• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Kísérletezni bármivel lehet, ha az embernek van hozzá anyagi háttere, türelme, elszántsága. Legalább megtudná mondani, hogy milyen az a talaj. :D Bár nekünk itt magyar honban elég macerás lenne beszerezni, de külföldön élőknek segítség lehet a tapasztalat, ha mondjuk olcsóbban be tudja szerezni, míg az elterjedtebb márkákhoz nehezen fér hozzá.
 
Értem én, de talajnál pont nem kísérleteznék ha kb. ennyiért van bizonyított, profi cucc is.
Kiszedni a régit és talajt cserélni egy futó akvában minden, csak nem leányálom. :)
Az biztos, tapasztaltam. És tavasszal ismét meg fogom tapasztalni, úgy látszik mazochista vagyok. :ROFLMAO:
Ha lenne felesleges helyem és pénzem, én is kipróbálnék mindenfélét. Lehet, hogy tényleg jó cucc, csak nem reklámozzák agyon. Vagyis kb. semennyire nincs reklámozva. Az is lehet, hogy az a kanjis márkanév is csak kamu, hogy azt higgye az ember, hogy japán minőség. :'D

De a lényeg, hogy nem tudunk semmit arról a talajról, szóval kedves kérdező, rajtad áll, hogy maradsz a biztos mellett, vagy te leszel az első kísérleti nyúl, és megosztod a tapasztalataidat. :D
 
Az biztos, tapasztaltam. És tavasszal ismét meg fogom tapasztalni, úgy látszik mazochista vagyok. :ROFLMAO:
Ha lenne felesleges helyem és pénzem, én is kipróbálnék mindenfélét. Lehet, hogy tényleg jó cucc, csak nem reklámozzák agyon. Vagyis kb. semennyire nincs reklámozva. Az is lehet, hogy az a kanjis márkanév is csak kamu, hogy azt higgye az ember, hogy japán minőség. :'D

De a lényeg, hogy nem tudunk semmit arról a talajról, szóval kedves kérdező, rajtad áll, hogy maradsz a biztos mellett, vagy te leszel az első kísérleti nyúl, és megosztod a tapasztalataidat. :D
Megírom majd, mivel megrendeltem. Még csak most tanulom komolyabban az akvakertésztet, tehát, ha megjön először csak az állagáról fogok tudni írni meg a csomagolásról, hogy hol gyártják és kik. Egyébként a teljes neve Ichiban Dark Soil.
 
Az biztos, tapasztaltam. És tavasszal ismét meg fogom tapasztalni, úgy látszik mazochista vagyok. :ROFLMAO:
Ha lenne felesleges helyem és pénzem, én is kipróbálnék mindenfélét. Lehet, hogy tényleg jó cucc, csak nem reklámozzák agyon. Vagyis kb. semennyire nincs reklámozva. Az is lehet, hogy az a kanjis márkanév is csak kamu, hogy azt higgye az ember, hogy japán minőség. :'D

De a lényeg, hogy nem tudunk semmit arról a talajról, szóval kedves kérdező, rajtad áll, hogy maradsz a biztos mellett, vagy te leszel az első kísérleti nyúl, és megosztod a tapasztalataidat. :D
Végül mégsem a Dark Soil-ra esett a választás, az utolsó pillanatban meggondoltam magam, hiszen mégsem kis összegről van szó. Helyette 2x 8 liter Advanced Soil-t rendeltem, erről több vélemény és pozitív vélemény volt a neten, szintén japán, árban nagyjából ugyan az, mint a másik. Ez kapható Magyarországon?
 
Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan homokot, amelyik színben alternatívája lehet az ADA Colorado Sand-nek?

Köszönöm!
 
Sziasztok,

Szeretném feldobni az akváriumot egy kis elkerített résszel. Jelenleg fehér homok van és azokon apró szemű fehér kavicsok, egy sarkot alakítanék ki, amire JBL manado-t néztem ki, amibe növényt is ültetnék. Technikailag tud így működni ? Van valakinek hasonló esetleg ?

üdv,

Rico89
 
Sziasztok!

Még kezdő vagyok, kéne egy kis segítség a talajokkal kapcsolatban. Ada Aqua Soil Amazoniát és JBL Manado-t néztem ki. Nem tudom, hogy általában mennyire tartósak a talajok.Olvastam, hogy valakinek a Manado már 4 éve benne van az akváriumban és nincs vele gond. A másik is bírná ilyen sokáig? Melyik miért jobb? Nekem az Ada jobban tetszik, viszont a másik olcsóbb. Növényes akváriumot szeretnék garnélákkal, a HC nagyon tetszik, olyat mindenképpen szeretnék bele.
35 literes akváriumot tervezek, hány kiló talajt vegyek hozzá, hogy 4-5 centi vastag legyen az akváriumban elszórva? Mindkettőt át kell mosni behelyezés előtt?

Előre is köszi!
 
Szia, biztosan elcsépelten hangzik, de minden kérdésedre kimerítő választ találsz a fórumon.
Azt javasolnám, hogy olvass azért át néhány témába vágó topikot mielőtt felteszed a kérdésedet, mert ezek az alap dolgok már tényleg ötvenszer le lettek írva itt. Nem kioktatásként, de nagyjából alapszabály itt, hogy mielőtt kérdezünk azért utánaolvasunk kicsit előtte, megtisztelve azokat, akik esetleg tanácsot tudnak adni vagy már válaszoktak ezekre a kérdésekre többször is.

Jó olvasgatást, és üdv a fórumon!
 
Sziasztok!

Még kezdő vagyok, kéne egy kis segítség a talajokkal kapcsolatban. Ada Aqua Soil Amazoniát és JBL Manado-t néztem ki. Nem tudom, hogy általában mennyire tartósak a talajok.Olvastam, hogy valakinek a Manado már 4 éve benne van az akváriumban és nincs vele gond. A másik is bírná ilyen sokáig? Melyik miért jobb? Nekem az Ada jobban tetszik, viszont a másik olcsóbb. Növényes akváriumot szeretnék garnélákkal, a HC nagyon tetszik, olyat mindenképpen szeretnék bele.
35 literes akváriumot tervezek, hány kiló talajt vegyek hozzá, hogy 4-5 centi vastag legyen az akváriumban elszórva? Mindkettőt át kell mosni behelyezés előtt?

Előre is köszi!
Üdv. a fórumon! Felül a zöld sávon kattints a 'Kérdésed van?' fülre, majd írd be, amire kíváncsi vagy a talajokkal kapcsolatban. Mindenre találsz majd választ.:)
 
Sziasztok!

Készítek egy 15literes low-tech akváriumot, lassan a talaj választás kerül sorra. Ehhez kérnék egy kis segítséget, véleményt. Talaj felület kb. 15x15x4cm, de még lehet egy keveset módosítok a berendezésen, ekkor 15x20x4cm lenne.
Elképzelésem, ami nincs kőbe vésve: maradt egy pár lityi Ada Amazonia, ezt JBL gyökértáppal tűzdelném. De lehet kipróbálnék valami táptalajt, ha 4cm rétegvastagságnál kivitelezhető. Esetleg valamit tunátok ajánlani? Mellékelek egy fotót, az íves kőfal mögötti részről lenne szó.
 

Attachments

  • IMG-3e08a8a9d5bbce2eb2450758bffa8dec-V.jpg
    IMG-3e08a8a9d5bbce2eb2450758bffa8dec-V.jpg
    88.6 KB · Megtekintések: 5
Sziasztok!

Készítek egy 15literes low-tech akváriumot, lassan a talaj választás kerül sorra. Ehhez kérnék egy kis segítséget, véleményt. Talaj felület kb. 15x15x4cm, de még lehet egy keveset módosítok a berendezésen, ekkor 15x20x4cm lenne.
Elképzelésem, ami nincs kőbe vésve: maradt egy pár lityi Ada Amazonia, ezt JBL gyökértáppal tűzdelném. De lehet kipróbálnék valami táptalajt, ha 4cm rétegvastagságnál kivitelezhető. Esetleg valamit tunátok ajánlani? Mellékelek egy fotót, az íves kőfal mögötti részről lenne szó.
4 centibe törj össze tápgolyót és azt fedd be. Aztán ne piszkáld ;) (egy kis szúnyogháló vagy geotextil bélés nem árthat körbe a fészekben, hogy ne másszon ki semmi a kövek közül.
 
Sziasztok!

Még kezdő vagyok, kéne egy kis segítség a talajokkal kapcsolatban. Ada Aqua Soil Amazoniát és JBL Manado-t néztem ki. Nem tudom, hogy általában mennyire tartósak a talajok.Olvastam, hogy valakinek a Manado már 4 éve benne van az akváriumban és nincs vele gond. A másik is bírná ilyen sokáig? Melyik miért jobb? Nekem az Ada jobban tetszik, viszont a másik olcsóbb. Növényes akváriumot szeretnék garnélákkal, a HC nagyon tetszik, olyat mindenképpen szeretnék bele.
35 literes akváriumot tervezek, hány kiló talajt vegyek hozzá, hogy 4-5 centi vastag legyen az akváriumban elszórva? Mindkettőt át kell mosni behelyezés előtt?

Előre is köszi!
Használtam már Ada talajt és Manadot is. Ha van rá keret akkor Ada-t vegyél. Gyorsabban nőnek benne a növények, klasszisokkal jobb mint a Manado, bár nekem most is Manado van. Ma ültettem bele MC-t de valószínű reggelre fent fog úszni az egész. Túl könnyű es apró szemcséjű agyagos talaj. Az Ada pedig aktív talaj.
https://akvakertesz.hu/threads/ada-aqua-soil-talajok-tulajdonsagai.372/
https://akvakertesz.hu/threads/jbl-manado.563/
https://akvakertesz.hu/threads/ada-aqua-soil-amazonia-light.6797/
 
Sziasztok!

Először is köszönöm szépen a regisztrációm elfogadását! :)
Segítségre, illetve útmutatásra volna szükségem. 1 hete olvasgatok lassan, hogy ne tűnjön olyan amatőrnek a kérdés.

Tanácsokra volna szükségem, 2 db akvárium indításához!

Jelenleg én egy 40*28*30 (Hossz,mélység,magasság) az Ő helyére kerül a holnap egy 60*30*30-as medence, mely első körben a mostani akit váltaná ki, értsétek egy 54 literes akvárium lesz, melybe szeretnék 3-5 mm nagyságú zúzott bazaltot, kérdésem volna a következő, hogy milyen mennyiségre volna szükség, hogy 1-4 centi közötti vastagságban teríthessem el a medence alján? Szaküzletben 3*5 kg-t ajánlottak, nem tudom üzlet miatt vagy ténylegesen ez a mennyiség a szükséges.

Nos és térjünk a 3 hónapos lényegre. Elsőnek említett kis 33,6 literesemből szeretnék júniusra egy növényes csodát. Alap medencét képzeljetek, levehető üvegtetővel, egy aqua-el belsőszűrővel. Kérdésem volna, hogy kifejezetten garnélákat szeretnék, esetleg pár neont mint mozgásra képes élőlényt.

Az elképzelés egy "homokos" fehér aljzat és sötét zúzott bazalt volna. Kérdezném milyen táptalajt célszerű használni. Némely szaküzletben a sera táptalajon kívül semmit sem tartanak. Növényes kérdésem is volnának egy "pázsitos-mohás-magasabb" élvilág kialakításához, de ez ugye fokozotason valósulna meg anyagikötöttségek miatt.
Mivel nem rendelkeztem még kimondott növényes csodával, így szívesen fogadom az alaptechnika kialakításához szóló tanácsokat, először próbáljuk meg low-budget módon megközelíteni. A növényeshez a medencén és a belsőszűrőn kívül nincs semmim!

Segítségetek előre is köszönöm!

Amennyiben rossz helyen tettem fel kérdésem, elnézésetek kérem.

Köszönettel:

Proxer (Gergő)
 
Sziasztok!

Először is köszönöm szépen a regisztrációm elfogadását! :)
Segítségre, illetve útmutatásra volna szükségem. 1 hete olvasgatok lassan, hogy ne tűnjön olyan amatőrnek a kérdés.

Tanácsokra volna szükségem, 2 db akvárium indításához!

Jelenleg én egy 40*28*30 (Hossz,mélység,magasság) az Ő helyére kerül a holnap egy 60*30*30-as medence, mely első körben a mostani akit váltaná ki, értsétek egy 54 literes akvárium lesz, melybe szeretnék 3-5 mm nagyságú zúzott bazaltot, kérdésem volna a következő, hogy milyen mennyiségre volna szükség, hogy 1-4 centi közötti vastagságban teríthessem el a medence alján? Szaküzletben 3*5 kg-t ajánlottak, nem tudom üzlet miatt vagy ténylegesen ez a mennyiség a szükséges.

Nos és térjünk a 3 hónapos lényegre. Elsőnek említett kis 33,6 literesemből szeretnék júniusra egy növényes csodát. Alap medencét képzeljetek, levehető üvegtetővel, egy aqua-el belsőszűrővel. Kérdésem volna, hogy kifejezetten garnélákat szeretnék, esetleg pár neont mint mozgásra képes élőlényt.

Az elképzelés egy "homokos" fehér aljzat és sötét zúzott bazalt volna. Kérdezném milyen táptalajt célszerű használni. Némely szaküzletben a sera táptalajon kívül semmit sem tartanak. Növényes kérdésem is volnának egy "pázsitos-mohás-magasabb" élvilág kialakításához, de ez ugye fokozotason valósulna meg anyagikötöttségek miatt.
Mivel nem rendelkeztem még kimondott növényes csodával, így szívesen fogadom az alaptechnika kialakításához szóló tanácsokat, először próbáljuk meg low-budget módon megközelíteni. A növényeshez a medencén és a belsőszűrőn kívül nincs semmim!

Segítségetek előre is köszönöm!

Amennyiben rossz helyen tettem fel kérdésem, elnézésetek kérem.

Köszönettel:

Proxer (Gergő)

Szia Gábor, üdvözöllek a növényfejek körében.
Első nekifutásra ezt javaslom átnézni
https://www.greenaqua.hu/hu/kezdoknek
Ez pár dologra választ fog adni. Ezután biztos sok kérdésed lesz, de vannak itt sokan akik majd segítenek elindulni a helyes irányba. Érdemes minden dolgot a megfelő topicban megkérdezni.
Sok sikert és növényekben gazdag algamentes vízalatti világot!
 
Szia Gábor, üdvözöllek a növényfejek körében.
Első nekifutásra ezt javaslom átnézni
https://www.greenaqua.hu/hu/kezdoknek
Ez pár dologra választ fog adni. Ezután biztos sok kérdésed lesz, de vannak itt sokan akik majd segítenek elindulni a helyes irányba. Érdemes minden dolgot a megfelő topicban megkérdezni.
Sok sikert és növényekben gazdag algamentes vízalatti világot!

Köszönöm szépen a gyors reakciót. Gábor a második nevem, inkább a Gergőt preferálom. ;)
 
Sziasztok! Elvi szinten volna egy kerdesem. Nem kulonosen gondolkodom ilyen megoldasban, de mivel szarazon is kerteszkedem igy gondoltam, hogy megkerdezem Kavezacc mint tapanyag forras, mukodne akvariumban is ? nincs ilyen celom, csak erdekel.
 
Back
Oldal tetejére