• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Sziasztok!
Szerintetek létezik olyan,hogy a ~2,5 hónapos cory kishalak felzabálják a frissen kikelt ugyancsak corydoras ivadékokat?
Lehetséges az, hogy pontosan tudják, hogy most egy másik faj ivadékairól van szó?
Ezidáig nem volt ilyen,még az ettől jóval nagyobb kisharcsák sem bántották az újoncokat,
viszont ez már a második eset ami megtörtént a kis akasztósban. :-(
Látni ugyan nem láttam az étkezést, de tegnap este még ~30 egészséges ikrám volt, mára meg csak 9 kishalam maradt meg belőle
(visszacsorogni a nagy aksiba ezúttal nem tudtak ,amit még az első esetben gondoltam)...
Köszönettel:Árpi
A válasz egy határozott igen.
Soha nem szabad egy medencében nevelni lárvákat és ivadékokat.
A lárvák akkorák, mint a frissen keltetett artemia, így teljesen természetes, hogy életösztöntől vezérelve megeszik azokat.
A halak nem rendelkeznek "tudattal", ergo nem tudják, hogy egy másik cory fajjal osztoznak egy medencén.
Ha a jövőben is szeretnél ikrákat keltetni és corykat felnevelni, készíttess Szé30 x Mé25 x Ma 20 centis nevelő akváriumokat, amiket egy egyszerű légpumpával működtetett szivacsszűrővel üzemeltethetsz. Számodra kettő darab elég lesz, 3 mm-es float üveg megteszi.

A takarmányozáshoz pedig Walterférget ajánlok, az a legjobb.
Ha jársz Pesten, írj rám egy privit, és tudok oltást adni, és elmondani/megmutatni, hogyan kell egy Walter telepet indítani, fenntartani, stb.
 
A válasz egy határozott igen.
Soha nem szabad egy medencében nevelni lárvákat és ivadékokat.
A lárvák akkorák, mint a frissen keltetett artemia, így teljesen természetes, hogy életösztöntől vezérelve megeszik azokat.
A halak nem rendelkeznek "tudattal", ergo nem tudják, hogy egy másik cory fajjal osztoznak egy medencén.
Ha a jövőben is szeretnél ikrákat keltetni és corykat felnevelni, készíttess Szé30 x Mé25 x Ma 20 centis nevelő akváriumokat, amiket egy egyszerű légpumpával működtetett szivacsszűrővel üzemeltethetsz. Számodra kettő darab elég lesz, 3 mm-es float üveg megteszi.

A takarmányozáshoz pedig Walterférget ajánlok, az a legjobb.
Ha jársz Pesten, írj rám egy privit, és tudok oltást adni, és elmondani/megmutatni, hogyan kell egy Walter telepet indítani, fenntartani, stb.
Én is így gondoltam korábban,de ez a yellow l.aeneus brigád eddig jól viselkedett, nem
 
A válasz egy határozott igen.
Soha nem szabad egy medencében nevelni lárvákat és ivadékokat.
A lárvák akkorák, mint a frissen keltetett artemia, így teljesen természetes, hogy életösztöntől vezérelve megeszik azokat.
A halak nem rendelkeznek "tudattal", ergo nem tudják, hogy egy másik cory fajjal osztoznak egy medencén.
Ha a jövőben is szeretnél ikrákat keltetni és corykat felnevelni, készíttess Szé30 x Mé25 x Ma 20 centis nevelő akváriumokat, amiket egy egyszerű légpumpával működtetett szivacsszűrővel üzemeltethetsz. Számodra kettő darab elég lesz, 3 mm-es float üveg megteszi.

A takarmányozáshoz pedig Walterférget ajánlok, az a legjobb.
Ha jársz Pesten, írj rám egy privit, és tudok oltást adni, és elmondani/megmutatni, hogyan kell egy Walter telepet indítani, fenntartani, stb.
Én is így gondoltam korábban,de ez a yellow l.aeneus brigád eddig jól viselkedett...
Egyszer rákényszerültem mikor nem volt időm,siettem,hirtelen csak ez a foglalt akasztósom volt az ikráknak és működött,azóta már a sokadik ikrázás kelt ki a kishalak mellett,de most először volt,hogy egy másik brigád(c.duplicareus)ikráiról volt szó.
Köszi a Walter felajánlást már egy ideje szerettem volna kipróbálni.
Köszönettel:Árpi
 
Én is így gondoltam korábban,de ez a yellow l.aeneus brigád eddig jól viselkedett...
Egyszer rákényszerültem mikor nem volt időm,siettem,hirtelen csak ez a foglalt akasztósom volt az ikráknak és működött,azóta már a sokadik ikrázás kelt ki a kishalak mellett,de most először volt,hogy egy másik brigád(c.duplicareus)ikráiról volt szó.
Köszi a Walter felajánlást már egy ideje szerettem volna kipróbálni.
Köszönettel:Árpi
-Még egy gondolat a kannibál témával:
Ezek a kishalak mintha jóval kisebbek lennének az aeneus-októl,sajnos egymás mellé nem tudom tenni őket,
de emlékeim és a korábban készült képeim szerint is kisebbek, a fejük talán nem akkora bumszli, inkább csík alakúak frissen kelt állapotban.
Meg fényképezni is sokkal nehezebb volt őket,-hogy látszódjon is valami-,mint az aeneusokat.
Most azt gondolom,hogy talán a méretük miatt nem fogytak a korábbi brigád tagjai a testvérek között, azoknak a feje közelítőleg ~ikra méretű maradt a kikelés után,
ezeket meg alig lehetett észrevenni a még ki nem kelt ikrák között...
Az 1napos kishalak:
 

Attachments

  • 20211125_010210.jpg
    20211125_010210.jpg
    204.5 KB · Megtekintések: 69
  • 20211125_010248.jpg
    20211125_010248.jpg
    176.4 KB · Megtekintések: 35
Sziasztok!
Összeállítottam egy filmecskét a kisharcsáim fejlődéséről, tartásuk élményeiről.
Telefonon összejött felvételek ,nem profi minőségben az első 6hónapjuk történéseiről:
Corydoras film - a halak tiszteletére! (Egy kollégámnak mondtam mindig, hogy tisztelettel bánjon a halakkal és akkor biztosan meghálálják.)
 

Attachments

  • VideoCapture_20210503-224130.jpg
    VideoCapture_20210503-224130.jpg
    145.5 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok!
Összeállítottam egy filmecskét a kisharcsáim fejlődéséről, tartásuk élményeiről.
Telefonon összejött felvételek ,nem profi minőségben az első 6hónapjuk történéseiről:
Corydoras film - a halak tiszteletére! (Egy kollégámnak mondtam mindig, hogy tisztelettel bánjon a halakkal és akkor biztosan meghálálják.)
Nagyon szuper kisfilm. Gratula a kitartasert. Csodasak!
 
-Még egy gondolat a kannibál témával:
Ezek a kishalak mintha jóval kisebbek lennének az aeneus-októl,sajnos egymás mellé nem tudom tenni őket,
de emlékeim és a korábban készült képeim szerint is kisebbek, a fejük talán nem akkora bumszli, inkább csík alakúak frissen kelt állapotban.
Meg fényképezni is sokkal nehezebb volt őket,-hogy látszódjon is valami-,mint az aeneusokat.
Most azt gondolom,hogy talán a méretük miatt nem fogytak a korábbi brigád tagjai a testvérek között, azoknak a feje közelítőleg ~ikra méretű maradt a kikelés után,
ezeket meg alig lehetett észrevenni a még ki nem kelt ikrák között...
Az 1napos kishalak:
Sziasztok!
Úgy tűnik felnevelhetőek az új kishalak is,
sokat erősödtek,elfogadják a sórákot.
Most már jobban látszik a képeken,hogy fejletlenebbek a dupli.növendékek,
tényleg lárva állapotúak.
Úgy néz ki mintha a hátúszó és a mellúszók mögötti úszók egyben lennének,nincsenek különválva ennyi idő elteltével sem,egy tegnap esti kép:
 

Attachments

  • 20211203_000128.jpg
    20211203_000128.jpg
    192.9 KB · Megtekintések: 36
Sziasztok!
Úgy tűnik felnevelhetőek az új kishalak is,
sokat erősödtek,elfogadják a sórákot.
Most már jobban látszik a képeken,hogy fejletlenebbek a dupli.növendékek,
tényleg lárva állapotúak.
Úgy néz ki mintha a hátúszó és a mellúszók mögötti úszók egyben lennének,nincsenek különválva ennyi idő elteltével sem,egy tegnap esti kép:
Ezért is tanácsos külön keltetni az ikrákat. Kikelés után a nagyok jelenléte stresszelheti őket, így előfordulhat fejlődés üteme lassul. ;)
 
Sziasztok!
Úgy tűnik felnevelhetőek az új kishalak is,
sokat erősödtek,elfogadják a sórákot.
Most már jobban látszik a képeken,hogy fejletlenebbek a dupli.növendékek,
tényleg lárva állapotúak.
Úgy néz ki mintha a hátúszó és a mellúszók mögötti úszók egyben lennének,nincsenek különválva ennyi idő elteltével sem,egy tegnap esti kép:
Szuper kis film lett.👍🏻
 
Boldog karit Neked is, Árpi.
Bejött a Walter?
Szia Mary! Még várnom kell, hogy jobban elszaporodjanak és megjelenjenek a doboz oldalán is.
Egy keveset azért tudtam etetni belőlük,az nagyon ízlett nekik!
Lehet,hogy hamarabb beindult volna a telep,ha nemcsak a Walterekből csináljuk az oltást, hanem az alatta lévő zabpelyhes
"alomból" is átrakunk egy keveset. (korábban úgy kaptam egy minimális mennyiségű oltást és mintha hamarabb beindult volna az elszaporodásuk...)
Köszönöm, remélhetőleg a segítségükkel valamennyire csökkenthetem a drága artemia keltetéseket.
 
Szia Mary! Még várnom kell, hogy jobban elszaporodjanak és megjelenjenek a doboz oldalán is.
Egy keveset azért tudtam etetni belőlük,az nagyon ízlett nekik!
Lehet,hogy hamarabb beindult volna a telep,ha nemcsak a Walterekből csináljuk az oltást, hanem az alatta lévő zabpelyhes
"alomból" is átrakunk egy keveset. (korábban úgy kaptam egy minimális mennyiségű oltást és mintha hamarabb beindult volna az elszaporodásuk...)
Köszönöm, remélhetőleg a segítségükkel valamennyire csökkenthetem a drága artemia keltetéseket.
Azt a módszer azért nem preferálom, mert benne van a kukcik ürüléke. Amik a legfelső rétegben vannak, azok azon vannak, hogy a doboz oldalára másszanak.
 
Szia Mary! Még várnom kell, hogy jobban elszaporodjanak és megjelenjenek a doboz oldalán is.
Egy keveset azért tudtam etetni belőlük,az nagyon ízlett nekik!
Lehet,hogy hamarabb beindult volna a telep,ha nemcsak a Walterekből csináljuk az oltást, hanem az alatta lévő zabpelyhes
"alomból" is átrakunk egy keveset. (korábban úgy kaptam egy minimális mennyiségű oltást és mintha hamarabb beindult volna az elszaporodásuk...)
Köszönöm, remélhetőleg a segítségükkel valamennyire csökkenthetem a drága artemia keltetéseket.
Sziasztok!
Érdekesek ezek a Walterek,még ki kell tapasztalni őket.Ma reggel pl. teljesen "behavazták" a dobozok oldalait,rendesen tudtam etetni velük,estére meg nyomuk veszett, a dobozfalon csak néhányan melóztak...
Most árnyékos helyre tettem őket, hátha a fény is zavarhatja őket.
 

Attachments

  • 20211225_142104.jpg
    20211225_142104.jpg
    235.1 KB · Megtekintések: 19
  • 20211225_142114_1_1_1.gif
    20211225_142114_1_1_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 31
Sziasztok!
Érdekesek ezek a Walterek,még ki kell tapasztalni őket.Ma reggel pl. teljesen "behavazták" a dobozok oldalait,rendesen tudtam etetni velük,estére meg nyomuk veszett, a dobozfalon csak néhányan melóztak...
Most árnyékos helyre tettem őket, hátha a fény is zavarhatja őket.
Indíts még egyet, amikor behavazták a doboz oldalát.
Bár ahogy elnézem, ennyi Corynak ez még elég. Később, viszont több kell, annyi, hogy ne lásd a fenéklapot.
 
Indíts még egyet, amikor behavazták a doboz oldalát.
Bár ahogy elnézem, ennyi Corynak ez még elég. Később, viszont több kell, annyi, hogy ne lásd a fenéklapot.
Egyelőre bőven elég ez a mennyiség,egy-két ecsetvonást használok,de csak az egyik dobozból...
arra vagyok kíváncsi,hogy miért tűnnek el a dobozok oldaláról estére és hogyan tudnám újra kicsalogatni őket?
Valószínűleg a hőmérséklethez,vagy a fényviszonyokhoz lehet valami köze a dolognak.
 
Egyelőre bőven elég ez a mennyiség,egy-két ecsetvonást használok,de csak az egyik dobozból...
arra vagyok kíváncsi,hogy miért tűnnek el a dobozok oldaláról estére és hogyan tudnám újra kicsalogatni őket?
Valószínűleg a hőmérséklethez,vagy a fényviszonyokhoz lehet valami köze a dolognak.
Este ők is aludni térnek, kivéve ha előtte kaptak enni. Mert akkor megy a zaba, és a teli kukci-pocakkal kimásznak. ;)
Amikor nagyban tenyésztettem, akkor egyszerre 17 doboz futott nálam. Igaz, több száz pici volt.
A nagy meleget nem szeretik. Úgy látom, hogy az olyan 20-22 körüli hőfokot kedvelik. (Tudod, én meg fűtöm a lakást ezerrel, úgyhogy már nem a felső polcon tartom őket.)
 
Este ők is aludni térnek, kivéve ha előtte kaptak enni. Mert akkor megy a zaba, és a teli kukci-pocakkal kimásznak. ;)
Amikor nagyban tenyésztettem, akkor egyszerre 17 doboz futott nálam. Igaz, több száz pici volt.
A nagy meleget nem szeretik. Úgy látom, hogy az olyan 20-22 körüli hőfokot kedvelik. (Tudod, én meg fűtöm a lakást ezerrel, úgyhogy már nem a felső polcon tartom őket.)
Akkor nálam pont jó a klíma,~20-21 fok szokott lenni a szobában.
Még a tartásukkal kapcsolatban kérdezném, hogy milyen időközönként kapjanak enni és azt,hogy egy telep mikorra merül ki,
honnan tudhatom milyen időközönként kellene újat indítani a régi helyett?
Köszi: Árpi
 
Akkor nálam pont jó a klíma,~20-21 fok szokott lenni a szobában.
Még a tartásukkal kapcsolatban kérdezném, hogy milyen időközönként kapjanak enni és azt,hogy egy telep mikorra merül ki,
honnan tudhatom milyen időközönként kellene újat indítani a régi helyett?
Köszi: Árpi
Uh, megfogtál, mert mindig érzésre csináltam.
Azt látod, hogy mekkora a "hozama" egy telepnek. Ha csak kicsit csökken, kanállal meg szoktam keverni a "pürét", utána javulni szokott. Keverés után szoktam etetni is.
Ha már ez sem hozza a kívánt eredményt, akkor szoktam mindig indítani.
Bocs, ha nem tudok pontos, olyan Horváth Rozis receptet adni. Engem úgy tanítottak: "Figyelj, gondolkodj, csináld."
 
Uh, megfogtál, mert mindig érzésre csináltam.
Azt látod, hogy mekkora a "hozama" egy telepnek. Ha csak kicsit csökken, kanállal meg szoktam keverni a "pürét", utána javulni szokott. Keverés után szoktam etetni is.
Ha már ez sem hozza a kívánt eredményt, akkor szoktam mindig indítani.
Bocs, ha nem tudok pontos, olyan Horváth Rozis receptet adni. Engem úgy tanítottak: "Figyelj, gondolkodj, csináld."
Szia Mary!
Ez elég pontos válasz nekem, pl.biztos nem kevertem volna meg őket,ha nem mondod,a többit meg menet közben kitapasztalom...
Az viszont még mindig ködös,hogy miért szoktak eltűnni és előjönni.
Reggelente ez fogad:(kép),délutánra meg olyan sivár szokott lenni,mint az indulás pillanatában, és egy kicsit zavar,hogy még mindig nem értem miért. Köszönettel:Árpi
 

Attachments

  • 20211227_134914.jpg
    20211227_134914.jpg
    235.9 KB · Megtekintések: 18
Back
Oldal tetejére