• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kompromisszum?570

pár napja cseréltem ledszalagokat az aquamorf lámpámban és merem ajánlani neked is ezt a megoldást, ha úgy akarsz jobb fényviszonyokat, hogy nem költesz rá sokat....
ha kicseréled mind a 4 szalagot v-tac 95 cri 5730-as hideg fehér szalagra, akkor erősebb is lenne a fény és szebbek is lennének a növények, halak. egy hátránya lenne, elveszne az éjszakai holdfény szimuláció, de a nappali látvány bőven kárpótolna érte szerintem...
 
pár napja cseréltem ledszalagokat az aquamorf lámpámban és merem ajánlani neked is ezt a megoldást, ha úgy akarsz jobb fényviszonyokat, hogy nem költesz rá sokat....
ha kicseréled mind a 4 szalagot v-tac 95 cri 5730-as hideg fehér szalagra, akkor erősebb is lenne a fény és szebbek is lennének a növények, halak. egy hátránya lenne, elveszne az éjszakai holdfény szimuláció, de a nappali látvány bőven kárpótolna érte szerintem...
Hello! Köszi. Az a holdfény szimuláció engem annyira nem érdekel, mindig azon szoktam gondolkodni, hogy vajon a halaknak mennyire jó ez :) bár tekintette arra hogy egy üvegkockàba vannak zárva, ehhez képest, az hogyan kapcsol a lámpa nem nagy változás... a növènyeknek meg jobb volna
 
3EE01742-8FFC-41FE-BA43-AE6B0CB7BA67.jpeg
Sziaszzok! Most tetszik nagyon az akvárium, bár még alig történt változás amióta eindult a napló.
Amikor már azt hittem ráéreztem a CO2 témára megint jött ma egy sárga DC, szerencsére mindenki jól van...
Holnap mosok egy kis pótlás homokot, mert a Coryk bőszen kitúrták az Echinodorus gyökerét

aztán meg elolvasom, hogyan lehet egy ekkora akváriumban talajt cserélni nagyobb balesetek nélkül :)
 
szép az akváriumod, nekem is tetszik... 😊
a talajcsere nem bonyolult! 🤣
vagy kiszedsz belőle mindent, aztán talajcsere és vissza bele mindent... 😁
vagy megoldod úgy a talajcserét, hogy nem szeded ki közben az élölényeket, csak a növényeket, leszívod a homokot, aztán óvatosan apránként bele az új talajt és végül ültetsz. pepecselős munka, de én ezt választanám... ha nem használsz táptalajt, csak általános talajt és táptablettákat, szerintem meg lehet oldani...
kiváncsi vagyok, hogy fogod végül megcsinálni a talajcserét, remélem, majd dokumentálod és megosztod velünk... 😊😊
 
szép az akváriumod, nekem is tetszik... 😊
a talajcsere nem bonyolult! 🤣
vagy kiszedsz belőle mindent, aztán talajcsere és vissza bele mindent... 😁
vagy megoldod úgy a talajcserét, hogy nem szeded ki közben az élölényeket, csak a növényeket, leszívod a homokot, aztán óvatosan apránként bele az új talajt és végül ültetsz. pepecselős munka, de én ezt választanám... ha nem használsz táptalajt, csak általános talajt és táptablettákat, szerintem meg lehet oldani...
kiváncsi vagyok, hogy fogod végül megcsinálni a talajcserét, remélem, majd dokumentálod és megosztod velünk... 😊😊
Meg fogom osztani, de nem mostanában lesz. Még érlelnem kell, hogy mit is akarok. Lehet hogy elsőre egy keretet épîtek, hogy legyen vol kitalálni a koncepciót... a dilemma abban van, hogy maradjon alul egysèges talajszint vagy alakítsak ki benne valami fás-köves scape-t amiben vannak magasabb részek... ráérek :)
 
