• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kék Páncélos harcsa lárvák viselkedése

Sziasztok!
Sikerült barkácsolni, fejleszteni a kicsik lakhelyén.
A nagyobbak átköltöztek egy ~14 literesbe,amihez mostanában készült egy hűtőventilátoros tető plexilapból,mert megint kezdett melegedni a helyzet...
27fokos vizüket ezzel a cuccal visszanyomtam 24-re. Ezenkívül kaptak egy barkács ledszalagos világításpanelt az aksijuk fölé.
Szerencsére a legutóbbi felmelegedés óta nem történtek újabb elhullások,jól vannak a növendékek,már kezd látszani rajtuk,hogy miféle fajtából származnak.
Ilyen lett a téma:
Üdv.:Árpi
 

Attachments

  • 20210725_140532.jpg
    20210725_140532.jpg
    353.8 KB · Megtekintések: 87
  • 20210725_143426_1.gif
    20210725_143426_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 44
  • 20210725_143616.jpg
    20210725_143616.jpg
    340.9 KB · Megtekintések: 35
  • 20210725_143959.jpg
    20210725_143959.jpg
    303.5 KB · Megtekintések: 36
Sziasztok!
Sikerült barkácsolni, fejleszteni a kicsik lakhelyén.
A nagyobbak átköltöztek egy ~14 literesbe,amihez mostanában készült egy hűtőventilátoros tető plexilapból,mert megint kezdett melegedni a helyzet...
27fokos vizüket ezzel a cuccal visszanyomtam 24-re. Ezenkívül kaptak egy barkács ledszalagos világításpanelt az aksijuk fölé.
Szerencsére a legutóbbi felmelegedés óta nem történtek újabb elhullások,jól vannak a növendékek,már kezd látszani rajtuk,hogy miféle fajtából származnak.
Ilyen lett a téma:
Üdv.:Árpi
Szia Árpi!

Ha hosszútávon is szeretnéd tenyészteni a corykat, engedd meg, hogy néhány tapasztalati tanácsot adjak:
- nagy alapterületű, de alacsony akvát használj (1 hónapos korig megteszi egy 30 x 20-as alapterületű, de akkoráknak, amik a képeken is vannak már egy 80 x 30-as alapterület kell
- szikzacskó felszívódása után feltétlenül élő eleséget adj nekik, leginkább Walter férget
- 2-3 hónapos kortól lehet adni tubit, grindált, a Walter maradjon
- 6-8 hónapos kortól meg mehet a fekete és vörösszúnyoglárva
 
Szia Árpi!

Ha hosszútávon is szeretnéd tenyészteni a corykat, engedd meg, hogy néhány tapasztalati tanácsot adjak:
- nagy alapterületű, de alacsony akvát használj (1 hónapos korig megteszi egy 30 x 20-as alapterületű, de akkoráknak, amik a képeken is vannak már egy 80 x 30-as alapterület kell
- szikzacskó felszívódása után feltétlenül élő eleséget adj nekik, leginkább Walter férget
- 2-3 hónapos kortól lehet adni tubit, grindált, a Walter maradjon
- 6-8 hónapos kortól meg mehet a fekete és vörösszúnyoglárva
Szia!
Köszönöm a tanácsokat !
Most vannak egy kicsivel nagyobban,amit az egy hónapos korig ajánlottál,de a kisebb brigád még mindig a /~2,5literes Hobby akasztósban van...
Kajálni csak élőt, tubit, artrmiát és grindált kapnak,egyetértek,szerintem is csak az élő kaja jó,szárazat inkább csak a teljesen felnőtt halaknak adnék.
Tudom,hogy a nagyobb alapterületű akvárium még jobb volna nekik,de ők nincsenek annyira sokan,majd átköltöznek egy nagyobb helyre.
(Valamikor volt szerencsém több fajtát is szaporítani egyszerre,akkor nagyobb helyen,csak a száz főnél nagyobb,vagy az ettől is nagyobb méretűeket tartottam.)
Köszi a tippeket:Árpi
 
Utoljára módosított:
Szia!
Köszönöm a tanácsokat !
Most vannak egy kicsivel nagyobban,amit az egy hónapos korig ajánlottál,de a kisebb brigád még mindig a /~2,5literes Hobby akasztósban van...
Kajálni csak élőt, tubit, artrmiát és grindált kapnak,egyetértek,szerintem is csak az élő kaja jó,szárazat inkább csak a teljesen felnőtt halaknak adnék.
Tudom,hogy a nagyobb alapterületű akvárium még jobb volna nekik,de ők nincsenek annyira sokan,majd átköltöznek egy nagyobb helyre.
(Valamikor volt szerencsém több fajtát is szaporítani egyszerre,akkor nagyobb helyen,csak a száz főnél nagyobb,vagy az ettől is nagyobb méretűeket tartottam.)
Köszi a tippeket:Árpi
A grindállal csak óvatosan, mert az nagyon hízlal. Jobbnak tartom a Waltert, mert az a ficánkoló mozgásával, fenntartja a picik érdeklődését (valljuk be, egy csupasz fenéklap nem olyan izgi), amellett 36-48 órán keresztül életben marad a vízben.
 
Sziasztok!
Megint eltelt egy hónap,megmutatom a Corykat.
Azóta minden rendben volt velük,éppen kajálnak:
Üdv.:Árpi
 

Attachments

  • VideoCapture_20210903-232304.jpg
    VideoCapture_20210903-232304.jpg
    192.9 KB · Megtekintések: 21
  • VideoCapture_20210903-232350.jpg
    VideoCapture_20210903-232350.jpg
    159.5 KB · Megtekintések: 26
  • 20210903_223625_2.gif
    20210903_223625_2.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 32
- szikzacskó felszívódása után feltétlenül élő eleséget adj nekik, leginkább Walter férget
Szia mmccannon!
A sórákokat nem említetted,mint nevelő eleség,
én a legjobbnak tartom,bármikor előveszem és 1,5 nap múlva már etethetek vele, Cory tenyésztők is szokták használni,talán az egyedüli hátránya,hogy drága.
Van ennek valami oka,vagy csak nálad a Walterek jobban beváltak?
Köszi:Árpi
 

Attachments

  • 20210414_211535_1_1.gif
    20210414_211535_1_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 20
Szia mmccannon!
A sórákokat nem említetted,mint nevelő eleség,
én a legjobbnak tartom,bármikor előveszem és 1,5 nap múlva már etethetek vele, Cory tenyésztők is szokták használni,talán az egyedüli hátránya,hogy drága.
Van ennek valami oka,vagy csak nálad a Walterek jobban beváltak?
Köszi:Árpi
Az Artemia naupli valóban kiváló indítóeleség a legtöbb halfaj számára.
Az a baj, hogy a hajdani szibériai gyártását megszüntették, és mindenféle mást lehet kapni, amiknél a kelési arány sok kívánnivalót hagy maga után. Nálam, ami nem üti meg a 90%-os kelési arányt, pénzkidobásnak számít.
Ahogy említetted, az ára megint egy tényező, ami elég riasztó.
Régen még a GA-ban is lehetett kapni a Cyclopeeze nevű terméket, ami tenyészetemben ugyanolyan eredményt produkált, mintha élővel etettem volna, de sajnos már idehaza nem kapni.
1630845641143.png

Szememben a másik legjobb élőeleség a Walter, saját tapasztalatom alapján. Szintúgy nagyon sok halfajnál bevált.
Nagyobb korban pedig a kaliforniai feketeféreg. Tápértékban megegyezik a tubival, de mivel Te magad is tenyésztheted, nem kell félni, hogy valamit beviszel a nevelőakváriumba.

Persze - ahogy korábban is - a saját tapasztalataim alapján a saját véleményemet írtam le. :)
 
Az Artemia naupli valóban kiváló indítóeleség a legtöbb halfaj számára.
Az a baj, hogy a hajdani szibériai gyártását megszüntették, és mindenféle mást lehet kapni, amiknél a kelési arány sok kívánnivalót hagy maga után. Nálam, ami nem üti meg a 90%-os kelési arányt, pénzkidobásnak számít.
Ahogy említetted, az ára megint egy tényező, ami elég riasztó.
Régen még a GA-ban is lehetett kapni a Cyclopeeze nevű terméket, ami tenyészetemben ugyanolyan eredményt produkált, mintha élővel etettem volna, de sajnos már idehaza nem kapni.
View attachment 154247

Szememben a másik legjobb élőeleség a Walter, saját tapasztalatom alapján. Szintúgy nagyon sok halfajnál bevált.
Nagyobb korban pedig a kaliforniai feketeféreg. Tápértékban megegyezik a tubival, de mivel Te magad is tenyésztheted, nem kell félni, hogy valamit beviszel a nevelőakváriumba.

Persze - ahogy korábban is - a saját tapasztalataim alapján a saját véleményemet írtam le. :)
Szia!
Köszönöm a választ és a tippeket.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a mostanában kapható Artemiák már tudhatják a ~90%-os kelési arányt produkálni.
Próbáltam az aquadepós Ukrán kimértet, nagyon jól keltek, egyedül a hőmérsékletre érzékenyek: kezdetben a 20fokos szobahőmérsékleten megfordult a kelési arányuk. :-(
Ezenkívül próbáltam egy Kínait is, amivel szintén nem volt probléma (ezt egy Kispesti tenyésztőtől sikerült beszereznem az Ukrán első kelése miatti vészhelyzetben...)
Ha lesz rá lehetőségem fogok szerezni egy Walter brigádot is, mert ezek úgy látszik nem hagynak pihenni és ma délután megint leikráztak,
-van időérzékük, mert napra pontosan 4 hónap kihagyás után tették (+a 2.kép bal felső sarkában van egy érdekes élőlény) :
Üdv.:Árpi
 

Attachments

  • 20210905_224701.jpg
    20210905_224701.jpg
    208.3 KB · Megtekintések: 17
  • 20210905_224801.jpg
    20210905_224801.jpg
    132.1 KB · Megtekintések: 16
  • 20210905_225211.jpg
    20210905_225211.jpg
    189.4 KB · Megtekintések: 17
  • 20210905_225323.jpg
    20210905_225323.jpg
    169.4 KB · Megtekintések: 25
Szia!
Köszönöm a választ és a tippeket.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a mostanában kapható Artemiák már tudhatják a ~90%-os kelési arányt produkálni.
Próbáltam az aquadepós Ukrán kimértet, nagyon jól keltek, egyedül a hőmérsékletre érzékenyek: kezdetben a 20fokos szobahőmérsékleten megfordult a kelési arányuk. :-(
Ezenkívül próbáltam egy Kínait is, amivel szintén nem volt probléma (ezt egy Kispesti tenyésztőtől sikerült beszereznem az Ukrán első kelése miatti vészhelyzetben...)
Ha lesz rá lehetőségem fogok szerezni egy Walter brigádot is, mert ezek úgy látszik nem hagynak pihenni és ma délután megint leikráztak,
-van időérzékük, mert napra pontosan 4 hónap kihagyás után tették (+a 2.kép bal felső sarkában van egy érdekes élőlény) :
Üdv.:Árpi
szépek a harcsáid :) már jó nagyok, mikor mehetnek a többi közé? vagy mi a terved velük?
az érdekes élőlény a 2. képen cyclops, szeretik a halak, érdekes, hogy halasban látni :)
 
szépek a harcsáid :) már jó nagyok, mikor mehetnek a többi közé? vagy mi a terved velük?
az érdekes élőlény a 2. képen cyclops, szeretik a halak, érdekes, hogy halasban látni :)
Köszi, még azért nevelni kell őket, hogy kiadható méretben legyenek.
(Van pár halas haver akiknek már ígértem, ezenkívül jó lesz cserealapnak tenyésztőknél, meg esetleg boltban új vásárlásnál beszámíttatok párat,
de meg is szeretnék tartani néhányat.)
Egyelőre nagyon tetszik a nagy csapat látványa.:)

Én is cyclops-nak néztem a mini élőlényt formára, de nagyobbnak gondoltam, ez csak olyan ~0,3-0,4mm magas lehet.
Nincs túltelepítve halakkal az akva, 7db. Cory jut netto 300l-re.
 
Szia!
Köszönöm a választ és a tippeket.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a mostanában kapható Artemiák már tudhatják a ~90%-os kelési arányt produkálni.
Próbáltam az aquadepós Ukrán kimértet, nagyon jól keltek, egyedül a hőmérsékletre érzékenyek: kezdetben a 20fokos szobahőmérsékleten megfordult a kelési arányuk. :-(
Ezenkívül próbáltam egy Kínait is, amivel szintén nem volt probléma (ezt egy Kispesti tenyésztőtől sikerült beszereznem az Ukrán első kelése miatti vészhelyzetben...)
Ha lesz rá lehetőségem fogok szerezni egy Walter brigádot is, mert ezek úgy látszik nem hagynak pihenni és ma délután megint leikráztak,
-van időérzékük, mert napra pontosan 4 hónap kihagyás után tették (+a 2.kép bal felső sarkában van egy érdekes élőlény) :
Üdv.:Árpi
Még van majd' 1 kilogrammnyi petém, ami közel 100-as kelési arányt produkál, az már megéri.
Gergőnél (ha jól sejtem) a sok killi miatt mindig kell nauplii.

Hagynak Téged pihenni, viszont nem veszed figyelembe, hogy most van az az időszak, amikor a légköri nyomás és a hőmérséklet (éjszakai-nappali) erősen ingadozik, és ez ami beindítja az ívást. Akárcsak természetes élőhelyükön. Ha előtte még vizet is cseréltél, ráadásul kicsit hűvösebb vízzel, akkor meg teljesen egyértelmű, hogy génjeibe beépült információt hívtad elő, és ezért koszolták össze az üveget. :)
 
Hagynak Téged pihenni, viszont nem veszed figyelembe, hogy most van az az időszak, amikor a légköri nyomás és a hőmérséklet (éjszakai-nappali) erősen ingadozik, és ez ami beindítja az ívást.
Sziasztok!
Csütörtök estére kikelt az ikrák zöme,viszont most az ~52 ikrából 42db. kishal lett,a többi tönkrement.
Nagyon sok Cyclops melózik a vízben,de csak alulról világítva látszanak. Üdv.: Árpi
 

Attachments

  • 20210911_021555.jpg
    20210911_021555.jpg
    185.8 KB · Megtekintések: 28
Még van a szikzacskóban, ilyenkor még nem etetünk! :eek::mad:
Szia mmccannon! Oké,elfogadom,akkor hány nap után lehetne elsőre etetni őket?
(Egyébkèn úgy làtszódott hogy a szikzacskóból már teljesen elfogyott a power,ez a most is látható nagy gömbhas már a sóràkoktól van...) Köszi:Árpi
 
Szia mmccannon! Oké,elfogadom,akkor hány nap után lehetne elsőre etetni őket?
(Egyébkèn úgy làtszódott hogy a szikzacskóból már teljesen elfogyott a power,ez a most is látható nagy gömbhas már a sóràkoktól van...) Köszi:Árpi
Még nem szívódott fel. Amíg élénk sárga folt van a szív és az úszóhólyag körül, addig abból táplálkoznak.

Saját (kicsit gyatra) képeimmel illusztrálnám a fázisokat:
Kikelés pillanata:
IMG_1881.jpg

1 napos lárvák. Leginkább mini gombostűkre hasonlítanak.
IMG_1734.JPG

7 napos lárvák
IMG_1297.JPG

Teljesen felszívódott szikzacskó. Ilyenkor már ivadéknak nevezzük.
IMG_2144.JPG

Ivadékok Walter-tengerben
IMG_1768.JPG

Nem lehet egyértelműen, és kategórikusan napokról beszélni, mivel a fejlődés üteme nagyban függ a fajtól, vízparaméterektől, a szülők korától, stb.
A Te lárváidnál egyértelműen még ott a szikzacskó.
VideoCapture_20210916-000456.jpg

Az Artemia nauplii ilyenkor még nem szerencsés, mert a lárvák emésztőrendszere nem elég fejlett a kitin feldolgozásához.
 
Még nem szívódott fel. Amíg élénk sárga folt van a szív és az úszóhólyag körül, addig abból táplálkoznak.

Saját (kicsit gyatra) képeimmel illusztrálnám a fázisokat:
Kikelés pillanata:
View attachment 154824

1 napos lárvák. Leginkább mini gombostűkre hasonlítanak.
View attachment 154822

7 napos lárvák
View attachment 154821

Teljesen felszívódott szikzacskó. Ilyenkor már ivadéknak nevezzük.
View attachment 154825

Ivadékok Walter-tengerben
View attachment 154823

Nem lehet egyértelműen, és kategórikusan napokról beszélni, mivel a fejlődés üteme nagyban függ a fajtól, vízparaméterektől, a szülők korától, stb.
A Te lárváidnál egyértelműen még ott a szikzacskó.
View attachment 154826

Az Artemia nauplii ilyenkor még nem szerencsés, mert a lárvák emésztőrendszere nem elég fejlett a kitin feldolgozásához.

Még nem szívódott fel. Amíg élénk sárga folt van a szív és az úszóhólyag körül, addig abból táplálkoznak.

Saját (kicsit gyatra) képeimmel illusztrálnám a fázisokat:
Kikelés pillanata:
View attachment 154824

1 napos lárvák. Leginkább mini gombostűkre hasonlítanak.
View attachment 154822

7 napos lárvák
View attachment 154821

Teljesen felszívódott szikzacskó. Ilyenkor már ivadéknak nevezzük.
View attachment 154825

Ivadékok Walter-tengerben
View attachment 154823

Nem lehet egyértelműen, és kategórikusan napokról beszélni, mivel a fejlődés üteme nagyban függ a fajtól, vízparaméterektől, a szülők korától, stb.
A Te lárváidnál egyértelműen még ott a szikzacskó.
View attachment 154826

Az Artemia nauplii ilyenkor még nem szerencsés, mert a lárvák emésztőrendszere nem elég fejlett a kitin feldolgozásához.
Szia!
Ezt így utólag én már nem tudnám megállapítani, hogy volt e sárga folt a sórák evés előtt,vagy nem volt, de hiszek neked.
Legközelebb majd jobban szemügyre veszem őket, ezidáig akkor adtam nekik először enni,amikor már látványra lement a hasuk,és keresgélve úszkáltak az aljzaton.
Szerencsére sosem volt ebből gond és most sem (pedig korábban már sokszáz harcsát felneveltem),inkább attól féltem,hogy ha időben nem kapják meg az első táplálékukat, akkor azt fogják jobban megsínyleni.
Gondolom az élőhelyükön sem figyelgetik maguknak,hogy mikor élték már fel a szikzacskójukat, hanem ha az étvágyuk támad esznek amit tudnak.
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat,- legközelebb már ezt is jobban meg fogom tanulmányozni,mert szándékosan nem szeretném terhelni őket.
Üdv.:Árpi
 
Sziasztok!
Szerintetek létezik olyan,hogy a ~2,5 hónapos cory kishalak felzabálják a frissen kikelt ugyancsak corydoras ivadékokat?
Lehetséges az, hogy pontosan tudják, hogy most egy másik faj ivadékairól van szó?
Ezidáig nem volt ilyen,még az ettől jóval nagyobb kisharcsák sem bántották az újoncokat,
viszont ez már a második eset ami megtörtént a kis akasztósban. :-(
Látni ugyan nem láttam az étkezést, de tegnap este még ~30 egészséges ikrám volt, mára meg csak 9 kishalam maradt meg belőle
(visszacsorogni a nagy aksiba ezúttal nem tudtak ,amit még az első esetben gondoltam)...
Köszönettel:Árpi
 

Attachments

  • 20211123_232725.jpg
    20211123_232725.jpg
    195.4 KB · Megtekintések: 13
  • 20211123_232729.jpg
    20211123_232729.jpg
    189.8 KB · Megtekintések: 14
Back
Oldal tetejére