• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minimal Earthquake

Icepeak

Főkertész
Aki nem tudja annak röviden leírom az előző setup egy balszerencse során mondhatni megsemmisült. Üresen nem akartam hagyni az üveget ezért egy gyors restart volt a megmaradt cuccokból. Nagy durranásra ne számítson senki... Ígyis elég nagy zűrzavar volt bennem az előző layout lebombázása miatt.​
Öröm volt subbemers növényekkel dolgozni úgy ,hogy lényegében végtelen volt belőle a mennyiség. A délelőttöm és délutánom is ráment mire szétszedtem és elültettem a növényeket. Kinézettel meg vagyok elégedve. Szeretem a minimal stílust főleg úgy ,hogy bele tudtam vinni egy sokak által használt elrendezésbe. Nem egyedi mondhatni megszokott , de mégis teljesen más mint a többi és egy picit szokatlan.​
Nem vagyok híve az akváriumban lévő táp és általános talaj újrahasznosításának , de most kénytelen voltam. Nem szedtem ki belőle a régi talajt csak leszívtam 0-ra a vizet a talajt elsimítottam és kapott egy új fedő réteget.​


Akvárium: 60x40x40 gépi él csiszolt normál üveg.
Szűrés: Tetratec ex 700 üveg ki és befolyóval.
Világítás: 4x15W Power led panel. 5000k 6000 lumen
Co2: nagynyomású , kerámiával beoldva , tűszelep.


Táptalaj:Tropica 2,8l
Talaj:10l fekete Oliver Knott Normál szemű (előzőből megmaradt)
3Liter fekete Oliver Knott finom szemű (előzőből megmaradt)
4l fekete Oliver Knott finom szemű ( új )

Dekor: 1db apró ágaitól megfosztott redmoor

Növények
-Parvula mini
-Acicularis
-Microsorum Windelov , Narrow , Trident
-Cyperus helferi
 
Kár az előzőért,de mint a mondás tartja minden rossz valami jónak a kezdete is lehet,várom majd a képeket hajrá (y)
 
Kedves naplóm!


Elvégeztem az első vízcserét a reset óta. Sajnos ismét megjelent a por alga. Nem a bevált módszert használva tüntettem el hanem letöröltem , mivel már elég nagy késésben vagyok egy bizonyos fotóval. A művelet egyszerű és pár napig hatásos is :) Más algám még nincs. Beállt szűrő , talaj , víz talán nem is lesz más fajta :)

A parvula "mezőt" rendbe raktam mivel elég sok különböző méretű kis szálacska kandikált kifele a talajból ami engem nagyon zavart. A következő 2-3hónapban nem áll szándékomban megnyírni mivel szeretném ha egy picit magasabb és kicsit természetesebb lenne. A számomra a legnagyobb öröm az az ,hogy pár nap alatt már 4-5cm indákat növesztettek!! Éljen a subbemersz növénnyel való indítás!!!
A microzorumok 1-2 levele megszenvedte az áttelepítés közbeni száraz időszakot , még úgy is ,hogy folyamatosan spriccelve volt. Még nem vágtam le azokat a leveleket , de jövőhéten sort kerítek rá is.

Az élőlények mintha mi sem történt volna pengetik tovább a napjaikat. Pusztulás ,szárazföldi létforma felfedezése nem történt.
 
Első reakcióm: "De jó! Ez tetszik, mekkora ötlet! Virtuális pirospont Nálad" :D Kicsit szimmetrikus, de a növények, majd alakítanak rajta, inkább vulkánkitöréshez hasonlít nem földrengéshez :p
 
Tényleg izgi lett. A zöldek szépek, de kicsit olyan mintha zöld lenne a víz. Sötét háttérnél gyakran előfordul.
Egyébként izgi. Mintha valami kis sünféleség menne a zöld talajon :)
 
Első reakcióm: "De jó! Ez tetszik, mekkora ötlet! Virtuális pirospont Nálad" :D Kicsit szimmetrikus, de a növények, majd alakítanak rajta, inkább vulkánkitöréshez hasonlít nem földrengéshez :p


A szimetriát jól látod:) szvsz nem sok idő kell neki és microsorumok elintézik ezt a problémát:) , de a cyperusnak is lesz beleszólása sztem :D



Tényleg izgi lett. A zöldek szépek, de kicsit olyan mintha zöld lenne a víz. Sötét háttérnél gyakran előfordul.
Egyébként izgi. Mintha valami kis sünféleség menne a zöld talajon :)


A zöld víz efektus szerintem a bénaságom miatt van. Nem értek még annyira még a lightroomhoz. Első alkalom :)
Punk
punk_smiley.gif
:D :D :D
 
Jaja ez már sokkal finibb (y)


Szerintem is , de azért hagy még kívánni valót maga után...
Co2 bubik , repkedő növény darabok , koszos szívó nyomó ág, bemozduló élőlények , algás üveg most így kb ennyi :D
No meg a legfontosabb oké ,hogy tükrös gép de csak 10megpixel... Nagyon kevés ahoz ,hogy tényleg olyan kép legyen mint amilyet szeretnék :(
 
Érdekes, de tetszik! Gratula az összeállításért... nézi az ember... aztán tényleg az jön le, hogy "tök jó lett..." :D
 
Erre gondoltam




Hmmmm. Meg kell még tanulnom normálisan használni a lightroom-ot. Eddig kb 1 max 2órát használtam. Ha lesz időm lesz nekiugrok ;)
Az ötlet nem rossz, de ez a kép is jobb lenne ha oldalra végtelenítve lenne. Ez mondjuk könnyen megoldható. uhh a cyperous a víz tetején úszó leveleivel elég bitangul nézne ki :eek:
Most szeretném ha összeérne normálisan az akva. Egy kicsit sűrüsödne a cyperous , a parvula magasabb lenne. Túl sok elvárásom van felé :D Amint kezd a megfelelő irányba menni lövök róla néhány képet és kipróbálom :)



Érdekes, de tetszik! Gratula az összeállításért... nézi az ember... aztán tényleg az jön le, hogy "tök jó lett..." :D



Örülök ,hogy tetszik. Minimal ;)
 
Kedves naplóm!


Egy újabb vízcserét csináltam. Oka elég nagy , de nem megoldhatatlan. Az üvegem teljesen zöld (zöld por) , belátni már nem nagyon lehet így egy 1napos világítás megvonás (a bevált módszer) és egy vízcserével támadtam meg a hívatlan vendéget. Nem az első eset és mindig visszatérő vendég. Most már kezd nagyon zavarni , ideje lesz rájönni mi okozhatja. A lista kész ,hogy mik lehetnek az okok és már csak meg kell találni melyik lesz a listáról a bűnös :)


A parvula eszméletlen iramban fejlődik minden irányban. Hiába vágtam meg lassan lehetne újra nyírni , de nem fogom.
A microzoriumok egy szépítő nyírást kaptak. Ennek reményében gyorsabban is fogják hozni most új hajtásokat.


garnélák és a halak továbbra is jól érzik magukat. A kajáért folyamatosan megy a harc. Ez ellen nem tudok mit tenni. Aki kapra marja :) Viszont marha vicces mikor az amano rohan a tabis kajával és üldözi őt 15db amanda :D :) :D
 
A kajáért folyamatosan megy a harc. Ez ellen nem tudok mit tenni. Aki kapra marja Viszont marha vicces mikor az amano rohan a tabis kajával és üldözi őt 15db amanda
Nem tudom milyen atabi, de ha lehet törni, akkor törd minél kisebb darabokra, különben az amanok elviszik az egészet.
 
Nem tudom milyen atabi, de ha lehet törni, akkor törd minél kisebb darabokra, különben az amanok elviszik az egészet.



Tetra rák kaja :) Szét szoktam törni 4-5 részre és úgy dobom be természetesen a rákoknak viszont az amandáim bélpoklosak erre is rámennek. Ha csak ránézek az akvára már jönnek és kunyerálnak , pedig 2 napont kapnak kaját :)
 
Kedves naplóm!


A tegnapi vízcsere és lámpa lekapcs után mára az akváriumom teljesen levedlette a zöld por algát. Még a nyoma se látható. Remélhetőleg nem jön vissza , de ha netán mégis megpróbálom egy kicsit máshogy.
Lényegében úgy gondoltam ,hogy 1. nap nincs világítás, 2. és 3. nap megy a világítás, 4. nap nincs világítás, 5. és 6. napon van világítás majd 7. nap nincs. Minden világítás nélküli nap után egy vízcsere és baci kultúra adagolás. Az 1 hetes kúra után minden úgy fog menni mint azelőtt. Ennek hatására ha minden igaz teljesen el kell tűnnie a vízből az algának és a spórájának, de ha nem akkor jön a lista :)
 
Naplóm naplóm...

Beszereztem újabb 2 adag cyperous helfire-t. Sikeresen el lett ültetve. Most már hátul elég nagy tumultus van ,de ez volt a szándék. Várok még egy kicsit a fotózással ,hagyom had szedjék össze magukat a növények :)
 
Back
Oldal tetejére