Tudom, hogy más topikokban kellene ezt megbeszélnem, de ahhoz elő kellene sokat olvasni :). Ma reggel 6,4 volt a pH az akváriumban, kH kb. 1-1,5 környéke. Beoldás indult 6kor. Kapcsol a lámpa 9:30 körül és világít 19ig. Most rámértem a pH-ra ami 6-6,2 közötti lehet. A növényeim nem bubiznak túl erősen, sőt szinte semennyire. A tűszelepet már nem tudom lejjebb venni, mert akkor nem jutnak buborékok a reaktorba. Tehát valami olyasmit érzékelek, hogy amióta levittem a kH-t 1-2 közé azóta sokkal kevesebb CO2 beoldás is a megfelelő trtományban tartja vagy a pH-t. Az akvárium felszíne sincs most annyira mozgatva. Úgy gondolom, hogy most a növényeknek kellene megenni a CO2-t, de mivel megvilágítás mellett nappal nő a CO2 szint (jelentősen) a vízben így biztosan nem vesznek ki eleget. Ergo még lejjebb kellene vinni a beoldást, ami a fentiekben leírtak szerint nem megy. Az egyedüli lehetséges megoldás ami jár a fejemben az az, hogy nincs elég fény, ezért nem elég intenzív a fotoszintézis, ezért túlzottan emelkedik a CO2 koncentráció... Lehet ilyen szintű a fény probléma hogy ez akkora gát a fotoszintézisnek, hogy a növènyek nem használjàk a CO2-t?
 
a lámpádban van két erős fényű szalagod meg kettő elenyésző fényű... mindez 570 liter felett... elérkezett az idő a fényed upgradeléséhez... 😊
 
A természet úgyis irányba àllít ebben a hobbiban :) ha megvan minden eleme a technikának, de valami nincs egyensúlyban a többivel az úgyis pillanatok alatt kiderül.... hozzá kell nyúlnom kell a fényhez
 
sokkal szebbek lesznek a növényeid, halaid, és másfélszer erősebb lesz az új szalagokkal... kérdés, hogy az elég lesz-e? 😊
 
sokkal szebbek lesznek a növényeid, halaid, és másfélszer erősebb lesz az új szalagokkal... kérdés, hogy az elég lesz-e? 😊
Azon törpölök, hogy lehet veszek egy másik Aquamorf lámpàt, tulajdonképpen csak váznak. Azt kibelezem, és mennek bele az új szalagok. Ezt meg megtartom mellette és élvezkedek a holdfény meg naprobbanás imitálásával... aztán lehet 2 nap múlva ezt is kibelezem... nincs más mint elmerülni a DIY Led lámpák vélhetően 200 oldalnyi thread-jében
 
Tudom, hogy más topikokban kellene ezt megbeszélnem, de ahhoz elő kellene sokat olvasni :). Ma reggel 6,4 volt a pH az akváriumban, kH kb. 1-1,5 környéke. Beoldás indult 6kor. Kapcsol a lámpa 9:30 körül és világít 19ig. Most rámértem a pH-ra ami 6-6,2 közötti lehet. A növényeim nem bubiznak túl erősen, sőt szinte semennyire. A tűszelepet már nem tudom lejjebb venni, mert akkor nem jutnak buborékok a reaktorba. Tehát valami olyasmit érzékelek, hogy amióta levittem a kH-t 1-2 közé azóta sokkal kevesebb CO2 beoldás is a megfelelő trtományban tartja vagy a pH-t. Az akvárium felszíne sincs most annyira mozgatva. Úgy gondolom, hogy most a növényeknek kellene megenni a CO2-t, de mivel megvilágítás mellett nappal nő a CO2 szint (jelentősen) a vízben így biztosan nem vesznek ki eleget. Ergo még lejjebb kellene vinni a beoldást, ami a fentiekben leírtak szerint nem megy. Az egyedüli lehetséges megoldás ami jár a fejemben az az, hogy nincs elég fény, ezért nem elég intenzív a fotoszintézis, ezért túlzottan emelkedik a CO2 koncentráció... Lehet ilyen szintű a fény probléma hogy ez akkora gát a fotoszintézisnek, hogy a növènyek nem használjàk a CO2-t?
Kicsit emelj a Kh-n, kb. 3-ra,és akkor már nem olyan sok a gáz.
 
Back
Oldal tetejére