• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jabiim

Addubter

Főkertész
Nos azt hiszem nincs jogom tovább elsumákolni a naplóírást, pedig nem erősségem.

Németh Ádámnak hívnak, 32 éves vagyok Győrben élek és dolgozom. A munka elég stresszes tud lenni néha szóval kellett egy kis zen az életembe. A nagybácsinál volt gyerekkoromban akvárium én meg sokat voltam ott, szóval előjöttek az emlékek, nekem is kell akvárium :cigar:
Sok-sok böngészés és álmodozás után uccu neki vettem egy használt medencét olcsón, kissé karcosan és rettenetesen leélve (én csak optidark-nak hívom :happy:), kb. a tescos pontymedence egy hilton volt hozzá képest. Mega belsőszűrővel és olyan vakulós-villogós kókány fénycsővel.
Első körben masszív sikálás és hátfal fóliázás volt és vettem egy quad lámpát, majd jött az első hiba.Vettem a helyi halas hűbérúrtól egy brutális serafil külső szűrőt platina áron mondván tudom én a frankót :pompous:, aztán mellé egy belső szűrőt mert kicsi lett a flow:confused:,aztán vettem jó kis manadot, mer' minek drága talaj az csak vagánykodásra való:shifty:. Ok minden megvan, építsünk egy jó kis akvát dombbal zölddel mindenféle hallal és növénnyel, eltelt 1 hét -kisimúlt a dombom, eltelt 2 hét jött egy kis alga, 3 hét után befülledt az a tuti hófehér dekorhomok, 4 hét után ecset-, fonal- és barna alga meg nagyjából az egész zenekar:banghead: .
Nem gond vettem garnikat takarítani, az amanók mind elvándoroltak, az utolsót a fürdőben találtam meg, az rc-k meg szublimáltak, míg egy szép napon rá nem jöttem a tutira és meg nem láttam a bettámat komótosan kiúszni az erdőből az egyik RC-vel a szájában. Kishíján ment az uborkalébe gondolkodni :punch:.
Ezen a ponton elhatároztam hogy elég az önfejűségből és tanulok egy kicsit. Itt találtalak meg titeket(y). Ezúton is köszönöm mindenkinek! Rettentő inspiráló és tanulságos volt végigolvasni a naplókat, cikkeket és látni a sok csodás fotót.

Szóval! Ez a kis litánia okulás képpen lett itt digitális pergamenre vetve az utókornak. Olvassatok, tanuljatok és ne akarjatok az alapokon spórolni, mert úgy jártok mint én és minden a duplájába fog kerülni. Szóval az első aki ment kb 6-7 hónapig, sokat tanultam belőle, a végére úrrá lettem rajta, és minden növény kinőtte, szóval csináltattam egy nano-t, abba átköltözött a nép, a nagy aki meg szét lett döntve. Nagyjából ezt az erdményt sikerült elérnem a végére:
13888827511_60bb115c18_h.jpg


Felvértezve eddigi tudásommal nekiestem az újnak, kezdésnek vettem köveket, de nem vittem magammal savat így kérdeznem kellett, "tuti hogy nem meszes" mondta a séf, öröm-boldogság, hazahoztam és úgy pezsgett, majdnem hanyatt estem:banghead:. Másnap vissza, mondom hoztam savat és leszállnék a szopórollerről cserélni kéne ecsém. Háború, fenyegetőzés, megbánás és alku majd haza az új kövekkel. Innentől sínen vagyok :joyful:

Technika:
  • Üveg: 70x30x35 karcos, feketére fóliázva
  • Talaj: Environment 9l, JBL aquabasis plus 2,5l, Szat dekorhomok (sztracsi színű:)), ADA aljzat adalékok
  • Szűrés: Eheim 2073 1 tálca biomech, 1 tálca Seachem Matrix, 1 tálca Substrat Pro, kis zacsis Seachem Purigen, üveg szipkák keletről, Eheim skimmer
  • Világítás: 2x24W Quad
  • CO2: GW atomizer, Sodastream palack adapterrel, reduktorral, mágnesszeleppel.
  • Dekor: Számomra ismeretlen kövek(nem pezsegnek), dekorhomok

Növények:

  • Hemianthus callitrichoides Cuba
  • Myriophyllum matogrossense
  • Bacopa australis
  • Eleocharis parvula mini
  • Marsilea hirsuta
  • Ammania Sp. Bonsai
  • Staurogyne repens TC
  • Hemianthus micranthemoides
  • Rotala rotundifolia
  • Alternanthera reineckii MiniTC

Lakók:
  • 2 sziámi algaevő
  • 1 Oto
  • 6 neon
  • tervben pár darab izzófényű pontylazac
Pár darab kép a berendezésről:
14293436720_50a553b6c9_h.jpg


Talajemelés ócsó női harisnyával és régi dekorkaviccsal ;)
14293472028_2e8457f13e_h.jpg


GA-s kokain a növényeknek
14478853184_490df789f5_h.jpg


2 óra legózás után:
14293616697_56c360b359_h.jpg


Infúzión:
14478784462_66c3625496_h.jpg


Beültetve és bemoházva:
14478784112_17011b6388_h.jpg


Huhh ez jó hosszú lett:dead:
Voilá :smug: Az örömmérőm kiakadt, derekam leszakadt, de megérte a tegnapot rászánni. Erre iszom is egy sört:whistle:

Köszönöm hogy benéztél!
Az erő legyen veletek!
 
Utoljára módosított moderátor által:
A napló képének automatán a régi aki képét rakta be, ez így megtévesztő, esetleg lehetne ezen valahogy változtatni?
 
Klassz lett! :)
Megjegyzésnek csak annyit, hogy nekem a jobb hátul álló két kő nem igazán jön be.. Zavarja a szemem, egyből oda néztem.. HA ezt a szimmetria megtörése végett raktad be, szerintem felesleges, mert így is klasszul kuszák a köveid, kellemes hatást keltenek.
(Izzófényű pontylazacokat én is tartottam, nagyon szépek és aranyosak!) ;)

Nem szerettem volna kötözködni, ez pusztán csak az én véleményem.

Hali!
 
Klassz lett! :)
Megjegyzésnek csak annyit, hogy nekem a jobb hátul álló két kő nem igazán jön be.. Zavarja a szemem, egyből oda néztem.. HA ezt a szimmetria megtörése végett raktad be, szerintem felesleges, mert így is klasszul kuszák a köveid, kellemes hatást keltenek.
(Izzófényű pontylazacokat én is tartottam, nagyon szépek és aranyosak!) ;)

Nem szerettem volna kötözködni, ez pusztán csak az én véleményem.

Hali!

Örülök hogy tetszik :)
A két követ még hagyom egy kicsit, mert az eredeti terv szerint kicsit elvinném majd háromszöges irányba és oda kellene, bár még nem tudom mi lesz belőle, szeretném ha kicsit rendhagyó lenne :rolleyes:
A halakat beszerzem, most már biztos, remélem szeretik majd az új kuckójukat.
Amúgy egy ilyen újraindítás után is ugyanannyit kell várnom a lakókkal, mint a friss indításoknál? a szűrő megy már vagy 4-5 hónapja,éppen csak átöblítettem a tálcákat akivízben és járattam egy vödörben míg dolgoztam.
 
Ha ilyen a szűrő, és akivízzel tisztítottad, szerintem nem kell várnod olyan sokat.
Néhány napot azért, hogy kicsit ,,érjen" a friss aki,ha otok lesznek, legyen egy kis alga, de nem kell sokat szerintem, ha már ilyen a szűrőd! (Legalábbis két hetet szerintem felesleges)
 
Eltelt 1 hét, beköltöztek a régi és az új lakók :love:
Nagyon jól mutatnak, de nagyon be van kaksizva a banda jóformán el sem engedik egymás kezét, de majd megbátorodnak remélem.
Eddig az alga elkerül, csak a régi áttelepített, idősebb növényeken van némi barna, szerintetek az el fog tűnni?
 
Kösz a bíztatást, igyekezni fogok;)
Annyi biztos hogy sokat kell még tanulni, ez tényleg nem egy olyan hobby hogy hamm cipó megeszlek és akvakertész vagyok:)
 
Halihó! Jó rég jelentkeztem :oops:.
Történt pár változás az akival. Vettem mégegy 2x24-es Quadot fölé, mert keveselltem a fényt, valamint bekerült egy Twinstar nano is;) Viszont egy nyaralásos malőr miatt a HC állomány elhalálozott (gyakorlatilag 1 hétig ment felette a világítás non-stop). A többi növényt kicsit átvariáltam, a HC helyére Monte carlo került, a teljes baloldalt betelepítettem rotala sp green-el jobb oldalra pedig került egy kis ludwigia, a mohák nagyon beindultak. Viszont akad probléma is, nagyon nem tudok megszabadulni a fonalalgától, ebben tudnátok segíteni? Idegölő harc. Jelenleg tesztelem a héten beüzemelt DIY szűrőházas reaktoromat, remélem ez rendbeteszi a twinstarral karöltve. Tápozás napi 3-3 GA-s micro macro és 3 ml carbo 74 literre, a vizem viszont rettenetesen kemény. GH:16 Kh: 10. DC szép lime zöld. A két lámpa 16 cm-re van függesztve a víztől és napi 6 órát világítok. Valamint a növények sem sietnek olyan nagyon a növekedéssel, ez lehet a kemény víztől? Előre is köszi a segítséget:shy:

És akkor a végére néhány béna telefonos kép.
15393630942_20de88c397_h.jpg

15207206959_d3d57aa277_h.jpg

15393630562_09ccfa2bc0_h.jpg

15207447507_0c2163adfb_h.jpg
 
Úgy döntöttem szerencsét próbálok én is:D. Nevezés elküldve a HAC-re, legyünk már többen a végén is(y). Egy dolog biztos ezt a medencét kibazilikázom a francba,mert lehetetlen fotózni, olyan csúnya az üveg(n),sebaj tanulni jó volt. Amúgy ti hogy terelitek a halakat? Vagy csak az enyémek ilyen szégyenlősek? Nem tudtam kiimádkozni őket onnan a sarokból, semmi celeb vénájuk sincsen:).
15708107657_bafd39b0ef_o.jpg
 
Jó rég nem írtam semmit. Az aki elég jól elvadult, de legalább atomstabil lett, legyőztem szinte az összes fonalalgát, minden nő mintha húznák, halak boldogok, már csak arra kell rájönnöm hogy a köveket hogy kell tisztán tartani. Ha nem fogkefézek 2 hét alatt teljesen bebarnulnak, lehet mérnem kellene egy foszfát szintet? Vagy reaktorral kevés lenne már ekkora mérethez a 2073? Végülis már szinte mindegy is lassan indul a szép új aki ha addig meg nem fojtom az asztalosom, mert nem akar elkészülni az új bútorral :cautious:.

Na akkor pár béna telós kép! Az erő legyen veletek :)!

16045096470_bfdb7e1f7d_b.jpg

16046629027_c1c8f00243_b.jpg
 
Szia! A "helyi halas hűbérúr" boltja nem véletlenül valamelyik helyi plaza mellett van? ;) Már én is vásároltam nála, horror áron, de csak egyszer. Azóta messziről elkerülöm... :D
 
De igen ő az :cautious:;).
Már csak én is amanoért megyek be néha, mert azt viszonylag nehéz beszerezni, de az eladó lány kedves, meg a kutya is jópofa:rolleyes:. A nádor utcai viszont jó hely, és nem mellékes hogy az én lépcsőházamban van, van saját udvari halárusom.:D Csak lassan az agyára megyek a kéréseimmel, de sebaj, nagydarab és bírja:p
 
:woot::) Én is a Csabihoz járok! (y) (Pedig tőlem elég messze van a boltja, de megéri!) A legkorrektebb halas a környéken! Udvarias a kiszolgálás és korrektek az árak! + mindent beszerez amire szükségem van... :D
 
Akkor van remény, pedig már kezdtem azt hinni, hogy ebben a városban csak nekem van algával benőve a fejem:D(y)
 
Nem vagy egyedül ... ;) Bár, én még csak "annyira érzem az erőt, mint lábas a benne fővő étel ízét" ,de már rajta vagyok a projekten...:LOL: Holnap is megyek felétek... most jön meg az új diffúzorom :D
 
Hogyan győzted le a fonal algát? Mert nekem nem sikerül....

Igazából annyit csináltam, hogy az ünnepekre hazamentem és mivel csak laikusra tudtam bízni az akit, ezért úgy gondoltam lekapcsolom az egyik quad-ot biztos ami biztos. Tápozás 3 naponta volt, és etetés is:oops:. Mire visszaértem a növények a duplájára nőttek és az algának nyoma sem volt. Szerintem vegyél vissza a fényből bőven és amikor eltűnt a fonal utána szép lassan fél óránként emeld amíg újra elő nem jön, majd menj egy lépéssel vissza. Én a következő akinál megtoldom a rendszert még egy leválasztott oldalpolcos szűréssel, mert annál már 150W halogén lesz a 65x45x45 felett, remélem plusz 10l szűrőanyaggal már bírni fogom:happy:. Nagy fényhez nagy szűrés kell, mert ez a dög azonnal előjön:mad:. Szóval egy szó mint száz szerintem a fényre reagál legjobban a fonal, ha a szűréssel nincs nagy bibi.
 
Back
Oldal tetejére