• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

lano

SZARJÁL RÁ ÉS AKKOR LESZ JÓ!
Ejgen, volt már ilyen és tényleg nem volt olyan gáz. Lehet vissza kell vennem a csesztetéséből.
A hűtőre tervezett kokedamával hogy állsz?
Várom a fizut.. :)
60-as akvárium azért is nagyon távoli, mert ezt az állványt kb fél évig tervezgettem, barkácsoltam. Most egy új építésével nem akarok ennyit vesződni, de ennél bénábbat se szeretnék. Meg ahhoz már tényleg nincs hely a szobában, hogy félkészen beállítsam a sarokba, mert az ugye már foglalt :D
 
Tapasztaltatok olyat, hogy túlméretezett szűrés, túl sok baci adagolás oxigénhiányt idézett volna elő?

Ezt nehéz megmondani, de talán igen. Főleg kis méretű CO2-es akváriumoknál.
Azért nehéz, mert ott lehetett gond eleve a kis méret és a co2 miatti anomáliákból is.

Nagy akváriumoknál sosem.
 
El lehet jutni arra a pontra, amikor az alvás már nem tényező. Hiába alszol többet, meg se látszik, vagy csak ront. :)
Készítettem éjszak közepén szelfit a gyerkőccel, mert olyan aranyosan elaludt a vállamon. Másnap a képet visszanézve: Ő valóban aranyos, de mellette az gyűrött fejű panda/barlangi troll vállalhatatlanná tette a képet. :LOL:
 
Ezt nehéz megmondani, de talán igen. Főleg kis méretű CO2-es akváriumoknál.
Azért nehéz, mert ott lehetett gond eleve a kis méret és a co2 miatti anomáliákból is.
Nagy akváriumoknál sosem.
Akkor szerintem Szalacsi Sándor úr is pont erről beszélt még évekkel ezelőtt! :LOL:
"...vizbül veszi ki a zoxigént"

bocs. na jó ennyi, nincs több poén, matrica tervek a habokban, akváriumom szerteszét, én meg itt túrom széjjel a fórumot... :D
 
Készítettem éjszak közepén szelfit a gyerkőccel, mert olyan aranyosan elaludt a vállamon. Másnap a képet visszanézve: Ő valóban aranyos, de mellette az gyűrött fejű panda/barlangi troll vállalhatatlanná tette a képet. :LOL:
Nem kell izgulni, ilyen esetekben a fókuszpont mindig a baba: "Jaaj de aranyoos!"
Apuka arca meg maximum befut egy mém karriert. :D
 
Sajnos tényleg nehéz megmondani, hogyan viselkednek az akváriumok a túlzott baktérium adagolásra légpumpa nélkül.
Meg kellene mérni O2 tesztel. De erre még nem volt érkezésünk.

Én pl CRS garnéláknál korábban rendszeresen azzal szívtam, hogy vagy nem volt elég O2 vagy sok volt, ami meg felhajtotta a pH-t a nekik nem ideális tartományba.
Ha megoldod a pH-t a sok O2 csak jó. De amíg nem addig simán lehet ez is a szivatás oka (a pH ingadozás)
 
Várom a fizut..
60-as akvárium azért is nagyon távoli, mert ezt az állványt kb fél évig tervezgettem, barkácsoltam. Most egy új építésével nem akarok ennyit vesződni, de ennél bénábbat se szeretnék. Meg ahhoz már tényleg nincs hely a szobában, hogy félkészen beállítsam a sarokba, mert az ugye már foglalt
Szerintem neked árulja @TZ a szuperszexi bútorát, és azzal már csak egy ugrás akövetkező 90-es medence. :D
 
Szerintem neked árulja @TZ a szuperszexi bútorát, és azzal már csak egy ugrás akövetkező 90-es medence. :D
Na ha azzal betolatnék a bejárati ajtón, asszony a mellékelt strandlabda méretű(!) kokedamát is úgy dugná föl a se..jhajomba, hogy...
hogy...
hogy...
...még a hűtőt is buknám :D:D:D


Egyébként jó cucc irigylem a következő tulajt!
 
nahátezaz...

Igaz igaz...
Azért is lenne jó talán egy talajcsere, mert ha a cirka egy év alatt erre nem fordítottam kellő hangsúlyt, akkor most ezt így bepótólni már hát...

Tapasztaltatok olyat, hogy túlméretezett szűrés, túl sok baci adagolás oxigénhiányt idézett volna elő?
Hello!

Ha nem esnek szét a talaj szemcséi (1 évesnél erre nem sok az esély. ;)), akkor nem kell új aljzat, elég, ha átmosod. ;)
 
nahátezaz...

Igaz igaz...
Azért is lenne jó talán egy talajcsere, mert ha a cirka egy év alatt erre nem fordítottam kellő hangsúlyt, akkor most ezt így bepótólni már hát...

