• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lilla akváriuma (54l)

szerintem a Hmet nyírd meg alaposan. egyszer nálam is felnyurgult aztán elkopaszodott, de ez már 15 centis korában volt.
 
Sziasztok!
Pótolom az elvezett bejegyzéseket:
A neonhalak elköltöztek. A kihalászásuk közben a két hálóval (mert kettő kellett :mad:) összekuszáltam mindent az akváriumban. Ha már úgyis rendrakás, kikaptam a maradék Vallisneriát hátulról, mert túl hosszúra nőttek a levelei, meg nem is tetszett már. A helyére próbaképp beraktam néhány tő Sagittaria subulata-t, kíváncsi vagyok tényleg növeszt-e 30 cm-es leveleket.
Vallisneriához hasonló, kisebb termetű növények felől érdeklődtem, kaptam is néhány tippet, ezek közül az Eleocharis sp. montevidensis és a Cyperus helferi tetszett meg, a következő elrendezésben ki szeretném próbálni valamelyiket (vagy mindkettőt?).
 
Eleocharis sp. montevidensis

Ő még mindig kényes növény. Szerintem nem stabil. Várjuk, hogy megszülessen a bombabiztos változat Tropicanal. Addig max kísérlet képpen vidd.

Sagittaria a bolti ELOS akiban kb 10cm hosszú levelekethoz. Szeirntem ennél nagyobb nem lesz.
 
Ő még mindig kényes növény. Szerintem nem stabil. Várjuk, hogy megszülessen a bombabiztos változat Tropicanal. Addig max kísérlet képpen vidd.

Sagittaria a bolti ELOS akiban kb 10cm hosszú levelekethoz. Szeirntem ennél nagyobb nem lesz.


Akkor még várok az Eleocharis sp.-vel, amúgy is csak pár hónap múlva lenne aktuális, köszi az infót!
Na akkor a Sagittaria-val befürdök? Elöl is van az akváriumban, a nyaralás után arra tértem haza, hogy az addigi max. 10 cm-es levelei helyett már kb. 15 cm-nél tart, ezen bátorodtam föl.
 
Bepetésedett az egyik amano garnéla:
2013_08_10_amano-mama.jpg


Ilyen még nem volt, mert csak nőstények voltak az akváriumban, de a múltkori létszámbővítésnél ezek szerint kaptam hímet is!
 
Imádom az otokat!
2013_08_13_oto.jpg


A tenellus elég jól besűrűsödött, és sajnos az esőztetővel szemközti oldalon algásodik (ecset és talán agancs is). Nyírjam tarra? Azt hogy viseli? Amúgy sok szép vöröses szálat hoz. Gyanítom az esőztető miatt úgyis visszajön az ecset. A Hydrocotyle vulgaris-on is van, amit szintén telibe kap az áramlás. Mit lehet tenni? A CO2 nekem úgy tűnik rendben van, bubiszám stabil, DC zöld (eddig mindenhol az volt ahova pakoltam), ezeken kívül honnan tudhatnám meg, ha valami mégsem jó?
 
Egy kis hangulatfotó:
100_1952.jpg

Kicsit elburjánzottak a növények, hétvégén nyírás lesz. A Hydro vulgaris-t ki fogom szedni, a levélnyelei nagyon algásodnak és túl nagyra nő. Bal elöl Elatine tengődik azon az üresnek tűnő részen, gondolom már sose lesz belőle gyepem. Mindegy, úgyis szét akarom kapni az egész akváriumot, addig marad így.
A Sagittaria levelei elérték a vízfelszínt (baloldalt a Crypto előtt), persze azok a tövek, amiket pont ezért hátra ültettem nem nagyon iparkodnak.
 
Sziasztok!
Helyzetjelentés:
2013_09_05_1_2.jpg

Kiszedtem a Ludwigia palustris-t, csak a kis levelű Ludwigia maradt benn.
A tenellus megállíthatatlanul terjed, hétvégén ritkítom.
A Sagittartia már kicsit zavaróan hosszú leveleket hoz, no meg ő is terjeszkedik.
A 4 Otocinclus-ból csak egyet látok már napok óta, ilyet még nem csináltak, most már aggódok, hova tűnhettek?
 
A tenellus elég jól besűrűsödött, és sajnos az esőztetővel szemközti oldalon algásodik (ecset és talán agancs is). Nyírjam tarra? Azt hogy viseli? Amúgy sok szép vöröses szálat hoz.

Nyugodtan lenyírhatod az algás leveleket (nem kell tövig, csak ahol algás), pár nap múlva szépen fogja hozni az új hajtásokat. Ha jól érzi magát, be is vörösödik.
 
Nyugodtan lenyírhatod az algás leveleket (nem kell tövig, csak ahol algás), pár nap múlva szépen fogja hozni az új hajtásokat. Ha jól érzi magát, be is vörösödik.

Ok. akkor lenyírom. Most is sok szép piros levele van :), csak nem látszik a béna fotóimon.
 
Ollót a tenellusnak. Nekem a nyírás nem vette el a kedvét a vörösödéstől...

Lesz nyírás! Remélem nálam sem megy el a kedve a pirosodástól.
Igazából nem is akartam ennyi tenellust, de a GA-s dobozban olyan sok tő volt!
 
nézegetem, nézegetem, és jó ránézni. kicsit még nő hátra valami, már egész pofás holland stílusú medence lesz!
 
Back
Oldal tetejére