• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sanyi007

Kertész szaki
Sziasztok!

A három talaj közül Ti melyiket választanátok egy high tech akváriumba?
Manado (barna)
Manado (fekete)
Manaball
Ezekből ha jól tudom dimbes dombos scape nem lesz, de meg tudok békélni a tudattal. A sima barna Manado keményíti a vizet és így az RO-t nem kellene vissza sózni. Viszont a másik kettőnél ha én manuálisan sózom vissza a vizet lehet hogy pontosabb víz értéket kapnék.

Nektek mi a véleményetek?
Köszönöm előre is!

kopygege

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 38 x 20 alapterületű Bettás akváriumba mindenképpen ajánlott nővényi táptalajt (pl. Tropica substratet) tenni, nem lenne "sok"? Vagy elegendő lenne például ADA Aqua Soil Amazonia Light talajba JBL Kugeln golyókat tenni?
Anubias nana, barteri; Cryptocoryne wendtii; Bacopa caroliniana; Valisneria; Limnobium Laevigatum; Hydrocotyle Tripartita; Limnobium Laevigatum gondoltam első körben, teljesen low tech vonalon maradva.

Elnézést, ha nagyon amatőr a kérdés, előre is köszönöm a javaslatokat!

Szántay Roland

Kertész tanonc
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 38 x 20 alapterületű Bettás akváriumba mindenképpen ajánlott nővényi táptalajt (pl. Tropica substratet) tenni, nem lenne "sok"? Vagy elegendő lenne például ADA Aqua Soil Amazonia Light talajba JBL Kugeln golyókat tenni?
Anubias nana, barteri; Cryptocoryne wendtii; Bacopa caroliniana; Valisneria; Limnobium Laevigatum; Hydrocotyle Tripartita; Limnobium Laevigatum gondoltam első körben, teljesen low tech vonalon maradva.

Szia!
Szerintem elég az ADA Amazonia JBL Kuglennel. De ehhez a talajhoz az a javaslatom, hogy vegyél a szűrődbe Purigent mert az Amazonia az indítás utáni 1-1,5 hétben barnásra színezi a vizet.

mmccannon

Legenda
Sziasztok!

A három talaj közül Ti melyiket választanátok egy high tech akváriumba?
Manado (barna)
Manado (fekete)
Manaball
Ezekből ha jól tudom dimbes dombos scape nem lesz, de meg tudok békélni a tudattal. A sima barna Manado keményíti a vizet és így az RO-t nem kellene vissza sózni. Viszont a másik kettőnél ha én manuálisan sózom vissza a vizet lehet hogy pontosabb víz értéket kapnék.

Nektek mi a véleményetek?
Köszönöm előre is!
Egyiket sem, inkább ADA Amazonia vagy Tropica.
A JBL tápgolyóit el lehet felejteni, mert nagyon leromlott a minősége. Inkább a Tropica tápkapszuláit javaslom.
RO és hozzáadott GH+ a nyerő kombó, nagyon sokan használuk a fórumon. Egyszerű, mint a faék, és stabil víz az eredmény.

mmccannon

Legenda
Sziasztok!

A felsorolt növények egyike sem a nehezen tartható kategóriába esik, így szerintem az Amazonia elég. Ha nagyon szeretnéd a növényeidet is kényeztetni, akkor inkább a Tropica tápkapszuláit használd. A JBL piszkosul mállik, és talajporszívózáskor téglavörös köd lepi el az akvát.

Oldal tetejére