Tapasztaltatok olyat, hogy túlméretezett szűrés, túl sok baci adagolás oxigénhiányt idézett volna elő?

Ha a porszívózással vagy elmaradva, mint a borravaló, akkor esetleg úgy szívd le a mulmot, hogy a talaj felső fél-egy centije is jöjjön, ezzel valószínűleg a nagyja kijön. Ezután egy kis ferdén elvágott műanyag pohárral szép óvatosan visszatöltöd az eltávolított talajt. (egy videóban az akvárium beültetését követően Amano mestert láttam így korrigálni a talaj szintjét)

Ami a túlszűrést illeti, kicsit gondolkodjunk józan paraszti ésszel: mitől fog elszaporodni a baci a szűrőfelületen? Ha sok a csócsálni valója! A természet bölcs, ott nincs túltermelési válság, maximum időszakosan, rövid ideig, bár ez relatív, mi számít rövidnek. Ha a tápozás, etetés, vízcserék mértéke, időközei nagyjából szabályos rendben történnek, akkor a csócsálni való szintje beáll egy nagyjából állandó szintre.
Ha nem macerálod, variálod át állandóan a rendszert akkor bizony hamarabb és stabilabban beáll.
Az viszont tény és való, hogy fél kiló lábszárból nagyobb művészet fasza pörit főzni, mint 15 kilóból. Ez sajnos az akváriumnál is igaz. No mondjuk ezzel óvatosan megpróbálhatsz érvelni asszony pajtinál a kokedama átadása után, vacsora közben, egy pohár finom borral a kezedben...;)
 
Végigolvastam a naplódat:) Komolyan, néhol tényleg szórakoztatóbb volt, mint egy könyv, pedig én aztán szeretek olvasni. :)

Amit én laikusként leszűrtem, az benne van az elöző hsz-ben. Ne maceráld, variáld állandóan. Kicsit dőlj hátra, és élvezd. Tavasszal volt egy pont, ahol minden jó és szép volt. Na ott kellett volna hátradőlni, és legalább a nyarat azzal kihúzni. De ez csak az én véleményem. ;)

Ami meg a párod illeti, szerintem ritka türelmes egy nő, és simán levennéd a lábáról, ha kapna valami rég áhitott dolgot.

Nálunk is így működik:) Most pl. egy Lamborghini tesztvezetésbe fog kerülni a 2. akváriumom. :D:D:D Amit én halálosan unni fogok, de hát valamit valamiért........:smuggrin:
 
Végigolvastam a naplódat:) Komolyan, néhol tényleg szórakoztatóbb volt, mint egy könyv, pedig én aztán szeretek olvasni. :)
Amit én laikusként leszűrtem, az benne van az elöző hsz-ben. Ne maceráld, variáld állandóan. Kicsit dőlj hátra, és élvezd. Tavasszal volt egy pont, ahol minden jó és szép volt. Na ott kellett volna hátradőlni, és legalább a nyarat azzal kihúzni. De ez csak az én véleményem. ;)
Ami meg a párod illeti, szerintem ritka türelmes egy nő, és simán levennéd a lábáról, ha kapna valami rég áhitott dolgot.
Nálunk is így működik:) Most pl. egy Lamborghini tesztvezetésbe fog kerülni a 2. akváriumom. :D:D:D Amit én halálosan unni fogok, de hát valamit valamiért........:smuggrin:
Aztamindenit! Nem semmi, nagyon örülök hogy tetszett és megtisztelő is egyben!
Nem szeretem visszaolvasni az irományaimat, pedig lehet, hogy tanulságos lenne. Valószínűleg átfogóbb infóval rendelkezel jelenleg, mint én :)
A folyamatos variálgatás nem jó, de amikor felmerül egy probléma, gyorsan érdemes megoldani. Ha nem sikerül, más megoldás kell. Itt a csapda. Ezeket a napokat/heteket legnehezebb kivárni, és közben megállni, hogy ne számoljak be róla, csak miután már megoldódott. Ezért is ilyen ez a napló.

Lennék a férjed, mindketten jól járnánk!
(főleg én)
:D
 
Nem akarlak csesztetni, de a pillanat hangulatába talán belefér: ha valami sikerül, na azt a nehéz észrevenni és beérni a Klaudia által javasolt hátradőléssel. Bontani egy sört, aztán csak nézni és nem bántani. Aztán ha kell megnyírni, mint a figaró, ha már hosszú a hajad, aztán megint hátra dőlni és nézni.
Valószínűleg ebben a hobbiban ez a legnehezebb: megtalálni azt a pillanatot, amikor a dinamikus rész véget ér és következik a statikus rész, amikor a sok munka eredményét élvezed, csak gyönyörködsz benne és fenntartod azt, amit létrehoztál.
Tök mindegy, hogy 30 literben, vagy sok százban. A lényeg, hogy szép.
 
2014. július 27 - augusztus 11 (utolsó kenet)

Tök jót rinyálhatnék megint, de inkább leegyszerűsítem annyira, hogy a Cladophora győzött, talajt kell cserélnem. Valószínűleg túl koszos lett a majd egy év alatt. Ezt fentebb tárgyaltuk, de akkor még bizakodtam, hogy visszájára fordul valamiképp a dolog. Jól át lesz mosva és újra szól a hatlövetű. Új táptalaj javasolt azért alá ugye?
Van jó hír is, két Shakura és egy CRS petés!
Istenem adj egy teljes napot, hogy ezzel foglalkozhassak!
Hardscape tetén valszeg az eddig összegyűjtögetett Seiryu kövekből kéne valamit összelegózni.
De jó, hogy csináltam képeket, frankó volt!
 
2014. augusztus 25 (restart 1)
INFO: ez a napló addig megy, amíg az állvány és a kocka meglesz. A scape váltotatások miatt nem nyitnék új naplókat. A korszakok az aláírásból elérhetők.

Aszta! Már egy hónap telt el ez igen! Nem is gondoltam volna, hogy ennyire húzom a dolgot. A sors úgy hozta, hogy a héten egyedül vagyok itthon, így van most ösztönzés, hogy nyugodt körülmények között például moshatok a fürdőkádban iszapot, a család tésztaszűrőjével, sarazhatok kedvemre a csapban és sósavazhatok puszta kézzel amennyit csak akarok értitek...
Úgy terveztem, hogy már egy komoly hardscape és versenyképes akvárium fotóval robbantom az új fejezetet a naplómban, de nekem ez annyira hobbi, nem tudom versenyszerűen, kimért profizmussal felfogni. Szórakoztat és persze fórumfüggő is vagyok. Durván.
A mai este, a munkából hazaérve és este 11 közti időintervallum célja csupán annyi volt, hogy ki legyen pakolva az akvárium, kipucolva, a lakók evakuálva, aljzat átmosva, a lakásban némi rend. De a rend most nem olyan fontos mondjuk... Sok kezd lenni megint a duma, lássuk gyorsan a képeket:

Indul a móka, előkészületek megtörténtek. Lassu kimért ténykedés, semmi kapkodás, ahogy @cheetah "tanította" nekem még egy éve. :)

DSC08854_
by lano27l, on Flickr

Utolsó kép az előző korszakról. A garnélák védelmében lekapcsoltam a CO2-t, világítás erősen lefojtva, levegőztetés 0-24 (2óránként 1óra szünet) A garnélák nem is csimpaszkodtak azóta a felszíni növényeken. Szaporodnak ezerrel! @Nigro nak volt igaza, ő vetette fel, hogy túlszűrt lehet az akvárium és elhasználják az oxigént a bacik. A garnélák megfulladnak, vagy épp felmásznak a talaj közeléből, ahol kevés már az O2, főleg reggelre. Mindegy, azért "szép" nem? :) Nem, nem kell válaszolni!

DSC08856_
by lano27l, on Flickr

Leeresztve. Sajnos nem tudtam képet csinálni az akváriumról ami háromnegyedig volt vízzel és csoki barna volt. Pedig volt egy bája! Turkáltam benne, kerestem a köveket, amiket kb. egy éve odadugdostam aljzatemelésnek. Na ha a kotorászás közben valami meg harapta volna az ujjamat, tuti összeesek! De hát mi tett volna ilyet. Semmi! De azért végig erre gondoltam! :) A másik, meg hogy nagyon jó kis köveket húztam elő, tisztára mint lottósorsoláskor!

DSC08857_
by lano27l, on Flickr

Hardscape: gátszakadás

DSC08858_
by lano27l, on Flickr

Itt már normalizálódtak a körülmények

DSC08860_
by lano27l, on Flickr

Lakók Ideiglenes lakcímen. Remélem nincs gondjuk a pirossal, nekem mondjuk lesz, amikor a sakurákat kell majd meglátnom benne.

DSC08870_
by lano27l, on Flickr

Ennyi aljzat maradt. (ez már egy másik vödör ám) Amazonia, Amazonia Soil, Tropia táptalaj. Parvulának elég kell legyen. Valahogy ki kéne szárítani, de nincs ötletem. Betenni így ahogy van, a sütőbe 40fokra 2-3 napra? Csak hogy annak is iszapszaga legyen? :) Majd sütök egy valami muffint pénteken, hogy a szagokat rendbe tegye. Anyós amúgy is örülne egy kis sütinek. :)

DSC08872_
by lano27l, on Flickr

Albérlődama + technika

DSC08867_
by lano27l, on Flickr

A HŰTŐ IS " STILL C O O L " :D

DSC08868_
by lano27l, on Flickr

HOLNAP hardscape, lesz rá 7 percem! A szomszéd macskája fogja elvinni a főkövet, már lebeszéltük! :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére