• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Sziasztok!
Sajnos a meleg utolérte a kishalaimat is. :-(
Most 32°C-os vízben vannak, nem valami jól bírják,tegnap ketten a kis brigádból,ma meg +2 a nagy brigádból és újabb 3 a kis brigádból távozott.
Kaját emiatt, csak kétszer, és nagyon minimálisat adok nekik, mert a megszokott púpos hasú mennyiség jelenleg túlzás lenne, ebből lehetett a baj is.
Elkezdtem ventivel fújatni a vízfelszínt, és +két porlasztókövet kaptak extra levegőztetésképpen, hátha segít valamelyest és esetleg leviszi a hőfokot.

Van egy Peltier elemes házi barkács vízhűtőm,korábban ezt azért nem próbáltam ki, mert alu hűtőbordán és réz vízcsonkokon áramlana keresztül a vizük,
20éve lebeszéltek róla, a lehetséges mérgezések miatt, de lehet, hogy most beüzemelem, mert a 32 fok az már durva egy kicsikét.
(Még azért megvárom, hogy mire megyek a ventilátorozással.)
Szerencsére a szülőknek és a garnéláknak kutya bajuk eddig.
Mi a véleményetek erről? Köszönettel: Árpi
 
Sziasztok!
Sajnos a meleg utolérte a kishalaimat is. :-(
Most 32°C-os vízben vannak, nem valami jól bírják,tegnap ketten a kis brigádból,ma meg +2 a nagy brigádból és újabb 3 a kis brigádból távozott.
Kaját emiatt, csak kétszer, és nagyon minimálisat adok nekik, mert a megszokott púpos hasú mennyiség jelenleg túlzás lenne, ebből lehetett a baj is.
Elkezdtem ventivel fújatni a vízfelszínt, és +két porlasztókövet kaptak extra levegőztetésképpen, hátha segít valamelyest és esetleg leviszi a hőfokot.

Van egy Peltier elemes házi barkács vízhűtőm,korábban ezt azért nem próbáltam ki, mert alu hűtőbordán és réz vízcsonkokon áramlana keresztül a vizük,
20éve lebeszéltek róla, a lehetséges mérgezések miatt, de lehet, hogy most beüzemelem, mert a 32 fok az már durva egy kicsikét.
(Még azért megvárom, hogy mire megyek a ventilátorozással.)
Szerencsére a szülőknek és a garnéláknak kutya bajuk eddig.
Mi a véleményetek erről? Köszönettel: Árpi
Az dereng, hogy béllélegző szervük van, de nem tiszta, hogy kezdetektől, vagy csak később fejlődik ki nekik.
Én azt javaslom, nagyteljesítménnyel (ami valamelyik képen van, az nudli) nyomasd nekik a porlasztott levegőt.
 
Igen,van hogy felmennek levegőért,én is itt kerestem a hibát,mert látszott rajtuk a szapora légzés...
Korábban elég volt,hogy csobogott be a friss vizük,most azért tettem egy-egy követ is nekik
+ a kaját is visszavettem,mert púpos hassal biztos nehezebb a légzés,ráadásul pont a nagyobbacskák dobták el a kanalat...
 

Attachments

  • 20210624_000609.jpg
    20210624_000609.jpg
    309.3 KB · Megtekintések: 30
  • 20210624_000645_1.gif
    20210624_000645_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 30
Igen,van hogy felmennek levegőért,én is itt kerestem a hibát,mert látszott rajtuk a szapora légzés...
Korábban elég volt,hogy csobogott be a friss vizük,most azért tettem egy-egy követ is nekik
+ a kaját is visszavettem,mert púpos hassal biztos nehezebb a légzés,ráadásul pont a nagyobbacskák dobták el a kanalat...
Kajánál elég a szárazat minimalizálni, azt is beáztatva adni. Az élőből viszont nemigen lehet túletetni, a fagyasztottból meg
úgyszintén lehetetlen a túletetés, miután ezek 80 %-a víz. Ezeket nyuggodtan lehet adni, de persze nem árt inkább "ne túl sokat" többször.
Nagyon szépek lettek a harcsácskák, tényleg ideje lenne akvába áttenni őket.
 
Utoljára módosított:
Igen,van hogy felmennek levegőért,én is itt kerestem a hibát,mert látszott rajtuk a szapora légzés...
Korábban elég volt,hogy csobogott be a friss vizük,most azért tettem egy-egy követ is nekik
+ a kaját is visszavettem,mert púpos hassal biztos nehezebb a légzés,ráadásul pont a nagyobbacskák dobták el a kanalat...
Nagyon szépek a harcsák, köszi hogy videót is megosztottál :) sajnálom az elhullásokat... remélem sikerül csökkentened a hőmérsékletet.
Egyébként amúgy is felmennek néha levegőért, még ha van is elég a vízben. gondolom jólesik nekik.
Mikor tervezed őket átenni nagyobba? Bár csalóka a méret, a kis akvától nagyobbnak tűnnek :)
 
Nagyon szépek a harcsák, köszi hogy videót is megosztottál :) sajnálom az elhullásokat... remélem sikerül csökkentened a hőmérsékletet.
Egyébként amúgy is felmennek néha levegőért, még ha van is elég a vízben. gondolom jólesik nekik.
Mikor tervezed őket átenni nagyobba? Bár csalóka a méret, a kis akvától nagyobbnak tűnnek :)
Igaz, de a levegőcső átmérője egy fix méret, ahhoz lehet viszonyítani. De, visszatérve erre a "béllélegzésre", valószínű, hogy az eredeti élőhelyükön is legalább időlegesen alakulhat ki oxigénszegény állapot, mint pl. a mi Réticsík-unknál is.
Sanszos, hogy a hirtelen vízváltozás az, ami okozhat remélhetőleg kisebb elhullást.
 
Igen,van hogy felmennek levegőért,én is itt kerestem a hibát,mert látszott rajtuk a szapora légzés...
Korábban elég volt,hogy csobogott be a friss vizük,most azért tettem egy-egy követ is nekik
+ a kaját is visszavettem,mert púpos hassal biztos nehezebb a légzés,ráadásul pont a nagyobbacskák dobták el a kanalat...
Nagyon sajnálom a haláleseteket. Nálam 28 fokra ment fel a hőmérséklet mindkét akvában :S Pusztulást szerencsére nem okozott igaz, lehet észre se vettem volna(vagy vettem) olyan sok a garnéla mindkettőben(mindig éhesek🧑‍🍳). A növekedésük kicsit belasult a 30-s akvában és a méretek között is továbbra nagy szorás van, de a színűk szép egészségesnek tűnnek :love:

1.jpg

Ami durva, hogy korábban kiszedtem 8 db-t és betettem a "nagy" :X3: 70 literes akvába a többi hal mellé... na azok óriások lettek, pedig ugyanazt adom nekik :eek: 2-3x nagyobbak mint az átlag a 30 literesbe. Nem értem, de örülök nekik :LOL:

2.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon sajnálom a haláleseteket. Nálam 28 fokra ment fel a hőmérséklet mindkét akvában :S Pusztulást szerencsére nem okozott igaz, lehet észre se vettem volna(vagy vettem) olyan sok a garnéla mindkettőben(mindig éhesek🧑‍🍳). A növekedésük kicsit belasult a 30-s akvában és a méretek között is továbbra nagy szorás van, de a színűk szép egészségesnek tűnnek :love:
Tényleg nagyon szépek :)
Ami durva, hogy korábban kiszedtem 8 db-t és betettem a "nagy" :X3: 70 literes akvába a többi hal mellé... na azok óriások lettek, pedig ugyanazt adom nekik :eek: 2-3x nagyobbak mint az átlag a 30 literesbe. Nem értem, de örülök nekik :LOL:
Ez sok élőlénnyel így van. A méretük idomul bizonyos mértékig az életterükhöz. Ha túl későn rakod őket nagyba, akkor már sosem lesznek akkorák mint a normális kifejlettek.
Ettől még lehet, hogy teljesen egészségesek, ugyanúgy tudnak szaporodni. de ezt már nem tudom pontosan.
 
Nagyon szépek a harcsák, köszi hogy videót is megosztottál :) sajnálom az elhullásokat... remélem sikerül csökkentened a hőmérsékletet.
Egyébként amúgy is felmennek néha levegőért, még ha van is elég a vízben. gondolom jólesik nekik.
Mikor tervezed őket átenni nagyobba? Bár csalóka a méret, a kis akvától nagyobbnak tűnnek :)
Köszi, azóta sikeresen levittem a hőmérsékletüket 27°C-ra.
Már nagyon itt lenne az ideje a külön akvába költözésnek, de sajnos nem sok időm és helyem van az ügyletre,
de azért megoldom hamarosan.
Az akvárium aminek az oldalán vannak,nagyon nagy és el van "dzsungelesedve".
Külső-belső szűrők dolgoznak,nagy a mélység,az alapterület, most nem tartom jó ötletnek az odaköltöztetésüket, de attól még lehet, hogy az lenne a legbiztosabb megoldás...
 
Nagyon sajnálom a haláleseteket. Nálam 28 fokra ment fel a hőmérséklet mindkét akvában :S Pusztulást szerencsére nem okozott igaz, lehet észre se vettem volna(vagy vettem) olyan sok a garnéla mindkettőben(mindig éhesek🧑‍🍳). A növekedésük kicsit belasult a 30-s akvában és a méretek között is továbbra nagy szorás van, de a színűk szép egészségesnek tűnnek :love:

View attachment 150932

Ami durva, hogy korábban kiszedtem 8 db-t és betettem a "nagy" :X3: 70 literes akvába a többi hal mellé... na azok óriások lettek, pedig ugyanazt adom nekik :eek: 2-3x nagyobbak mint az átlag a 30 literesbe. Nem értem, de örülök nekik :LOL:

View attachment 150933
Köszi, tényleg szépen megnőttek a halaid gratlálok!
Én 4X etetek naponta mégis lassabban fejlődnek mint nálad a társasban.
Így a képeket nézve nem annyira tűnnek CW10-es "laser" Coryknak, lehet,hogy azért,mert az aljzathoz alkalmazkodtak, de jóval sötétebbnek tűnnek,
olyanok mint a vad változat.
A szülők is ilyen sötétebbek voltak?
 
Nagyon sajnálom a haláleseteket. Nálam 28 fokra ment fel a hőmérséklet mindkét akvában :S Pusztulást szerencsére nem okozott igaz, lehet észre se vettem volna(vagy vettem) olyan sok a garnéla mindkettőben(mindig éhesek🧑‍🍳). A növekedésük kicsit belasult a 30-s akvában és a méretek között is továbbra nagy szorás van, de a színűk szép egészségesnek tűnnek :love:

View attachment 150932

Ami durva, hogy korábban kiszedtem 8 db-t és betettem a "nagy" :X3: 70 literes akvába a többi hal mellé... na azok óriások lettek, pedig ugyanazt adom nekik :eek: 2-3x nagyobbak mint az átlag a 30 literesbe. Nem értem, de örülök nekik :LOL:

View attachment 150933
Azért a képek szerint a nagy akva vízminősége láthatóan jobb mint a kisebbé, elfogadott nézetek szerint emiatt jobb
elsősorban a halak fejlődése is. Vagyis az elsőszámú szempont a vízminőség.
 
Kajánál elég a szárazat minimalizálni, azt is beáztatva adni. Az élőből viszont nemigen lehet túletetni, a fagyasztottból meg
úgyszintén lehetetlen a túletetés, miután ezek 80 %-a víz. Ezeket nyuggodtan lehet adni, de persze nem árt inkább "ne túl sokat" többször.
Nagyon szépek lettek a harcsácskák, tényleg ideje lenne akvába áttenni őket.
Igen,már csak élővel etetek.
Korábban dícsértem a hikari first bites-ot,de sajnos nem vált be, elsőre még úgy látszott, hogy eszik, de csak turkálták, nem ettek belőle semmit,
többször próbáltam minimális mennyiségekkel is,de folyton le kellett szívnom...
Viszont túletetni simán lehet élő kajával is!!
Ezek nem gondolkoznak, ha van kaja bőven simán halálra zabálják magukat, főleg ebben a korban nagyon kell rá figyelni, mert a túletetésből könnyen baj lehet.
 
Igen,már csak élővel etetek.
Korábban dícsértem a hikari first bites-ot,de sajnos nem vált be, elsőre még úgy látszott, hogy eszik, de csak turkálták, nem ettek belőle semmit,
többször próbáltam minimális mennyiségekkel is,de folyton le kellett szívnom...
Viszont túletetni simán lehet élő kajával is!!
Ezek nem gondolkoznak, ha van kaja bőven simán halálra zabálják magukat, főleg ebben a korban nagyon kell rá figyelni, mert a túletetésből könnyen baj lehet.
Biztosan igaz, csakhogy az élő kaja, még a legzsírosabb is, legnagyobb része víz, nem tömíti dugítja el az emésztőrendszert,
ellenben a száraztáp igen. Könnyű ezt belátni, ha a fagyasztottat vagy az élőt kiszárítod, alig marad valami belőle.
Vagyis ha száraztápból beeszik, kb hatszorosan terheli túl magát, mintha fagyasztottból lakna jól.
 
Azért a képek szerint a nagy akva vízminősége láthatóan jobb mint a kisebbé, elfogadott nézetek szerint emiatt jobb
elsősorban a halak fejlődése is. Vagyis az elsőszámú szempont a vízminőség.
ugyanaz a víz van mint a nagyakvában :) annyi, hogy itt akasztós szűrő van és nincs Seachem Purigen, ezért a víz kicsit zavarosabb. Amúgy a "zavar" is etetéskor erősödik meg, van kb. 40 de lehet még több cory a 30 literes akvában, keverik az aljzatot XD
 
Köszi, tényleg szépen megnőttek a halaid gratlálok!
Én 4X etetek naponta mégis lassabban fejlődnek mint nálad a társasban.
Így a képeket nézve nem annyira tűnnek CW10-es "laser" Coryknak, lehet,hogy azért,mert az aljzathoz alkalmazkodtak, de jóval sötétebbnek tűnnek,
olyanok mint a vad változat.
A szülők is ilyen sötétebbek voltak?
Én naponta egyszer etetek XD kapnak 3 kapszulát amik coryknak van, plusz szikével egy kocka fagyasztott piros szunyoglárvát feldarabolok azt eszik minden nap XD

Amúgy pedig ezek laser coryk leszármazottai. Boltban vettem a szüleiket, azt nem tudom cw-10-sek-e XD azt nem írták anno. Lehet az erős fény + fekete aljzat miatt ennyire sötétek :) vagy passzolom...
 
Akasztósba legfelülre perlont szoktam tenni vízpolírozónak. Szerintem tégy egy próbát Te is.
Köszönöm a tippet! -egy nap alatt rendbe tette a vízminőséget látszatra is :love:

1.jpg

Azért a képek szerint a nagy akva vízminősége láthatóan jobb mint a kisebbé, elfogadott nézetek szerint emiatt jobb
elsősorban a halak fejlődése is. Vagyis az elsőszámú szempont a vízminőség.
Mostmár látszatra is teljesen hasonlít a víz a nagyobb hightech-hez :cool:

0.jpg
 
Back
Oldal tetejére