• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi hal?

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Lehet, hogy amatör kérdés lesz, előre is elnézést.
100 l-es akim van 0,88 watt világítás, nagyjából 14x szűréssel, élesztős CO2-vel.
Mindehhez van nagyjából 72-76 cm halam (neonok, dániók, panda corydorasok, otok).
Végül a kérdés:
Egy erősen növényes akiban ez már soknak bizonyul, vagy még határon van?
 
Hali!

Ez most a saját de sztem ésszerű véleményem:

A növényes aksiban arányaiban kevés a hal.(a legtöbbször)
Azon kívül, ahogy írod erősen növényes az akvárium--tehát még kiúszótér sincs, vagy csak alig, holott a csapathalak attraktív mozgása csak nagy hosszú kiúszótérben érvényesül.
Bandázásukat a növények "széttörik"

A corykkal nincs is gond, ha van egy kis terület részükre.

Nálam a 75 literesbe volt 11 titteya, és 6 cory de nem találtam üresnek az akváriumot.Persze meg a rengeteg garnéla tette mozgalmassá az akváriumot.

Mondjuk én mindig előnyben részesítettem az alul telepített akváriumot, tehát ezzel szemben elfogult vagyok.

Talán ezért, és általában az erős szűrésem miatt kerültek el a halbetegségek.Könnyebb a higiéniát fenntartani így.
 
Én elsősorban a biológiai egyensúly szempontjából értettem a kérdést,
ezt jobb lett volna tisztáznom. Bár tény, hogy nagyobb úszótérrel jobban
érvényesülnének a neonok pl, de engem a sűrű növényzet is boldoggá tesz
plusz úgy látom, hogy a halak is élvezik :)

Szóval az ammónium termelődés szempontjából érdekelne elsősorban a dolog.
Nyilván van a jól ismert egy centi hal per liter szabály de ez úgy tudom, csak általános,
elsősorban halas akikra vonatkozik. Javíts ki ha tévedek.

Ahogy mondod a higéniát fent tartani elvileg nálam már "nehéz"? Csak mert 6 hónapja nincs
semmi gondja a halaknak ezért nem tudom eldönteni hogy sok vagy kevés van vagy mennyi :D
Mármint csak szerencsém volt eddig vagy a heti egy néha 2 vízcsre teszi lehetővé a dolgot, vagy
egyszerűen nincs olyan sok hal? Szeretnék legalább közelíteni a válaszhoz.
 
Szerintem ha számszerűen megmondod miből mennyi van könnyebb segíteni.... ;)
Nekem még sosem jutott eszembe hogy összeadjam összesen hány cm halam van :lol:
 
Zbacsi said:
Nekem még sosem jutott eszembe hogy összeadjam összesen hány cm halam van
hát nekem is nehezemre esett a dolog :D Azt hittem így kell :S

Akkor itt a halak mennyisége:
3 oto, 2 panda cory, 7 dánió, 14-16 neon, (garnélák nincsenek, majd a második akimban (ha az fizikailag is lesz, nem csak a gondolat formában)) :D
 
Nekem még sosem jutott eszembe hogy összeadjam összesen hány cm halam van

Hát igen... nekem már az is nehezemre esik, hogy megszámoljam őket... :D

Az egész centi szabállyal és biológiai egyensúllyal az a baj, hogy nagyon sok az ismeretlen változó. Melyik hal mennyire terheli a vizet? Fogalmunk sincs... Függ-e attól, hogy mit esznek? biztos... A szűrőbacik mennyi ammóniummal tudnak megbirkózni? stb.
A szabály kezdő akvaristáknak remek kiindulási alap, de egy 10X-es forgatással üzemeltetett növényesben mit sem ér. Sajnos azt kéne mondanom, hogy érzésre telepíts, de ezzel a tanáccsal nem sokat érnél. :)
 
Nigro said:
Sajnos azt kéne mondanom, hogy érzésre telepíts, de ezzel a tanáccsal nem sokat érnél.
:D Tulajdonképpen érek vele valamit, mert megerősít abban a tudatban, hogy stabil az aki ennyi hallal. Félig a centi szabállyal,
félig érzésre telepítettem a halakat.
 
Üdv!

A centikről és egyebekről jó papp módra:
A fő szabály ügye 1cm/l. Mostanában a 4cm/litert tartják elfogadhatónak. Így 100 literben 100 centi hal vagy 25. Ez a kérdés:?: Az "egyszerű" akvaristáéknál (mint pl én) a 100 literben 76 cm hal az sac per kb pont jó elég, ha a kifejlett mérettel számoltál. De te érzed ez vizuálisan is belőhető. Azzal sincs gond szerintem, ha 110 centi hal van benne csak a megfelelő etetés ("az éhes hal a jó hal") és szűrés meglegyen. A magam részéről túl sok fajta halad van. De ez ízlés kérdése és azon mint tudjuk nem vitatkozunk. Így a magam részéről a dániót szó nélkül cserélném neonra, vagy fordítva ízlés szerint. Ezek ugyanis a "nagy könyvben" csapathalakként szerepelnek 7 hal meg nem alkot csapatot kivéve ha Hemigrammus bleheri - Petitella, Vörösfejű pontylazacot tartasz.

...aki holtig tanul
 
én is cserélném a dániókat de barátnőm nagyon szereti őket :D
neki is hagynom kell valami pozitívumot az akival kapcs.
De szerintem hamarosan meggyőzöm ;)
 
schruz said:
én is cserélném a dániókat de barátnőm nagyon szereti őket :D
neki is hagynom kell valami pozitívumot az akival kapcs.
De szerintem hamarosan meggyőzöm ;)

Nem akartam ezt írni, de olvasva az írásodat szerintem megérted és nem érted félre. Kezdő akvarista "betegség" (én is átestem rajta) hogy ebből is veszünk egy kicsit, meg abból is. na abból pláne :lol: mert olyan cukik. Te legalább próbálsz figyelni a halak igényeire is. Bár az is igaz, hogy hal még nem nőtt ki az akváriumból. De, szerintem bután néz ki egy 5 centis vitorlás mert nyomorult nem tud megnőni a túltelepítettség okán. Utóbbi megállapításom egy kicsit sarkosan túlzott volt. :oops:

...aki holtig tanul
 
jaj én sem szeretem a tiritarka mindenféle halas akikat. az enyém (hozzáteszem csak hal szempontból) már súrolja ezt a kategóriát ugyan, de pl a halak méretére direkt figyeltem.
Szerintem otrombán néz ki akár egy nagyobb vitorlás vagy diszkosz is pl egy 100 l-es akiban, nem beszélve arról, hogy nincs élettere szerencsétleneknek. Egyébként a pandák, mivel ketten
vannak csak és folyton bújkálnak nem zavarják az összhangott. Az otók dettó. Hát igen... a dániók... most hogy belekevertem magam a témába egyre jobban zavarnak szegények:lol:
De most ahogy írom ezt a hozzászólást észrevettem hogy van két döglött, kiszáradt dánió meg egy neon a parkettán... :shock: fél év után egyszerre ennyi halál... valami történhetett a
vízzel. :( Kezd megoldódni a dánió kérdés. Hehe... :( Kicsit megrázott most ez. Pont most amikor az első halakkal kapcsolatos témámat megnyitottam. Na mindegy.

Most már csak 68-70 cm halam van :(
 
Előre is elnézést kérek a kérdésért, de megerősítésre lenne szükségem. :?
Van egy 126 literes medencém (inkább félnövényesnek nevezném, sok növénnyel, de semmiképp sem dzsungel), amibe átköltöznek a régi halaim (10 dánió, 1 cory, 1 sziámi algaevő). Ezek mellé szeretnék venni 8-10 rasbora brigittae-t és 4 oto-t.

A fórumon leírt centis szabály alapján számolgattam, ez úgy 95 cm hal lenne. Szerintem ez nem lenne sok (bár lehet ebben is tévedek). :roll:
Ezek mellé szeretnék még pár garnélát is, viszont azt nem tudom, hogy így is megfelelő lenne a halak száma, vagy így már tényleg sok? (Garnélára nem találtam centi szabályt :p )
 
Boooooo said:
Előre is elnézést kérek a kérdésért, de megerősítésre lenne szükségem. :?
Van egy 126 literes medencém (inkább félnövényesnek nevezném, sok növénnyel, de semmiképp sem dzsungel), amibe átköltöznek a régi halaim (10 dánió, 1 cory, 1 sziámi algaevő). Ezek mellé szeretnék venni 8-10 rasbora brigittae-t és 4 oto-t.

A fórumon leírt centis szabály alapján számolgattam, ez úgy 95 cm hal lenne. Szerintem ez nem lenne sok (bár lehet ebben is tévedek). :roll:
Ezek mellé szeretnék még pár garnélát is, viszont azt nem tudom, hogy így is megfelelő lenne a halak száma, vagy így már tényleg sok? (Garnélára nem találtam centi szabályt :p )

Én először a jelenlegi halak igényeit elégíteném ki, ugyanis a cory csapatban érzi jól magát, és a sziámi algaevő is jobban elvan ha legalább ketten vannak :roll:
 
Zbacsi said:
Én először a jelenlegi halak igényeit elégíteném ki, ugyanis a cory csapatban érzi jól magát, és a sziámi algaevő is jobban elvan ha legalább ketten vannak :roll:

Igen, coryn gondolkodtam még, de igazság szerint már kb. 5 éve egyedül van, és hiába vettünk neki társakat, nem is izgatta, mintha észre se vette volna. A sziámi meg jobb ha egyedül van, mikor ketten voltak, mindig ölték egymást (el kellett ajándékozni a párját).
 
Sziasztok.
200L-esnem túl növényes társas akváriumomba keresem a megfelelő halakat.
Kb.5cm nagyságú halakra gondoltam.
Talajszintre:4 cory,5 oto,
Középső részre:15 kalászhal,
Vízfelszín:6 sávos fogasponty.
Jó lehet egy ilyen összeállítás?
Várok egyéb társítási ötleteket is!
 
Dina80 said:
Várok egyéb társítási ötleteket is!

Olyan szerintem sok van, de ez ízlés kérdése. De a konkrétan milyen kalászhalakat tartanál? Mondjuk nem mindegy pl, hogy neon vagy pl. vörös. Leginkább a méret, illetve az egyéb összeférhetetlenségi szempontok alapján. A vörössel én például kis halat pl otot nem nagyon tartanék előbb utóbb ugyanis eleség lesz belőle.

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Dina80 said:
Várok egyéb társítási ötleteket is!

Olyan szerintem sok van, de ez ízlés kérdése. De a konkrétan milyen kalászhalakat tartanál? Mondjuk nem mindegy pl, hogy neon vagy pl. vörös. Leginkább a méret, illetve az egyéb összeférhetetlenségi szempontok alapján. A vörössel én például kis halat pl otot nem nagyon tartanék előbb utóbb ugyanis eleség lesz belőle.

...aki holtig tanul
kisebb testű fajokra gondoltam.Neon és a vitorlás nem nő túl nagyra.Bár ez utóbbit még kereskedésben nem láttam.
 
Dina80 said:
kisebb testű fajokra gondoltam.Neon és a vitorlás nem nő túl nagyra.Bár ez utóbbit még kereskedésben nem láttam.

Ok. Időközben én is rájöttem a bevezetőből. Bocsi. :oops:
Egy ötlet. a kalász mondjuk neonkalász abból sok a 15 db max. 8 db ha már kalász egy pár Boeseman szivárványhala is szóba jöhet. A fogaspontyot felejteném helyette 20-25 db neon vagy inkább petitella. és ennyi. De ajánlom az indiai üvegharcsát http://diszhal.info/Kryptopterus_bicirrhis.php is abból is lehet szép csapatot kialakítani.
Egy egyszerű megközelítésben: Hasznos halak = talajlakók, tisztogatók, algaevők, csigaevők . Ők nem szinte nem is látszanak. A látvány kedvéért vmi. nagyobb testű békés pár és csapathalak. vagy csak csapathalak de ők mennyiségben (ez az ötlet pl. nem keymaker ízlése) Ugyanis őket fogod nap mint nap látni.

Kíváncsi lennék majd a választásodra.
 
220l-ben nekem a következők vannak:
2db anci
5db cory
2db szumi
1db guppi
5db vietnámi algázó(sziámi algázó)jól elvannak egymással
2db rami
3db neon
1db algaevő csíkhal
7db molly
15db xifó
3db platti
1db ékfoltos
3db tigrisbotia
2db legyezőgarnéla
Semmi gond nincs velük!
 
Ez rengeteg. Ráadásul sok csapathalat tartasz kis számban, lehet, hogy te úgy látod, hogy semmi baj velük, ettől ez még nem jó nekik.
 
Back
Oldal tetejére