• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kame 100 liter

kame

Új regisztrált
Sziasztok kb 1 éve regisztráltam az oldalra akkor tetszett meg a növényes akvarisztika.
Kaptam ismerősömtől ajándékba egy 100 literes akváriumot. Az itt szerzett tapasztalatok alapján kezdtem el berendezni több-kevesebb sikerrel. Nagyon lassan haladtam mivel anyagi eszközeim korlátozottak voltak. /sajnos nem olcsó mulatság az akvarisztika ezen ága :) / Először csak egy Eheim belső szűrőm volt majd vásároltam mellé egy Eheim 2215 Eheim Classic külső szűrőt. A talaj csak kavics volt a növények meg olyanok, amiket be tudtam szerezni. Éppen hogy csak vegetáltak.
A világításom 05 W/literre tudtam fejleszteni ez anyagi okok miatt egyelőre így is marad. :( A növénytápozásom csak a minimálisra korlátozódott, majd rendeltem egy Green Aqua Növény wellness csomagot és onnantól vált érdekessé a dolog. A növényeim megtáltosodtak vele együtt megjelent a zöld alga is. A heti vízcseréket mindig betartottam. A fórumot olvasgatva jöttem rá, hogy muszáj co2-is adagolnom melyet élesztős megoldással próbáltam alkalmazni. Ezzel is átestem különböző buktatókon.(szívtam nem keveset)
Lassan sikerült kordában tartanom az algát és aránylag számomra pofás akváriumot sikerült létrehoznom. De ez még mindig távol állt az itt látható akváriumoktól.
Ezen a héten szorgos gyűjtögetés után sikerült beszereznem egy palackos co2-es rendszert valamint vásároltam normális növényes talajt is. Az akváriumot szétszedtem és újra rendeztem. Ezen akvárium fejlődését szeretném majd bemutatni valamint tanácsokat kapni.
Tehát az akvárium így nézett ki az átrendezés előtt.Erősen rítkitva az alga miatt. Mobilos képek.


Az új képek hamarosan.
 
Re: Kame 100 liter /low tech/

Szia
Sok sikert az akváriumhoz.
Énis hasonló helyzetben voltam(még vagyok), hogy igen nehéz megteremteni a megfelelő technikát az akváriumhoz, de lassan de biztosan meglesz minden hozzá.
A kevés fény miatt szerintem figyelj a tápozásra és a co2-re is. ;)

Még egyszer sok sikert,és várom az új képeket és a fejleményeket.
 
Köszönöm.
Hétfőn haza hozom a gépem a meló helyemről és csinálok képeket az új akiról.
 
Átrendezés után. Az akvárium 5 napos.
A talaj Aquatic Natire Pro-Soil.
A növények maradtak egyelőre a régiek, viszont elkezdet egy két levelem kilyukadni.





Az üvegre ráfért volna egy kis takarítás. :(
 
Re: Kame 100 liter /low tech/

Új kép.

P1000088_0.jpg
 
Ma bekerült az akváriumba 10 kg ADA Nyasa kő.
A Green Aqua-ba nagyon segítőkészek voltak. Köszönöm. :)
A hc-t kicsit meg kellett bolygatni a kövek berakása miatt.
A sötét háttér miatt tippeket várok, hogy milyen növényt vagy növényeket rakjak hátra. Várom a tippeket. A víllágitás 0,7 W/ literre módosult.

2_27.jpg
 
A mai napon sikerült vásárolnom egy Hopar t5 4X 24w villágitást. rádásúl függeszthető.A tengeri fénycsövekel érkezett ezért kicseréltem daylight 865-re.
Az akim eszméletlenül elkezdet bubizni.
http://www.marineaquariumsa.com/showthread.php?p=371849 itt találhatók a lámpáról képek. Érdekes eddig erről a márkáról nem találtam szinte semmit

P1000336.jpg
 
Sziasztok!

Pofásabb formába hozom a naplóm.

Akvárium mérete: 85 x 30 x 40
Világítás : Hopar T5 4x24 W
Szűrés : Eheim 2217
Aljzat : Aquatic Nature Pro-Soil komplett talaj
Co2 : Nagynyomású rendszer 1 db 2 literes és 1 db fél literes palack ezeket cserélgetem./töltéskor/, NEW CO2 ATOMIZER
Tápozás : GA mikro, makro + Easy Carbo
Vízcsere : Heti 40-50 %
Növények : Hemiathus callitrichoides (HC), Christmas' moss, Elodea densa, Micranthemum umbrosum, Monosolenium tenerum
Élőlények : Paracheirodon innesi, Hyphessobrycon pulchripinnis, Ancistrus sp., Hemigrammus bleheri, Caridina multidentata, red cherry
Dekoráció: 10 kg ADA Nyasa kő

Az Elodea densa cserélném tanácsot kérnék, hogy mire?
Valamint az alábbi képen látható növény nevét megmondanátok.
P1000413.jpg
 
Az Elodea densa cserélném tanácsot kérnék, hogy mire?

Nehéz így tanácsot adni. Mit (milyen hatást) szeretnél a növénnyel elérni? A háttér egy fatörzs. Előtte kövek vannak. Én ide nem tennék stem növényt, mert idegenül hat. Viszont a másik oldalra is ültettél, szóval nehéz ügy.
Ebben az esetben ha maradsz a stem növénynél, akkor legyen mondjuk Hemmianthus micranthemoides. Ha nem, akkor valami apróbb leveles: Staurogine, vagy Crypto.
 
Hát igen, az a háttér nem kellett oda. És ez csak egyre szebb lesz ha bedúsulnak a növények.
 
Köszi.

Most már kezdek én is hozzá szokni és tényleg jobban tetszik.
Remélem is, hogy bedúsul. :)
Dolgozunk rajta.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére