• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kompromisszum?570

A bleheri továbbra is jól érzi magát. Az egyik vitorlás pár bevette magát ide, szerintem ma valamelyik levélre le fognak ikrázni
Tolja az új szárat (bocs a kép minőségéért
jSq9GUdXLFm4IH8gCduvcbknw=w1250-h937-no?authuser=0.jpg
És neveli az előzőn az utódokat. Ha lrdekel valakit Bleheri az írjon, mert gyökeresednek szépen, szerintem lassan szállíthatóak. A legnagyobbra a fiam tart egyelőre igényt, csak még nem látja át, hogy ez nem egy nanos növény :)
fBG0Fzbb5XObIumjRiL-Va0aA=w1250-h937-no?authuser=0.jpg
 
Vízteszteltem is délelőtt
x8RATOWT_nodanJi9y9PEc-vQ=w2200-h920-no?authuser=0.jpg

Értékek:
GH = 5
KH = 0 (kezdem érteni a CO2 beoldás mellett miért voltak 6-6,2-es pH-k; vízcserével egy enyhe kH emelésbe kezdek @cs_z_ tanácsának megfelelően. 1-2 csere alatt visszakúszni 3 kH-ra a cél)
pH = 6,2
NO2 (a fenti képen a középső üveg) itt mindig bajban vagyok a leolvasással. A színek alapján 0,05-nek tűnik aminek sosem örülök, de ez kb 1-2 éve így van és a halak szaporodnak, nőnek, stb. Mindig motooszkált bennem hogy a szűrés rossz, vagy csak nem tudom leolvasni a JBL NO2 tesztet
NO3 10
PO4 1,8
FE 0,2

Az NO3/PO4 még mindig nem OK. Meg kell találnom a módját, hogy a NO3 és a PO4 pótlást valahogy szétválasszam, mert a Green Aqua Macro használata mellett ebben az akváriumbnan mindig ez volt a helyzet. Arányaiban több a PO4 mint kellene
 
Sziasztok!
Így néz ki nálam egy előkészület vízcseréhez. SZeret a család minden hétvégén :) 4 db 60 literes hordó.

Eddig tiszta RO ment TDS=120-ra visszasózva.
Az alacsony kH, kevés fény, kevés növény miatt nem tudtam stabilan tartani a CO2 koncentrációt a vízben. Most egy kis kH-t emelek remélem az segít kiegyensúlyozottabb megoldást adni. Ezért ma már 6-3-al cseréltem vizet :). Azaz gH=6 és kH=3 a cserevízben. Ehhez kell kb 42 liter RO víz, 18 liter csapvíz (gH=14; kH=11) és két kanál (2x1g) GA GH emelő só. Ebből készült ma 240 liter és bevödröztem az akváriumba.

A vizet igyekszem az akváriummal azonos hőfokra felmelegíteni azért csüngenek a fűtők. Van egy régi hibás termosztátú még Jager gyártmányú fűtőm ehhez, illetve ma kitaláltam, hogy az egyik fűtőt nagyon könnyen ki tudom venni az akváriumból (2 is van benne) és azt is előmelegítésre használom.
wc7vDsBbWEl40LUeOJUH00yBMQ=w703-h937-no?authuser=0.jpg
 
Még egy apróságot fotóztam ma. Bár most nézem, hogy elég gyenge minőségű lett a fotó. A lényeg, hogy a Nana mező bontásakor találtam egy pár szál mohát és rákötöttem az egyik Redmoor pici oldalágára, Közel a fényhez. Úgy látom elkezdett gyarapodni. Aki a gyenge képminőség ellenére meg tudja mondani milyen faj annak megköszönöm!
zn9q3MN_y-nJazYxtX9s_j1Fw=w1065-h937-no?authuser=0.jpg
 
Sziasztok! Vízcsere után ma reggel a kH=2, pH=6,5. Ez alapján kb 20 ppm környéke a CO2
Meglátom nap végére mit mutat majd
 
A bleheri továbbra is jól érzi magát. Az egyik vitorlás pár bevette magát ide, szerintem ma valamelyik levélre le fognak ikrázni
Tolja az új szárat (bocs a kép minőségéért
View attachment 100693
És neveli az előzőn az utódokat. Ha lrdekel valakit Bleheri az írjon, mert gyökeresednek szépen, szerintem lassan szállíthatóak. A legnagyobbra a fiam tart egyelőre igényt, csak még nem látja át, hogy ez nem egy nanos növény :)
View attachment 100694
engem érdekelne egy kisebb tő bleheri... 😊
 
Ok, szerintem a héten már vihetsz. Mindegyik növendéknek van 3-4 szál 3-4 cm hosszú gyökere. XI. Kerület felè járok szerdán
köszönöm! 😊
hétfőn, kedden és pénteken kell bemennem a munkahelyemre a XI. kerületbe, ha ezeken a napokon nem jársz bent, akkor kora délután tudnék elugrani hozzád...
 
Jegyezd be ide mindenképp 😉
Na akkor a nap vègi pH=6,4. Ez kH=2-nél 24 ppm CO2. A stabilitás mindenképp jó hír. Köszi a tanàcsot a kH emelés vonatkozásában. Pár napig nézem most ezen beállítások mellett, aztán lehet megpróbálom 6,3 környékére lőni :) nüanszok tudom....
A növények közül a lótusz felső levelei bubiznak, a Bleherik is.
Nekem a Limnophila sessiliflora általában visszafogottabbak a bubizás tekintetében, lehet nekik több NO3 kellene ahhoz hogy intenzívebben fotoszintetizàljanak. Vagy több fény, bár a jelenlegi lámpán alatt közvetlenül 10 cm-re attól azért van elég fény. Ezzel kapcsolatban van valakinek megfigyelése, mármint hogy mi váltja ki a Limnophila-nál az erősebb fotoszintetizálást?
 
Back
Oldal tetejére