• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

C!

A fény emelésnek megvan a rossz és a jó oldala is jelen pillanatban! De írhatnám így is :( :)
Rossz oldala az ,hogy gyorsabban nő a fonal alga , de ez várható volt, napi szinten 10-15p fogkefézés belefér jelen pillanatban.
Jó oldala ,hogy a növények nagyon élvezik és sokkal jobb erőben vannak. Gyorsabb a növekedés ez ugyebár a felgyorsult fotoszintézis miatt van. Reményeim szerint így hamarabb átveszik az uralmat az akváriumban és lenyomják a fonalat! Kiderül nemsokára :)

Tovább romlott az esélye a fonalnak (nagyon remélem...) mert beszereztem megint 4 sziámit + 3amanot. Talán ez a banda már hajlandó lesz fogyasztani belőle mert kaját nem kap innentől kezdve senki!
Megpróbálkozok a heti 2 30% vízcserével ezzel is segítve a növényeket.
 
Ismét jelentkeznem kell!
Alakul a spirognya helyzet! Van még bőséggel , de jóval kevesebb mint ezelőtt! A növekedése lassult és kevésbé terjeszkedik. A sziámikat néha látom ,hogy eszik , de húzzák rendesen a szájukat is miatta , hogy nincs más. A véleményem az ,hogy :finger::finger:!!!
Heti 2-3 alkalommal cserélek vizet alkalmanként 30l ozmó 5l csapvíz. A tds így 160 és 180 közt mozog. Növényeknek nagyon bejön és valószínűleg folytatni fogom ezt az eljárást amíg csak bírom :)
A növények szép egészségesek , de mégse vagyok velük megelégedve. Nőnek , de nem úgy ahogy kéne nekik (gyorsaság). Valami probléma biztos ,hogy van nagy valószínűséggel a vízkémiával. Ha minden igaz jövőhéten megmérik nekem a vizemet és akkor okosabb leszek.

Kitakarítottam a csövezést illetve az üveg ki és befolyót. Fura dologra lettem figyelmes! A növényzet istentelenül nagy bubizásba kezdett. Nem értem ,hogy miért! Valaki tapasztalt már ilyet?
Jövőhét folyamán jön az ATI sunpower 4x24W!!! :cool::cool::cool: Izgatottan várom :whistle::whistle:
 
Juhéjjj!!! Végre megvan az ATI sunpower 4x24W !!! :cool:
Sajna még csak 4000k izzók vannak amik amúgyis használtak , de holnap beújítok néhány csövet :) A kinézet miatt nem aggódok mert nagyon jól néz ki és persze faszán össze van rakva! Fényerőben még nem tudok nyilatkozni még nem került fel az akvárium felé :) Első ránézésre elég beteges és mi lesz még ha új csöveket kap :dead: :D :vamp::vamp:
 
Juhéjjj!!! Végre megvan az ATI sunpower 4x24W !!! :cool:
Sajna még csak 4000k izzók vannak amik amúgyis használtak , de holnap beújítok néhány csövet :) A kinézet miatt nem aggódok mert nagyon jól néz ki és persze faszán össze van rakva! Fényerőben még nem tudok nyilatkozni még nem került fel az akvárium felé :) Első ránézésre elég beteges és mi lesz még ha új csöveket kap :dead: :D :vamp::vamp:
Üdv az Ati sunpower tulajok között;)!Legyen sok örömöd benne!Mert a fénnyel egy darabig nem lesz gondod!
 
Juhéjjj!!! Végre megvan az ATI sunpower 4x24W !!! :cool:
Sajna még csak 4000k izzók vannak amik amúgyis használtak , de holnap beújítok néhány csövet :) A kinézet miatt nem aggódok mert nagyon jól néz ki és persze faszán össze van rakva! Fényerőben még nem tudok nyilatkozni még nem került fel az akvárium felé :) Első ránézésre elég beteges és mi lesz még ha új csöveket kap :dead: :D :vamp::vamp:
Én is így vagyok, csak 4x39 W-os az enyém. Itt pihizik a szekrényben, csak az új akival startol. Már nagyon várom!!! :)
 
Akkor egy kis vélemény!

Előnye rengeteg van ahogy látom!
-Nagyon jól néz ki. Szálcsiszolt álom ;) Egyszerű mégis nagyszerű felépítmény!
-A felfüggesztés valami kegyetlen jó! Ennél egyszerűbbet és jobbat nem lehet csinálni. A magasság állítás mostantól megvan 10mp alatt :rolleyes:
-Brutális a fényereje. Felraktam és fent is hagytam. Kegyetlen űber brutál még 4000k csövekkel is :cool:
-Fénycsövek kivétele marhára egyszerű.
-Halk a venti benne nem zavaró egyáltalán 4,5V-on.
-Minőségi!!!

Hátránya
-Kábelezés kegyetlen ocsmány és vastag. 3kábel :confused:
-Az ára. Kétségtelen a minőséget meg kell fizetni , de használtan már nem fáj annyira a pénztárcának :)

Hát nem bántam meg! Aki teheti ruházzon be rá mert nagyon jó cucc , én ajánlom :)
 
Back
Oldal tetejére