• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Other Planet

Icepeak

Főkertész
Belekezdtem egy projectbe. Régi vágyam már egy ilyen méretű akvárium amibe úgy érzem ki tudok rendesen bontakozni. Nem akartam túlságosan nagyon , de kicsit sem. Szerintem sikerült megtalálni azt az igazán jó arany középutat ami elválasztja a kicsit a nagytól.
Teljesen még nem körvonalazódott bennem a layout. Vannak elképzelések amiket szívesen megvalósítanék , de olyan nehéz kiválasztani a megfelelőt. :( Mindenféleképpen szeretnék fát vagy gyökeret. Ez már biztos! Nem tudok sajnos mit tenni nézelődök , gondolkodok rajzolgatok álmodok :) Majd lesz valahogy! A komoly tervezés nem maradhat el mostmár !:)


Akvárium: 60x40x40 gépi él csiszolt normál üveg. (Betangszépre sikeredett)
Szűrés: Tetratec ex 700 üveg ki és befolyóval. Mátrix Trop töltettel
Világítás: 4x15W Power led panel. 11,5V-on hajtva 6000 lumen fénymennyiséget produkál. 12V lesz hajtva mivel ezt még gond nélkül elbírja a hűtésem (led maghőm. kb 40fok) és jóval nagyobb a fény intenzitása.
Co2: nagynyomású , kerámiával beoldva , tűszelep.

Táptalaj: Tropica 2,8l
Talaj: 10l fekete Oliver Knott Normál szemű , 3Liter fekete Oliver Knott finom szemű. A finom szemcsét azért kapja ,hogy az oldalfalaknál ne a nagyszemű talajt lássam ami közt "nagy" rés van ,hanem ezt kis finom szemcsét:)
Dekor: Még nincs eldöntve!

Növények:
Jövő kérdése:) Van néhány biztos: Parvula , Pogo erectus , Blyxa, Rotala Macranda, Ammania Bonsai, Myriophyllum matogrossense, Alternanthera reineckii 'Mini'

Állatok (szeretnék)
Galaxy Razbóra 20db<
Amano 20db<
 
És akkor "elkészült" Még a steam növények hiányoznak , de nemsoká pótlásra kerülnek:)
img0168gr.jpg
 
Szia!
A jobb oldali kőtől nem fog sérülni az aki üvege?Úgy látszik mintha hozzá érne.A bal oldali is úgy néz ki.
 
Tudom még nincs itt az ideje , de már próbálom finomítgatni az összképet. Egy dolog amit észrevettem az az , hogy a növények "passzolnak egymáshoz. Van köztük átmenet. Najó ebből kivétel a polyondó , de szvsz máshova fog kerülni , de azis lehet , h ki fog belőle kerülni. Megvan a háttér is végre. Jobb oldal Myriophyllum matogrossense előtte pogo erectus , bal oldal pedig rotala sp green 1-2 szál Rotala rotundifoliaval megspékelve!:)


8571677769_c174faae5d_z.jpg
 
Na akkor ,hogy mi is van az akvában!

-Myriophyllum matogrossense
-Ludwigia arcuata
-Dipilis Diandra
-Hygrophila polysperma
-Pogostemon erectus
-Cryptocoryne willisii 'sp'
-Cryptocoryne Wendti mioya
-Littorella uniflora
-Pogostemon hellfire
-Blyxa japonica
-Ammania 'spec' Bonsai
-Parvula mini
-Eleocharis acicularis
-Anubias barteri var. nana
-Anubias barteri var. nana petit
-Microsorum pteropus 'Narrow'
-Microsorum pteropus 'Windelov'
-Microsorum pteropus 'Trident'
-Vesicularia ferriei 'Weeping'
-Staurognye reppens


Kikerült belőle a kő. A fák lent maradtak a víz alatt nem mozognak , de inkább még nem piszkálom!:)
Van algám , ilyen is olyan is , de napról napra kevesebb.
A steam növények szépen fejlődnek. A ludwigia gyönyörű vérvörös új hajtásokat hoz. Nem bántam meg ezt a növényt! Blyxa meg a bonsai nekiállt nőni , de a többiek még váratnak magukra. Lámpa fekapcs után 3-4órával már buborákoznak a növények!
Co2 folyamatosan emelem. Most járunk 1bubi/s-nél. Éjszakai levegőztetés megy 22h-23h-ig 05h-06h-ig. A levegőztetés hatására a vízfelszín hártyásodás drasztikus mértékben csökkent.
Tápozást ma elkezdtem. Micro 20ml/hét (a nagy növénytömegre való tekintettel meglágyult a szívem és egy kicsit többet kaptak) Macro 10ml/2nap ( ez az érték jövőhét folyamán 10ml/1nap-ra fog változni. Ha szükséges tovább fogom emelni , ha nem akkor marad ez az adag! )
Világításra nincs panaszom. Kezdetektől fogva 9órát megy. 12h-21h-ig!


Este megpróbálok valami értelmes képet készíteni mert nem állapot a telefonnal való fotózás!:)
 
A mai helyzet. Algák nagyrésze kiírtva! Itt ott némi zöld fonal mutatóba. Illetve az örökös probléma a zöld pont az üvegen! Ezeken a problémákon kívül nincs semmi galiba az akvával. A növények gyönyörűen fejlődnek!
(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére