• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mérgező a dc folyadéka?

Minyu

Új regisztrált
Létezik szerintetek, h a dc-m folyadéka miatt pusztultak el a halaim? Nagytakarítás közben, a drop checkerben lévő pár csepp folyadék az akváriumomba jutott, majd miután feltöltöttem az akksit 1 órára rá az összes halam elpusztult kivétel nélkül. Lehetséges az indikátor miatt?
 
Legalabb fél órat matattam az akiban. Parvulat nyirtam, oldalfalakat takaritottam. Valamennyire felkavarodott az aljzat de nem vészes. Fogalmam sincs miert. Stressz miatt lehet h 2-3 oran belul mindenki kihal? 14 fős bleheri csapat volt. Tudom, jó lenne értékeket mondanom, de egyelőre nincsenek tesztjeim.
 
Legalabb fél órat matattam az akiban. Parvulat nyirtam, oldalfalakat takaritottam. Valamennyire felkavarodott az aljzat de nem vészes. Fogalmam sincs miert. Stressz miatt lehet h 2-3 oran belul mindenki kihal? 14 fős bleheri csapat volt. Tudom, jó lenne értékeket mondanom, de egyelőre nincsenek tesztjeim.

Mivel oldod be a CO2-t? Porlasztó, külső difi vagy reaktor?
Voltak már balesetek rossz tűszelepek miatt pl. De a pipálást látnod kellett volna a halaknál.

Mérgező reagenst még nem láttam. :)
 
Ez a kérdés már bennem is felmerült, vajon miből is áll ez a reagens? Bár ugye nagy része víz, csak pár csepp vegyi anyag van benne feloldva... de azért jó lenne tudni, hogy mire számítsunk, ha véletlenül bekerül a vízbe?
 
Ez a kérdés már bennem is felmerült, vajon miből is áll ez a reagens? Bár ugye nagy része víz, csak pár csepp vegyi anyag van benne feloldva... de azért jó lenne tudni, hogy mire számítsunk, ha véletlenül bekerül a vízbe?

Semmire konkrétan. Nem történik semmi.
Csak egy pillanatra azt gondoljátok át, hogy igazán mérgező dolgokból is elég durva dózis kell, hogy ilyen gyors hatása legyen.
pl Carbo 10x túlagadolás? Ez még lehet csak a garnikat vinné el.

A reagensben semmi nincs ami kárt okozhat.

Itt vagy extrém CO2 túladagolás volt. Vagy vegyszer vagy extra mértékű lemérgezés.
 
Nálam többször kifolyt az akiba a reagens ahogy leesett a tapadókorong. Soha semmi gond nem volt. Másfelé lesz a probléma megoldása.
 
Legalabb fél órat matattam az akiban. Parvulat nyirtam, oldalfalakat takaritottam. Valamennyire felkavarodott az aljzat de nem vészes. Fogalmam sincs miert. Stressz miatt lehet h 2-3 oran belul mindenki kihal? 14 fős bleheri csapat volt. Tudom, jó lenne értékeket mondanom, de egyelőre nincsenek tesztjeim.

Milyen aljzatot használsz, és mikor inditodtad az akváriumot? Ammónia?
 
A nagytakarítás előtt nem vegyszereztél esetleg valamit és nem mostál kezet? Keményen durva mérgezés, tutira van valami kiváltó oka, csak gondold végig. :(
 
Most jut eszembe h tetra wipes-szal toroltem at az aki oldalat belulrol. De elvileg az sem mergezo, nem?
Manadot hasznalok egyebkent, alatta pedig aquabasis. Mar lassan 1 eve megy az akksi, eddig problema nelkul.
Diffivel oldom be, de azt is aztattam amig nyirtam a novenyeket.
Superge-ben azott, de mindig lemoson mielott visszatennem.
Mégis vmi mergezesre gondolok. Nem pipaltak, inkabb a hatukra fordultak mindannyian.
 
...majd miután feltöltöttem az akksit 1 órára rá az összes halam elpusztult...
Milyen vízzel töltötted fel az akváriumot? Esetleg klóros csapvíz? Használtál vízkezelőt / pihentetést? Volt-e esetleg mostanában vízmű által bejelentett nagyobb vízhálózat tisztítás? Bennem ezek a kérdések merültek fel először.
 
A szegedi csapvíz engem is megtréfált kb 3 hete. Kb 15 felnőtt RC meg 3 endler guppi adta meg magát a vizcserét követő kb. 5 órában. Persze ha RO vizet használsz akkor nem ez lehet a gond.

Sent from my Lumia 800 using Board Express
 
Csapvizet hasznalok. 10percet pihentettem elotte. Nem szokott gond lenni, sosem hasznaltam elokeszitot sem. De ugy nez porul jartam.
 
Minimum 4h kellene pihentetni a vizet!
Én mindig előtte való napokon engedem ki a vizet!
Vasárnap vízcsere akkor pénteken vagy szombaton engedem ki!
 
Általában nekem sem szokott problémám lenni, de sajna a csapvíz minősége változó. Mindenestre ez csak egy ötlet volt.
 
Azért az furcsa, hogy nem pipáltak. Ott valami "durva" anyag kerülhetett be, ami gyorsan öl.
 
Back
Oldal tetejére