• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minimal Earthquake

Csak azért ,hogy ne legyen olyan egyszerű az életem beszereztem egy 1adag Utricularia Graminifolia -t és egy adag Micranthemum Monte Carlo -t.

Az ug-t a jobb oldalra beszurkáltam a parvula közé. Remélem összegubancolódik rendesen a parvulával és nem kell attól tartanom ,hogy feljön. Talán lent marad :) Szerintem 1-2 adag még elfér a jobb oldalra úgyhogy nemsoká ültetek megint.

A monte carlo a bal oldalra került ugyanúgy a parvula közé beszurkálva. Hát mit ne mondjak szerintem nem lesz az életem értelme ez a növény , de egy esélyt kap tőlem! :)
 
Nem lesz nagyon világos az UG a parvula között? Eléggé más a színtónusa a két növénynek.


Arra alapoztam ,hogy ha megnéz valaki egy rét vagy domboldalt ott is elég változatos a zöld. Ezt szeretném valahogy utánozni illetve azt ,hogy a réten se 1 fajta növény van :)
 
Utoljára módosított:
Kedves naplóm.

Elérte azt a bizonyos 1. hónapot az akva.
A héten kapott 1 adag ug és 1 adag mű elatinét. A mű elatine még aznap ki is került belőle. Nagyon nem tetszik ez a növény és nem is illik ide.
Kivettem a fát is ,hogy leszedjem róla a Microsorum Windelov-ot. Az egyik legganébb növény amivel találkoztam. Feketedik , foszlik mondhatni sose jó neki semmi , amíg a mellette lévő trident és narrow vígan éldegél, gyarapodik...
A parvulánál egy érdekes dologra lettem figyelmes. A 4cserép friss mini parvula 4-5x gyorsabban fejlődik mint a régi amit megmentettem az előző szettből. Nő azis , de veszett lassan a frisshez képest. Elfáradt volna? Nem tudom szavakba önteni ,hogy mennyire zavar...:mad:

A növényekről ennyit jöjjön egy kis alga!
A sok buzerálás(ültetés , fa kivétel) után tegnap megint megjelent a drága zöld por alga. Estefele lettem rá figyelmes. Mondanom se kell hót ideg voltam... Ma már alig lehetett belelátni az akvába.... Lassan ismét sötétítenem kell , de még előtte pár cserép növényt belerakok , biztos ami biztos!!!

Hardszkééép
Ne legyen félreértés nem lesz szétkapva csak egy kicsit kiegészítve :) Marad a minimál stílus csak beleviszek egy kis sötét erőt :sneaky: Nem árulok el semmit meglepetés lesz :D

A kis crs-ek megvannak mind nem volt elhullás. Óriásit nőttek mióta felfedeztem őket. Vedlés volt már a héten. Bár még nagyon aprók , de már élénk vörösek. Nagy remények vannak hozzájuk fűzve! :)
 
A nemrégiben született crs lassan már 1cm nagyok. Elég szépen fejlődnek 2hetente vedlenek. Mix garnélák a szüleik , de vannak köztük 2 elég szép egyed. Az egyik szinte hófehér. A nyakánál van egy piros gyűrű. A másik ugyanúgy a nyakánál piros illetve a farka piros :)
Táplálkozásukra csak annyit ,hogy nem fogadnak el semmit , csak a por algát eszik este. Próbáltam már mindent , de csak és kizárólag a por alga a nyerő nekik.
Ma egy kicsit felgyorsultak. Szinte az összes apróság mászkál , nézelődik úszkál. Netán front van ? :D
 
Game over!
A fő lényeget (cyperous) megette az ecset :( A parvula öreg volt nem volt hajlandó nőni. Por algát napi 2x lehetett takarítani. Egyszóval nem volt jó:(
Áhhh... ez nem jó hír... Sajnálom :( Pedig az egyik nagy kedvenc minimál aksim volt... ;)
 
Back
Oldal tetejére