• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Marsilea hirsuta

kope10 said:
Kedves Marsilea tenyésztők!

Olyan dolog történt, hogy teljesen átrendeztem a talajomat, és gyakorlatilag kiirtottam egy csomó növényt, mármint direkt. :)
Elegyengettem a talajt, és visszaültettem egy részét, viszont meggyűlt a bajom ezzel a növénnyel.
Mindenki ír róla, hogy le kell nyírni az emersz leveleit, és úgy kell elültetni, de arról nem szól a fáma, hogy hogy lehet visszaültetni, ha nem emersz növényem van.
A gond az, hogy elég selymes gyökerei vannak, és mivel jól érezte magát korábban, iszonyat nagy csomók vannak. Amikor elültetem, felfelé állnak a gyökerek, és fel is akar jönni a felszínre.
Hogy lehet őket visszaültetni, ha egybefüggő szőnyeget szedtem szét és már ki volt fejlődve teljesen?

Szia!
Úgy ültesd mint minden más növényt. Vágd apró darabokra aztán jöhet a csipesz. Szőnyegben növényt visszaültetni szinte lehetetlen. Arra figyelj a gyökere nehogy visszaforduljon, ha túl hosszú vágd meg nyugodtan ha szükséges, de ha darabolva ülteted lehet nem is kell. Apropo, milyen aljzatot használsz? Agyag talajból nem szokott felúszni a növény /kivéve manado-túl könnyűek a szemcsék/. Szerintem az lehetett a legnagyobb gond, hogy egyben akartad visszaültetni.

Üdv:w-rig
 
w-rig said:
kope10 said:
Kedves Marsilea tenyésztők!

Olyan dolog történt, hogy teljesen átrendeztem a talajomat, és gyakorlatilag kiirtottam egy csomó növényt, mármint direkt. :)
Elegyengettem a talajt, és visszaültettem egy részét, viszont meggyűlt a bajom ezzel a növénnyel.
Mindenki ír róla, hogy le kell nyírni az emersz leveleit, és úgy kell elültetni, de arról nem szól a fáma, hogy hogy lehet visszaültetni, ha nem emersz növényem van.
A gond az, hogy elég selymes gyökerei vannak, és mivel jól érezte magát korábban, iszonyat nagy csomók vannak. Amikor elültetem, felfelé állnak a gyökerek, és fel is akar jönni a felszínre.
Hogy lehet őket visszaültetni, ha egybefüggő szőnyeget szedtem szét és már ki volt fejlődve teljesen?

Szia!
Úgy ültesd mint minden más növényt. Vágd apró darabokra aztán jöhet a csipesz. Szőnyegben növényt visszaültetni szinte lehetetlen. Arra figyelj a gyökere nehogy visszaforduljon, ha túl hosszú vágd meg nyugodtan ha szükséges, de ha darabolva ülteted lehet nem is kell. Apropo, milyen aljzatot használsz? Agyag talajból nem szokott felúszni a növény /kivéve manado-túl könnyűek a szemcsék/. Szerintem az lehetett a legnagyobb gond, hogy egyben akartad visszaültetni.

Üdv:w-rig

Én már többször ültettem újra Marsileat, ráadásul mindig Manadoba.(egyáltalán nem dráma) A legjobb, ha teljesen szétszeded a növényt és szálanként ülteted el, olyan közelre egymáshoz amennyire csak tudod. Válaszd ki a legegészségesebb szálakat, illetve a leghosszabb gyökérrel rendelkezőket. Legkönnyebb úgy ültetni, ha a víz csak épphogy ellepi a talajt. Csipesz mindenképpen kell hozzá. Én hajlított végűt használok, de gondolom az egyenes végű is jó, ha nem jobb.
Ma mindegy én így csinálom:
A csipesz hajlított végével megfogom a gyökér végét és lehúzom a talajba egészen addig, míg eltűnik a teljes gyökérzet. Ekkor elengedem a gyökeret és oldalra húzom kissé a csipeszt a talaj alatt, majd felfele. Tapasztalatom szerint így a hosszabb gyökérrel rendelkező szálakat lényegesen könnyebb elültetni.
 
Köszi mindenkinek, az igazság az, hogy valóban manado talaj van, és csomókban próbálkoztam, de úgy jól széttúrtam a talajt. A kérdés már csak az, hogy mekkora darabokra lehet szétvagdosni, hogy ne pusztuljon el, és el is lehessen ültetni?
 
kope10 said:
Köszi mindenkinek, az igazság az, hogy valóban manado talaj van, és csomókban próbálkoztam, de úgy jól széttúrtam a talajt. A kérdés már csak az, hogy mekkora darabokra lehet szétvagdosni, hogy ne pusztuljon el, és el is lehessen ültetni?


Szálakra szedheted nyugodtan, ha van elegendő szelektálj, hosszú gyökér, egészséges növény ez legyen a szempont.

Bátran az ollóval, nam lesz semmi baja a növénynek.
Emzé előző hsz.-ét is olvasd el!!!
 
w-rig said:
kope10 said:
Köszi mindenkinek, az igazság az, hogy valóban manado talaj van, és csomókban próbálkoztam, de úgy jól széttúrtam a talajt. A kérdés már csak az, hogy mekkora darabokra lehet szétvagdosni, hogy ne pusztuljon el, és el is lehessen ültetni?


