• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

Lassú feltöltés mellet nem csúszott meg a talaj, viszont tele van légbuborék zárványokkal.
A dombot egy normális szűrő majd elintézi (n) saját tapasztalat, a légbubikat egy hurkapálcával ki tudod "piszkálni".
 
A dombot egy normális szűrő majd elintézi (n) saját tapasztalat, a légbubikat egy hurkapálcával ki tudod "piszkálni".
Remélem nem lesz baj vele.Legutóbb egy Hydor belső 900l/h-s sem bántotta.Most jobban figyelek rá hátha...Miért baj a légzárvány?Nem megtartani akarom őket hanem érdekel.
 
Sikerült elkezdenem a növis akim telepítését.Tropical táptalajra JBL Manadot tettem, és egy kis dombot alakítottam ki az aki szélén.Lassú feltöltés mellet nem csúszott meg a talaj, viszont tele van légbuborék zárványokkal.Ezeket hogyan lehetne eltávolítani?Vagy baj, ha ott van egyáltalán?
A bubik elfognak tűnni, ne aggódj és nem baj. Viszont meg fog rendesen rogyni a talaj:(
 
Kicsit kivagyok :sour: elültettem egy cserép glossot és két cserép eleocharis minit:D és amint elkezdtem feltölteni az akit mintha semmit nem csináltam volna egyszerűen nem tartja meg a manado :bigtears::bigtears: mi tévő legyek ????
 
Kicsit kivagyok :sour: elültettem egy cserép glossot és két cserép eleocharis minit:D és amint elkezdtem feltölteni az akit mintha semmit nem csináltam volna egyszerűen nem tartja meg a manado :bigtears::bigtears: mi tévő legyek ????
Töltsd fel félig vízzel, szerezz egy jó egyenes csipeszt és ültess a víz alatt.
 
Én tegnap ültettem el 3 cserép HC-t, amit jól szétkaptam. Víz alatt kellett, mert már vannak lakók akiket nem akartam lehalászni őket.
Egy tő se jött fel. Nem bíztam benne de megtartotta a manado:)
 
Üdv!
Elnézést ha hülyeséget kérdezek de arra lennék kíváncsi, hogy a Manadonak van valami jó tulajdonsága azon kívül hogy agyag talaj? Olvasta, hogy az Amazonia az első 2-3 hétben és nagyon elősegíti a növények fejlődését valamint a víz paramétereire is nagy hatással van. Tehát szóval a Manadonak van valami hasonló tulajdonsága?
Bocsi ha már volt ilyen kérdés és netán még válasz is van rá.
 
Viccet félretéve szerintem kezdőknek, első akváriumnak teljesen rendben van.
A mostani gyakorlómban az van meg dekorhomok. De az az igazság, hogy én annyira nem vagyok tőle elragadtatva sok jó tulajdonságát nem látom persze ezzel nem azt mondom, hogy rossz talaj meg persze viszonyítási alapom sincs
 
Sziasztok!

3 hete üzemeltem be egy akváriumot (84 literes). Táptalajnak JBL Aquabasis-t, rá pedig JBL Mandao-t tettem.
A gond az, hogy még mindig finom barna por ülepszik le a levelekre (főleg az anubias-ra), pedig a szűrő éjjel-nappal megy (EHEIM Aquaball 2210) :(
A Mandao-t alaposan átmostam.
Van valami ötletetek?
 
Én annó 25 litert mostam át, úgy kb 1,5 hónapig

Több részletben, több alkalommal. Minden átmosás után megszárítottam a napon. Indításkor már egész kezelhető volt. Mondjuk a szűrőt 1 hónap után érdemes takarítani. :)
 
Én a manado átmosásához a következő technikát használtam, miután a "felengedem vízzel -> megkavargatom -> leöntöm" módszer szélmalomharcnak tűnt 25 l-nél.
Egy szép nagy méretű apró lukú tésztaszűrő -> bele kb 1/2 liter talaj -> zuhanyrózsával "nagygázon" átmosás és ez persze megismétel 50-60-szor.
 
Én a manado átmosásához a következő technikát használtam, miután a "felengedem vízzel -> megkavargatom -> leöntöm" módszer szélmalomharcnak tűnt 25 l-nél.
Egy szép nagy méretű apró lukú tésztaszűrő -> bele kb 1/2 liter talaj -> zuhanyrózsával "nagygázon" átmosás és ez persze megismétel 50-60-szor.

Méghogy szélmalomharc!!! :) :)

számolok, de csak viccből! 25 liter 1/2 literenként, az 50 alkalom, minden alkalom 50-60x, az 2500-3000 alkalom, már ez döbbenetes szám...mi ez, ha nem szélmalomharc? és akkor casvarjunk rajta egy kicsit, ha minden alkalommal csak mondjuk 2-3 liter vizzel csapatjuk át, akkor az 5000-9000 liter víz. Ezt már inkább nem is kommentálom :)

vapega meg ne sértődj, csak VICC
 
Épp ez az, hogy 1/2 literenként pikk-pakk ki lehet mosni belőle a port...........felengedve szélmalomharc.
 
Tehát ha nem akarom újra kivenni és átmosni (benne vannak már a növények néhány hete), akkor reménytelen a tisztulás? :S
 
Back
Oldal tetejére