• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi hal?

Amúgy pont olyan halak tetszenek amik nem valók társasba.Pl.pillangóhal,szellem késhal,pávaszemes angolna,dominóharcsa.Szeretem a különlegességeket::)
De volt már nílusi angolnám és tűharcsám is.
 
Dina80 said:
Amúgy pont olyan halak tetszenek amik nem valók társasba.Pl.pillangóhal,szellem késhal,pávaszemes angolna,dominóharcsa.Szeretem a különlegességeket::)
De volt már nílusi angolnám és tűharcsám is.

Szóval mekkora akváriumba tervezed :?: Gondolom 500 liter körül a szellem késhal okán. ;)

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Dina80 said:
Amúgy pont olyan halak tetszenek amik nem valók társasba.Pl.pillangóhal,szellem késhal,pávaszemes angolna,dominóharcsa.Szeretem a különlegességeket::)
De volt már nílusi angolnám és tűharcsám is.

Szóval mekkora akváriumba tervezed :?: Gondolom 500 liter körül a szellem késhal okán. ;)

...aki holtig tanul
A "felszámolás" alatt álló 450 liter,ebben a felsorolt halak mindegyike megfordult már.Az új pedig csak 200 literes lesz.
 
Nekem akkor szerencsém van, mert azok a halak tetszenek, amiket tudok is együtt tartani :) 112 literben van:
12 neon
6 vörös neon
8 fekete neon
8 rézlazac
4 panda
4 oto
1 algafaló
8 amano garnéla
 
A neon kalászhal élénk,mozgékony halacska?
Csipkelődős is?Mint a szumátrai díszmárna vagy békésebb annál?
 
Luna said:
Ez rengeteg. Ráadásul sok csapathalat tartasz kis számban, lehet, hogy te úgy látod, hogy semmi baj velük, ettől ez még nem jó nekik.

Ha a neonra,guppira,razbónára stb gondolsz nos ezekből régen több volt!
Neon,razbóna 20-20db!
Ami van most már másfél évesek és ők még bírják!Túlélők!
Tudom sok hal van benne,ezért nem akarok melléjük többet venni!
Vagy 2 hónapja kaptam tenyésztő ismerősömtől 15db halat és nem utasíthattam vissza!
Tartozott nekem!
Az ideális szerintem 30db lenne!
A tervem a jövőben tartani a 30db-os határt!Max 35! :D
Szerintem ez a 1cm/1l szabály sem az igazi!
Képzeljünk el egy 5cm-es halat 5l vízben!
Inkább 10-15l-t adnék hozzá!1cm/5l víz!Szerintem!
Vagy a halak álltali szennyezés (ürülék) lebomlási idejét viszonyítanám az adott vízmennyiséghez!
Persze a technikától is függ!(10 szeres vízmegf,vagy 20 szoros.nem mindegy)
Pl 10db szumi egy 20szoros vízmegforgatású 100l-es akiban lehet elvan,
de egy 10 szeres vízmegf-nál már nem biztos,hogy elvannak!(vízértékek).
Szerintem a halak méretét és számát kell viszonyítani a tartani kívánt literszámhoz és a technikai adatokhoz!(szőrés)
Remélem érthető voltam és nem írtam hülyeséget!

Üdv Jani.
 
Dina80 said:
A neon kalászhal élénk,mozgékony halacska?
Csipkelődős is?Mint a szumátrai díszmárna vagy békésebb annál?

No gond vele. No nem cikázik de hasonló a mozgása mint pl a neonnak. Nem csipkelődik. Nem szumi. Szóval szerintem ok.
Nagyobb halakból ajánlat: kongó lazac. malabári dánió, stendal hal (ebből csak egy) Botia, vitorlás fogasponty

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Dina80 said:
A neon kalászhal élénk,mozgékony halacska?
Csipkelődős is?Mint a szumátrai díszmárna vagy békésebb annál?

No gond vele. No nem cikázik de hasonló a mozgása mint pl a neonnak. Nem csipkelődik. Nem szumi. Szóval szerintem ok.
Nagyobb halakból ajánlat: kongó lazac. malabári dánió, stendal hal (ebből csak egy) Botia, vitorlás fogasponty

...aki holtig tanul
Akkor eddig ami tuti lesz:
5 oto ,4 cory,10-15 neon kalász.
Tetszik a vörös karcsú díszmárna is.Úgy tudom nyugis rajhal és nem is nő nagyra.
Összerakhatom őket?
 
Dina80 said:
Akkor eddig ami tuti lesz:
5 oto ,4 cory,10-15 neon kalász.
Tetszik a vörös karcsú díszmárna is.Úgy tudom nyugis rajhal és nem is nő nagyra.
Összerakhatom őket?

Nincs tapasztalatom, de utánanéztem ;) és az alapján Ok.

...aki holtig tanul
 
Ne feledd, az oto és a cory is csapathal, tehát minimum :!: 6 darab mindegyikből...
 
jó papp said:
Nincs tapasztalatom, de utánanéztem ;) és az alapján Ok.

...aki holtig tanul

A beszerzése sem lesz egyszerű,nem túl gyakori a kereskedésekben. :crazy: Bár az még a jövő zenéje..
akkor az oto és a cory létszámot változtatom 6-6 darabra :wave:
 
Sawbwa resplendens-t tartott már valaki? Mennyire tolerálja a CO2-t? Illetve a méretét 2.5cm vagy 4cm adnak meg... Melyik a valódi?
 
Szia!
Én tartottam őket régebben. Kb 3 cm-es méretet értek el nálam. Co2-vel nem volt probláma. ;)
 
Milyen hal?

Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni. Rajhalat szeretnék az akváriumomba venni.
A neonhalakkal az a problémám, hogy nagyon nyugisak. A másik akváriumomban általában elbújnak a növények közé, mivel elég világos akksi azt meg ők nem szeretik. Tudnátok nekem ajánlani vmit?
112Lesbe kéne, kb 10-15 dbot szeretnék.
Válaszotokat előre is köszönöm,
Sz.M.
 
Re: Milyen hal?

milan88 said:
Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni. Rajhalat szeretnék az akváriumomba venni.
A neonhalakkal az a problémám, hogy nagyon nyugisak. A másik akváriumomban általában elbújnak a növények közé, mivel elég világos akksi azt meg ők nem szeretik. Tudnátok nekem ajánlani vmit?
112Lesbe kéne, kb 10-15 dbot szeretnék.
Válaszotokat előre is köszönöm,
Sz.M.
Nálam megszokták egykettőre a fényt és már nem bujkálnak, nem félénkek. Én is 112-esben tartok neonokat, meg fekete neonokat, rézlazacokat, ill. a friss szerzeményként galaxy razbórákat (róluk is azt írták, hogy rettentően félős népség, nálam az első pár nap után simán és főleg vígan úsznak össze-vissza) :) Próbáld ki a dániókat esetleg, azok nem olyan nyugisak talán.
 
Délelőtt voltam a GA-ban, és sikerült szert tennem egy olyan halfajtára, akiről se itt a fórumon, se máshol még nem hallottam. Ötöves (vagy ötsávos) díszmárna
Az akvárium nettó 60 literes, van benne 5 oto, 6 amano, és ma vettem néhány sakura garnélát, és 7 ötöves díszmárnát. Itthon utána kerestem, és eléggé elbizonytalanított, hogy azon a 2 oldalon, ahol írnak róla, 8 darabot minimum 100 literre ajánlják (n) A szumátraival ellentétben békés, kb 5cm-re nő meg.
"Dekoráció: Gyökerek, sötét homok, növények és nyílt tér" - ez mind stimmel, de a 60 cm széles akvárium nem tudom mennyire számít nagynak. Az aki hátsó része elég rendesen növényes, elöl viszont van nyílt tér. Vélemények? Nem lesz nekik kicsi? :nailbiting:
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy nagyon jó ismerősöm szeretne tartani törpe sügereket, még a pontos fajt nem döntötte el.
Én a Badis-badis, a Kakadut, vagy a pillangó sügeret javasoltam neki.
110 literre szeretné őket berakni. Én azt javasoltam neki, hogy válasszon ki egy fajt és ahhoz igazodjon. Mondjuk Kakadut, 1 hím és 3 nöstény.
Ezzel eddig még nem lenne probléma.
Ami miatt írok az az ő elképzelése lenne, hogy mi lenne ha mondjuk betársítana a Kakaduk mellé Badis-Badist, mondjuk 1 hímet és két nőstényt.
Na ennél a kérdésnél megvoltam/vagyok lőve, ugyanis hülyeséget nem akarok mondani neki. Nem tudom, hogy a Kakaduk mennyire viselnének el más fajt egy ekkora medencében. Elég lenne-e a hely a két fajnak? (4 kakadu és 2 Badis-badis) Vajon megélnének egymás mellett megfelelően elosztott, sok búvóhellyel rendelkező akváriumban? Elvileg vízparaméterben nagyjából fedik egymást, azzal nem lenne gond...
Ha hülyeséget kérdezek, akkor előre is bocsánat, nekem zéró a tapasztalatom a sügerekkel...

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy nagyon jó ismerősöm szeretne tartani törpe sügereket, még a pontos fajt nem döntötte el.
Én a Badis-badis, a Kakadut, vagy a pillangó sügeret javasoltam neki.
110 literre szeretné őket berakni. Én azt javasoltam neki, hogy válasszon ki egy fajt és ahhoz igazodjon. Mondjuk Kakadut, 1 hím és 3 nöstény.
Ezzel eddig még nem lenne probléma.
Ami miatt írok az az ő elképzelése lenne, hogy mi lenne ha mondjuk betársítana a Kakaduk mellé Badis-Badist, mondjuk 1 hímet és két nőstényt.
Na ennél a kérdésnél megvoltam/vagyok lőve, ugyanis hülyeséget nem akarok mondani neki. Nem tudom, hogy a Kakaduk mennyire viselnének el más fajt egy ekkora medencében. Elég lenne-e a hely a két fajnak? (4 kakadu és 2 Badis-badis) Vajon megélnének egymás mellett megfelelően elosztott, sok búvóhellyel rendelkező akváriumban? Elvileg vízparaméterben nagyjából fedik egymást, azzal nem lenne gond...
Ha hülyeséget kérdezek, akkor előre is bocsánat, nekem zéró a tapasztalatom a sügerekkel...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Hát, nekem voltak kakaduim egy elég nagy aksiban. Ott elvoltak mindenkivel. Szerintem Négy kakadunak ideális lehet egy ekkora akvárium, de még két badis-badis szerintem sok. Bár nem tartottam ilyen halakat, a diszhalinfo szerint békés halakkal társítsuk. A kakadu pedig ívás idején nem túl békés. Kicsit lehet, h szűkös lenne nekik a hely. És még valami, ha kakadu nőstényt vesz, figyeljen arra, hogy nagyjából egy súlycsoportban legyenek. Nálam nem így volt, és versengettek az egyébként passzív hím kegyeiért. :)
 
Back
Oldal tetejére