• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lilla akváriuma (54l)

Lilla

Főkertész
Sziasztok!

Szeretném bemutatni első akváriumomat! Párommal közösen üzemeltetjük, már két éve. Az akvárium egyszerű halasnak indult, de imádom a növényeket, így rátaláltam erre a fórumra és azóta a növényes akvarisztika rajongója vagyok. Az akvárium indításakor semmit nem tudtam az akvarisztikáról, pláne a növényes dolgokról, mindent menet közben tanultam, ez meg is látszik, hardscapet ne is keressetek!:)

Technikai adatok:
akvárium: 60*30*30 cm (Diversa szettből)
világítás: Odyssea 2*24 W T5
szűrés: Eheim 2213, benne szivacs, Siporax, perlon, Seachem Purigen
tápozás: Green Aqua Micro-macro, Easy Carbo, nagynyomású CO2
talaj: valami aprószemű zúzalék, alatta AN pro-soil, néhol tápgolyók
dekor: vasfa (?)
Indítás: 2011. május

Két részletfotó:
2013_06_29_2.jpg


garn%25C3%25A9l%25C3%25A1k_2013_06_29.jpg


Egész alakos kép később érkezik...:)

Növények:
Echinodorus tenellus
Pogostemon helferi
Hemianthus micranthemoides
Cryptocoryne wendtii
ismeretlen Cryptocoryne
Ludwigia repens
ismeretlen Ludwigia
Bacopa monnieri
Vallisneria spiralis
Hydrocotyle vulgaris (?)
Hydrocotyle tripartita japan
Sagittaria subulata
Rotala rotundifolia
Riccia
Monosolenium tenerum
moha, azt hiszem jávai és karácsony
Anubias talán barteri nana?
Eleocharis parvula (próbaképpen)
Elatine hidropiper (csak nyomokban sajnos)

Állatok:
4 törpe szívóharcsa
4 vörös neon
1 páncélos harcsa
3 amano garnéla
red cherry garnélák
3 csigaevő csiga
maláj tornyos csigák
 
Igen, kicsit hosszú a növénylista, de némelyikből csak pár tő van.
Remélem sikerül már egy normális egész alakos képet lőni és azonnal jön ide!
 
Köszönöm a like-okat!
Nem szánok már sok időt ennek az akváriumnak, ezért nem akartam neki naplót indítani, de engedtem a fórumtársak nyomásának.;)
Ezek a Ludwigiák kicsit nagyok ide, kezdőként mellényúltam. De azért tetszenek! Még abban a stádiumban vagyok, hogy minden növényt ki akarok próbálni. Ezért is ilyen hosszú a növénylista!
A difi GA féle.
 
Helyzetjelentés:
Pénteken jöttünk haza 1 hetes nyaralásból, az akvárium egész jól átvészelte. A három hete ültetett emers rotala nőtt vagy 20 cm-t a múlt héten, már a víz tetején feküdt. Néhány Ludwigia kinőtt a vízből.
A zöld pont alga nagyon elszaporodott, rengeteg volt az üvegen és a növények levelein is. Beszereztem végre egy pengés algakaparót, egyből be is vetettem. A növényeket Carbo-val kezelem. Egy időre pedig egészen eltűnt a pont alga az akváriumból, most meg visszatért :mad:.
Lassan ritkítanom kell a tenellust, elindult körbe az üveg mentén. Ha valakinek kell, szóljon!
Ez a látvány fogadott:
2013_07_12.jpg


Végre előbújtak az ifjonc RC-k, így most több garnélában gyönyörködhetek!:)
 
Látszik, hogy jól érzik magukat a növények :) igaz az algák is, ahogy említetted. Én fele világítással szoktam magára hagyni az akit, mikor hosszabb időre elhagyom.
Mikor visszatérek a növényeken látszik az öröm, hogy nem voltam itthon, mert mindenki kétszer akkora, mint volt.:D
(Viszont a halakon nem szoktam látni ugyanezeket a jeleket) :confused:
 
A Hydrocotyle vulgaris meglepett kicsit, reménykedtem, hogy víz alatt nem nő 15 cm-nél hosszabbra. Arra nem számítottam, hogy kidugja a kis ernyőcskéit a kb. 23 cm-es vízoszlopból!:mad: Kevés lenne neki a fény?
 
Üdv!
Ma vandálkodtam egy kicsit! Kiszedtem egy csomó Crypto wendtii-t és a Ludwigia repens-t. A Ludwigia a CO2 hatására megtáltosodott, be kellett látnom, hogy nem ekkora akváriumba való. Érkeztek új növények: Ludwigia sp. és Hygrophyla polisperma 'Rosanervig', köszönet mégegyszer aquAta!
A tenellus félelmetes, már mindenhol találtam az indáiból!
Fotó:
2013_07_28_2.jpg

Jelenleg eddig terjed a fotós tudományom, bocsi.

Tápozási kérdésem lenne: GA féle Macro+Micro megy, 2-2 ml naponta. Ez elég ennyi növényhez? Csak a HM miatt kérdezem, mert most rosszabbul néz ki, mint a low-tech korszakban. A felső 2-3 cm szép, de alatta kopnak le a levelek, áttetszővé válnak/kicsit sárgulnak, leszakadnak. A többi növénnyel nincs probléma.
 
72 literre co2 vel nyomok 4-4 ml-t belőle. Szerintem inkább a meleg viselheti meg mostanág,nem a tápanyag hiány.
 
Back
Oldal tetejére