• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok!

A három talaj közül Ti melyiket választanátok egy high tech akváriumba?
Manado (barna)
Manado (fekete)
Manaball
Ezekből ha jól tudom dimbes dombos scape nem lesz, de meg tudok békélni a tudattal. A sima barna Manado keményíti a vizet és így az RO-t nem kellene vissza sózni. Viszont a másik kettőnél ha én manuálisan sózom vissza a vizet lehet hogy pontosabb víz értéket kapnék.

Nektek mi a véleményetek?
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 38 x 20 alapterületű Bettás akváriumba mindenképpen ajánlott nővényi táptalajt (pl. Tropica substratet) tenni, nem lenne "sok"? Vagy elegendő lenne például ADA Aqua Soil Amazonia Light talajba JBL Kugeln golyókat tenni?
Anubias nana, barteri; Cryptocoryne wendtii; Bacopa caroliniana; Valisneria; Limnobium Laevigatum; Hydrocotyle Tripartita; Limnobium Laevigatum gondoltam első körben, teljesen low tech vonalon maradva.

Elnézést, ha nagyon amatőr a kérdés, előre is köszönöm a javaslatokat!
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 38 x 20 alapterületű Bettás akváriumba mindenképpen ajánlott nővényi táptalajt (pl. Tropica substratet) tenni, nem lenne "sok"? Vagy elegendő lenne például ADA Aqua Soil Amazonia Light talajba JBL Kugeln golyókat tenni?
Anubias nana, barteri; Cryptocoryne wendtii; Bacopa caroliniana; Valisneria; Limnobium Laevigatum; Hydrocotyle Tripartita; Limnobium Laevigatum gondoltam első körben, teljesen low tech vonalon maradva.

Elnézést, ha nagyon amatőr a kérdés, előre is köszönöm a javaslatokat!
Szia!
Szerintem elég az ADA Amazonia JBL Kuglennel. De ehhez a talajhoz az a javaslatom, hogy vegyél a szűrődbe Purigent mert az Amazonia az indítás utáni 1-1,5 hétben barnásra színezi a vizet.
 
Sziasztok!

A három talaj közül Ti melyiket választanátok egy high tech akváriumba?
Manado (barna)
Manado (fekete)
Manaball
Ezekből ha jól tudom dimbes dombos scape nem lesz, de meg tudok békélni a tudattal. A sima barna Manado keményíti a vizet és így az RO-t nem kellene vissza sózni. Viszont a másik kettőnél ha én manuálisan sózom vissza a vizet lehet hogy pontosabb víz értéket kapnék.

Nektek mi a véleményetek?
Köszönöm előre is!
Egyiket sem, inkább ADA Amazonia vagy Tropica.
A JBL tápgolyóit el lehet felejteni, mert nagyon leromlott a minősége. Inkább a Tropica tápkapszuláit javaslom.
RO és hozzáadott GH+ a nyerő kombó, nagyon sokan használuk a fórumon. Egyszerű, mint a faék, és stabil víz az eredmény.
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 38 x 20 alapterületű Bettás akváriumba mindenképpen ajánlott nővényi táptalajt (pl. Tropica substratet) tenni, nem lenne "sok"? Vagy elegendő lenne például ADA Aqua Soil Amazonia Light talajba JBL Kugeln golyókat tenni?
Anubias nana, barteri; Cryptocoryne wendtii; Bacopa caroliniana; Valisneria; Limnobium Laevigatum; Hydrocotyle Tripartita; Limnobium Laevigatum gondoltam első körben, teljesen low tech vonalon maradva.

Elnézést, ha nagyon amatőr a kérdés, előre is köszönöm a javaslatokat!
A felsorolt növények egyike sem a nehezen tartható kategóriába esik, így szerintem az Amazonia elég. Ha nagyon szeretnéd a növényeidet is kényeztetni, akkor inkább a Tropica tápkapszuláit használd. A JBL piszkosul mállik, és talajporszívózáskor téglavörös köd lepi el az akvát.
 