Szálakra szedheted nyugodtan, ha van elegendő szelektálj, hosszú gyökér, egészséges növény ez legyen a szempont.

Bátran az ollóval, nam lesz semmi baja a növénynek.
Emzé előző hsz.-ét is olvasd el!!!

Rendben van hogy szálanként, de nekem a szálakat úgy sikerült kiszednem, hogy 20-25 cm hosszúak. Arra gondoltam székvagdosom 2-3 cm-re. Nem durva az kicsit?
 
A Marsilea kúszónövény, egyetlen tőröl is elindul. Vágd szét nyugodtan úgy , hogy csak egy levélnyi legyen a kezedben(max kettő). Annál többet nem fogsz tudni lehúzni a talajba.
 
eMZé said:
A Marsilea kúszónövény, egyetlen tőröl is elindul. Vágd szét nyugodtan úgy , hogy csak egy levélnyi legyen a kezedben(max kettő). Annál többet nem fogsz tudni lehúzni a talajba.
Köszi mindent így már ok, csak magamtól nem akartam szétnyírbálni, nem tudtam mit bír ki, most már menni fog.
 
Sziasztok!
Kb. 2 hete ültettem Marsileat, s nem igazán tetszik a látvány. GA-ból rendelt dobozos növény volt, szép egészséges, melyről lemostam a zselét, szétszedtem, így ültettem el. Most ott tartok, hogy egyre több tőnél látom a barnulást (szár és levél), gondolom azok a kukában végzik. Még emers állapotú, ahogy látom.
Az akvárium 70 literes. A talaj: Florapol és Manado. Fény: 55W Compact (8 óra világítás-a lámpatest kb. 25 cm-re emelve a vítfelszíntől), CO2: élesztős, Táp: Easy Carbo és Pro-fito gyári előírás szerint. Vízcsere: Heti 50 %.
Ezen kívül pár napja észrevettem egy-két növényemen, (Mycrosorum) hogy málanak a levelei.
Tanácsot kérnék, hogy mit csinálhatok rosszul, min kellene szerintetek változtatnom?
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Kb. 2 hete ültettem Marsileat, s nem igazán tetszik a látvány. GA-ból rendelt dobozos növény volt, szép egészséges, melyről lemostam a zselét, szétszedtem, így ültettem el. Most ott tartok, hogy egyre több tőnél látom a barnulást (szár és levél), gondolom azok a kukában végzik. Még emers állapotú, ahogy látom.
Az akvárium 70 literes. A talaj: Florapol és Manado. Fény: 55W Compact (8 óra világítás-a lámpatest kb. 25 cm-re emelve a vítfelszíntől), CO2: élesztős, Táp: Easy Carbo és Pro-fito gyári előírás szerint. Vízcsere: Heti 50 %.
Ezen kívül pár napja észrevettem egy-két növényemen, (Mycrosorum) hogy málanak a levelei.
Tanácsot kérnék, hogy mit csinálhatok rosszul, min kellene szerintetek változtatnom?
Köszönöm.

Marsilearol vagd le a leveleket
 
Sziasztok!
Már tettem fel ezzel kapcsolatosan kérdést, de most egy kicsit más jellegű lenne.
A Marsilea-m növekedésnek indult, de sűrűsödést kevésbé látok rajta, inkább a levelek felfelé igyekeznek, a fény felé. Lehet ezt nyírni vagy kell-e? Levághatom a hosszabb leveleket úgy, hogy csak a szár marad meg? Így elég gáz a látványa.
Persze gondolom majd idővel besűrűsödik, de most az zavar, hogy fölfelé indult növekedésnek.
 
Segítségeteket szeretném kérni (javaslatokat), hogyan ültessem el a marsilea hirsuta-t. Kb 15-20 centi hosszú, 3-4 szál van összefonódva. Azt hittem sikerrel elültettem, de másnap reggelre a víz felszínén úszott. Kézzel egy kis sáncot/árkot képeztem, belefektettem, majd oldalról ráhúztam kétoldalról az aljzat kavicsot (1-2 centis apró kavics). Valószínű, hogy nem így kell :)
Üdv. Zoli
 
En 2-3 szarankent elvagom, es ezeket a harmas egysegeket ultetem el. Siman megered.

ez a helyes eljárás (y) s nyomd le, amilyen mélyen csak tudod... ha 2-3 cm marad kinn a talajból, az is bőven elég.
 
Még nyáron ültettem be pár apró tőven ebből a növényből, és kb mostanra kezdi megemberelni magát. Elég fura, mert minden új levele egyre magasabb és nagyobb. :D Egyelőre nem nyírtam, nem zavar, de kicsit furán fest most, mint az orgona sípja. :D
 
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!
Szerintetek ez a növény megmaradna lowtech körülmények között is?Az elatine kipusztult sajnos.
Világítás 55w powercompact 100lre a talaj jbl manado és jbl táptalaj co2 nincs csak carbo.
 
Back
Oldal tetejére