgyhogy ma már ma elkezdődött a blackout. Annyira zavart ,hogy nem látok bele az akvába ,hogy az leírhatatlan.
1 hete volt utoljára az üveg megtakarítva....
Blackout start 08.20 21:00
Blackout end 08.23 11:00
Ha minden igaz akkor 62óra lesz fény nélkül.


És akkor egy kép. Telefonos , de ehez nem akartam összerakni a gépet....
mu3p.jpg
 
Szeva! Átérzem a GERONIMO a csőröm a látvány szitut! Kitartás és türelem és várom majd a fejleményeket.
 
Kicsit változott a dolog. Holnap melózok ígyhát délután/este lecseréltem a vizet. Szaga és színe nem volt a víznek. Egy pillanatra felnyomtam a lámpát. A steril kifejezés az üvegre még várat magára, de sokkal jobb a látvány (80%-ban tiszta az üveg) illetve a zöld por ahol még jelen van elkezdett sárgás barnás szint felvenni. Valószínűleg az üvegen lévőket sikerült kinyírni így.
A parvula elég keményen szenved. Nem a szíve csücske a blackout még ha csak 2napos is volt. Elég sok a sárga barna szál. Remélem átvészeli.
 
Hálelúja!!!

Végre belátok az akváriumba :) 90% tisztaságú az üvegem. Ha minden igaz holnapra vagy holnaputánra a maradék is lekopik magától. Huhhhh végre :D
Állatok jól vannak , a víz csodaszép tiszta. A parvula már sokkal jobban van , többi növénynek meg se kottyant :)

Szorítok ,hogy ne jöjjön vissza ez a dög :rage::punch::finger:
 
Hétvégi helyzetjelentés!


A por alga ügyben egész jól állok. Még nem jött vissza sőt még nyoma sincs ,hogy vissza akarna térni! Bizakodó vagyok ez ügyben (y)
A helfire levél végein megjelent néhány pamacs ecset. Nagy jelentősége nincs ,nem bántom még....
Növények jól érzik magukat. Nem nagyon sietnek , bár ennek valószínűleg az az oka ,hogy már több mint fél éves a táptalajom. Lehet meg kéne kínálni táprudakkal :smug:
Víz kristály tiszta , állatok jól vannak esznek isznak. Most már csak hátradőlök és nézem :cool:




Najó egy képet csak berakok :D


9591155922_537d3e7ea0_c.jpg
 
Gratulálok! nagyon szuper kis akváriumot sikerült összehoznod! Nincs túlbonyolítva, de mutatós!! ;)
 
Örülök ,hogy sok embernek tetszik :) Köszi emberek!! :LOL:

Akkor mégis ,hogy mi lett a por algával. Jelen állás szerint eddig nyoma sincs és remélhetőleg nem is lesz. A 2 napos blackout után az üvegről 90% eltűnt a maradék 10% lekapartam egy feles vízcserével. Technikán tápozáson és az alap dolgokon nem változtattam. Még nem merek rá áment mondani majd csak 1 hét múlva , de már most kijelentem ,hogy jobb mint az üveget kapirgálni 2-3 naponta :D Aki szenved veled próbálja ki ,gondot nem okoz :) :) :)


És akkor egy kis etetés!!! :p

 
Hát számomra egy kisebb csoda történt!

Újabb adag kis crs-el bővült az akva. Véletlen folyamán észrevettem egy kis apró rákot majd következőt és így tovább. Kb 8-10db-ot számoltam meg. Nem tudom ,hogy ez ,hogy volt lehetséges mivel a megmaradt 4db crs-ből egyik sem volt petés. Számomra ez rejtély , de örülök neki :)
 
12 nap telt el a black out óta. A por alga azóta nem tért vissza , még nyomokban se fedezhető fel! Ki merem jelenteni ,hogy tökéletes megoldás a zöld por ellen a black out!!!

Mégis akkor ,hogy merre meddig.
1. Hagyni kell 10-12napot az üvegen az algát had lepje el rendesen.
2. Nem szabad kapargatni ,hozzányúlni sőt még csúnyán se lehet ránézni! :D
3. A 10-12 nap eltelte után meg kell ejteni a sebészi pontossággal kidolgozott sötétítést. Fény semennyi se jusson be az üvegkalitka belsejébe!!! :D
4. Miután vége van a sötétítésnek egy nagy vízcsere. Ilyenkor még nyomokban felelhető az üvegen az alga , de nem kell vele foglalkozni már úgyis megmurdelt!
5. Vízcsere után 2 nappal már tisztára lehet takarítani az üveget és ismét tolni kell neki egy vízcserét.

Nekem eme módszerrel sikerült véget vetnem az algának! Remélem mások is fogják igazolni ezt a módszert. :)
 
Back
Oldal tetejére