Sziasztok
Az egyik neves hazai növény kereskedés árulgat láva követ szinte filléres áron . Ránézésre Jbl Volcano kinézetű .
Szerintetek akváriumi használatra is jó lehet?
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy indítani szeretnék egy del-amerikai biotrop jellegű, növényes akvát. A mérete és anyagi megfontolásból sóder és homok lenne benne. Milyen táptalajt javasoltok alá? Gondolkodtam az általános virágföldön rostálva, megtörve. Co2 és tápozas később sem nagyon lenne. Illetve homok/sóder helyett mit javasoltok, ami nem kerül annyiba mint a lakás. :D Annyi, hogy kicsit sötétebben gondolkodok és a bazalt kizárva a fenéklakó halak miatt.
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy indítani szeretnék egy del-amerikai biotrop jellegű, növényes akvát. A mérete és anyagi megfontolásból sóder és homok lenne benne. Milyen táptalajt javasoltok alá? Gondolkodtam az általános virágföldön rostálva, megtörve. Co2 és tápozas később sem nagyon lenne. Illetve homok/sóder helyett mit javasoltok, ami nem kerül annyiba mint a lakás. :D Annyi, hogy kicsit sötétebben gondolkodok és a bazalt kizárva a fenéklakó halak miatt.

A DA-ban alapvetően kétféle folyó van: fehér vízű és barna vízű. Előbbi alja nagyon-nagyon finom homok, utóbbi szálas, növénytörmelékes. Nézzél YT-on víz alatti felvételeket, több infot találsz róla.

Nem egyszerű feladat, mert a barna vizet fotonágyúval világíthatod, akkor sem jut le sok fény :) A fehérvíz alja lehet finom sötétebb színű homok, de attól függ, hogy mennyire akarsz biotopot, én inkább rostált sóderre szavazok. Tűzépen kapsz folyami sódert, a legjobb a dunai, én ilyet használok régóta, bár most ültetett növényes akváriumom nincs ilyen talajjal. 3 mm-es hálón rostáld át, majd egy kézi szitán (kb. 0,5 mm-es résköz), és ami a kettő között van, mosás, és savazás után mehet az akváriumba.

A talajjal kísérletezhetsz, hogy a DIY sóder talajodat bekevered vmi színes bolti homokkal. Nagyon kellemes színeket lehet így előállítani. A dunai eredetű homok világosszürke árnyalatú, könnyen lehet "színezni" keveréssel.

A virágföld jó. Bio legyen, és B típus. Ilyenből keverem a táptalajt magamnak.
 
Mindenkép fehérvizű lenne, max egy kicsit barnás, de csak árnyalatnyit
Milyen halfajt szeretnél tartani? Ahhoz kell igazítani mindent.
Nekem van, és szűrőhomokon meg vasfán kívül semmi sincs benne.
Élőlények: Archocentrus multispinosus pár, Corydoras metae csapat, Pterygoplichthys pardalis.
 
Milyen halfajt szeretnél tartani? Ahhoz kell igazítani mindent.
Nekem van, és szűrőhomokon meg vasfán kívül semmi sincs benne.
Élőlények: Archocentrus multispinosus pár, Corydoras metae csapat, Pterygoplichthys pardalis.
Ami lenne benne, az vitorlás, egy-két fajta törpesügér, lazacok, Vöröstorkú, C. maronii pár db, Red Tapajos és Salvinii
 
Ami lenne benne, az vitorlás, egy-két fajta törpesügér, lazacok, Vöröstorkú, C. maronii pár db, Red Tapajos és Salvinii
Több szempontból hibádzik a fajlista:
- túl sok sügér: territoriális verekedések fajon belül is vannak, hát még, ha ennyit összeeresztesz
- C. maronii - Orinoco delta (brakkvíz!)
- Apistogrammák ahány faj, annyi helyen vannak (Orinoco középső szakasza, Rio Meta, Rio Paraguay, stb.)
- Geophagus sp. Tapajos - Rio Tapajos + földtúró, tehát semmilyen növény nem marad meg az aljzatban
- Salvini - Mexikó, Guatemala (közép-amerikai fajok!), agresszív
- stb.

Földrajzilag gyakorlatilag egész Dél-Amerikát és Közép-Amerika egy részét szeretnéd egyetlen akváriumba bezsúfolni. Nem fog menni, feltéve, ha akkora medencéd van, mint a legnagyobb a Tropicariumban. Szóval ez így nem fog menni.

Válassz ki egyetlen sügér fajt. Olvass utána, hol él, milyen a természetes élőhely növényvilága, milyen a víz, Milyen a víztest "berendezése", milyen más halak élnek ott, stb.
Könyörgöm, ha a YouTube-on keresel, akkor még véletlenül se mások akváriumát nézegessed. Csak és kizárólag helyszínen készült felvételeket. Ez a fotókra is igaz.

Amit korábban írtam, nekem 210 literben van, és ez a víztömeg az alsó határ, amiben felelős akvaristaként tartani lehet őket.
 
Több szempontból hibádzik a fajlista:
- túl sok sügér: territoriális verekedések fajon belül is vannak, hát még, ha ennyit összeeresztesz
- C. maronii - Orinoco delta (brakkvíz!)
- Apistogrammák ahány faj, annyi helyen vannak (Orinoco középső szakasza, Rio Meta, Rio Paraguay, stb.)
- Geophagus sp. Tapajos - Rio Tapajos + földtúró, tehát semmilyen növény nem marad meg az aljzatban
- Salvini - Mexikó, Guatemala (közép-amerikai fajok!), agresszív
- stb.

Földrajzilag gyakorlatilag egész Dél-Amerikát és Közép-Amerika egy részét szeretnéd egyetlen akváriumba bezsúfolni. Nem fog menni, feltéve, ha akkora medencéd van, mint a legnagyobb a Tropicariumban. Szóval ez így nem fog menni.

Válassz ki egyetlen sügér fajt. Olvass utána, hol él, milyen a természetes élőhely növényvilága, milyen a víz, Milyen a víztest "berendezése", milyen más halak élnek ott, stb.
Könyörgöm, ha a YouTube-on keresel, akkor még véletlenül se mások akváriumát nézegessed. Csak és kizárólag helyszínen készült felvételeket. Ez a fotókra is igaz.

Amit korábban írtam, nekem 210 literben van, és ez a víztömeg az alsó határ, amiben felelős akvaristaként tartani lehet őket.
Az akva egy 200x75x60 magas 900L. A mérettel nincs gond
De igazából nem ez lett volna a fő kérdés, hogy milyen halak tarthatók együtt, hanem milyen talajt javasoltok
 
Utoljára módosított:
Az akva egy 200x75x60 magas 900L. A mérettel nincs gond
De igazából nem ez lett volna a fő kérdés, hogy milyen halak tarthatók együtt, hanem milyen talajt javasoltok

Mivel ez nem biotop, ezért kb felesleges talajt javasolnunk. Egy halas-növények akvát akarsz csinálni. Nincs ezzel baj, de ilyen feltételek mellett olyan talajt használsz, amit szeretnél és akire futja a költségvetésből.
 
Az akva egy 200x75x60 magas 900L. A mérettel nincs gond
De igazából nem ez lett volna a fő kérdés, hogy milyen halak tarthatók együtt, hanem milyen talajt javasoltok
Ha ennyire biztos vagy abban, hogy ennyi sügérfajnál nincs gond az akvárium méretével, akkor azt is tudnod kell, mit szórsz a fenéklapra.
Nem túrkálok a zsebedben.
 
Back
Oldal tetejére