• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kezdő baklövéseim, 125 l

a közepén található apró növényt szeretném elszaporítani (sajnos nem tudom a nevét, talán tsokeetól kaptam még korábban), olyan jó kis élénk színe van.

View attachment 51602
Ennek a növénynek mi a neve? Szerintem nekem is került az akváriumomba és fogalmam sincs mi ez.
Ha minden igaz, ő lesz az: Hemianthus micranthemoides
Mi is véletlenül tettünk szert erre a szépségre, egyetlen szál érkezett ha jól emlékszünk akkor @Etele garnéláival.
 
Tegnap este megtörtént a szokásos takarítás és vízcsere. A stemeket megnyírtam sőt részben kiírtottam, ezzel a kezdeti túl sűrű ültetést próbáltam orvosolni. Kicsit kopasz így most a bal oldal...
Tegnap este találtam egy punk garnélát. @Zuzmi már hozott is Gyrodolt. Picit féltem a babás mamákat, de majd meglátjuk.
Ecsettel küzdök, de a Carbo szerencsére teszi a dolgát. Most hogy végre van időm kezelni szépen tűnik el. beefe24fbc7e93a3c3645688b3b4bc7f.jpg
 
Egyelőre az új projekt egy 20-as Dennerle nano cube lesz, ami tegnap került hozzám @abelszilard kolléga jóvoltából. Még egyszer köszönet érte! A 60x30x45-ös opti csak februárban fog indulni, a kisebbik fiam kapja majd a szülinapjára, de ahhoz még kell szűrés, világítás és CO2 is. Nagy terveim vannak vele, mostanában volt itt a fórumon feldobva egy kép inspirációként, hát valami olyat szeretnék majd.
A kis kocka még tervezés alatt áll, sajnos a héten nem lesz időm vásárolni menni a GA-ba, pedig Húsvétkor jó lenne összerakni. Egy szigetet tervezek középre, talán seriyu kőből és egy red moorral, ami ki is lógna, körbe pedig a Montecarloból gyepet. A fára buce vagy moha, úgy hogy legyen emers rész is. Persze nem tudom mire lesz elég a szett 11 W-os lámpája. Egy chiros lámpát lehet hogy fogok rendelni a későbbiekben. Volt egy másik ötletem is egy iwagumi stílusú görgeteggel, ami az egyik sarokból indulna átlósan egy Montecarlo mezőben. @Luigi13 mit gondoltok lesz abból a tenyérnyiből szép mező ha szétosztom? Egyelőre nagynyomású CO2-re nincs keretem, de egy DIY zselést összerakok, aztán meglátjuk. A szűrés a gyári belsőszűrő lesz egyelőre. Rákok és süncsigák lesznek a lakók. Bármi észrevételt, ötletet szívesen veszek. Természetesen indul majd egy külön napló nekik. c7d2368a549d695212c53bb34cc90920.jpgtapatalk_1521391749648.jpeg
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztem már, de volt sok más dolgom mostanában. Mint azt néhányan már tudjátok Húsvét vasárnap megszületett Réka lányom, így az akvárium kicsit háttérbe szorult. Valamint időközben elindult a nano projekt is. Napló hamarosan lesz annak is.
Itt a nagy akváriumban nem történt sok változás, a szokásos takarításon és a Gyrodol kezelésen kívül. Punk garnélát már nem látok, viszont petéset sem, de akkora a dzsungel hogy nem csoda ha egy kicsit sem fogok észre venni. A jobb oldalon a Microsorum tridentet megritkítottam, sok volt a barna és öreg levél. Valahogyan most nem tetszik ez a rész, lehet kiveszem a kis fát onnét és valami élénk stem növénnyel ültetem be. A másik oldalon Ludwigia palustris van. Menjen ide is, vagy van jobb ötletetek?
Pajzscsigák szerencsére teljesen eltűntek, így lassan elajándékozom a Helenákat. Ha kell valakinek szóljon van kb 9 db 0,5-1 cm-es egyed.
Szép napot nektek! 168f0a0eb9f9ac16335d0d7d18f26708.jpg
 
Tegnap betelepítettem 20 db toy amanot (kb 1 cm-esek jelenleg). Valószínűleg csak időlegesen maradnak és ha megnőttek és végre Anyukám akváriuma is vállalható állapotban lesz, oda fognak átköltözni, legalábbis részben. Persze a sok növény között nem látni őket, félénkek még, de csak jól vannak. Ezenkívül mostantól 11 süncsiga is erősíti a csapatot. Aranyos kis lények és nagyon alaposak, amíg van a kiszemelt algafoltból, addig nem mennek odébb. 2 tegnap óta nem volt hajlandó még kibújni se a házából, remélem ők is összeszedik magukat.
Egyre több pici neocaridinát látok, nagy a boldogság! Milyen gyorsan nőnek ezek a picik? Van már olyan ami 4-5 mm-es!
 
Sziasztok!
Itt nincs nagy változás szerencsére, mindenki jól van. A növények nőnek szépen, szereztem néhány újat @Luigi13 - éktól (megdézsmáltam a Zuzminak szánt adagot), csak nem tudom milyet.[emoji848]
A babyboom rendesen beindult, kb fél óra plusz volt a takarítás során visszaszedegetni a kicsiket a vödörből...
A planáriák itt is megjelentek. Valami elképesztő gyors állatok!
Az előtérben a kavicsot tervezem lecserélni Scaper's Soil-ra, zavar hogy keveredik. Arra gondoltam, hogy kiszedem az előtéri növényeket, aztán leszívóm a kavicsot és óvatosan feltöltöm a helyét. Ez a projekt a hosszú hétvégén lesz beiktatva.
Tegnap jártam még a GA-ban, furcsa érzés volt hogy utoljára, legalábbis ott... Sajnos az akváriumot amit készítettem anyukámnak, elcserélte az üveges, de sebaj így legalább jövő héten a költözés során vehetem át!
Ddd1260f4a8cc5d370f9fdd65db401a2b.jpg0155cbbb6a59fbca74954269d1a7a264.jpg
 
Back
Oldal tetejére