• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

C!

Hogy-hogy 3 käbel?A lämpäbol 1 jön ki,ami csatlakozik az elosztohoz!

A lámpából jön a vastag szürke kábel ami megy az elosztóba és abból jön ki a 2pilács és 1venti kábel. Akkor összesítve 4 :) , de el is feledkezek róla ,ha ránézek :happy:
 
A lámpából jön a vastag szürke kábel ami megy az elosztóba és abból jön ki a 2pilács és 1venti kábel. Akkor összesítve 4 :) , de el is feledkezek róla ,ha ránézek :happy:
Na ja,de ha minden igaz akkor te csak a csúnya szürke kábelt látod mert a többi a szekrénybe van!
 
Sajnos a csúnya szürke kábel kicsit rövid, és nem ért vissza a szekrényig... nálam :) , remélem az új gazdánál visszaér :) .
 
Egyre jobban állok spirognya ügyben :) Már alig alig van , szépen kopik el. A biztonság kedvéért megy még a heti 2-3 vízcsere , persze leállított szűrővel és kézzel leszedem az alga 90%-át. Holnap cserélek vizet , a szűrőben perlont , lekaparom az üvegről a pont algát és a maradék fonalat is likvidálom :vamp::vamp:
A tds már hála az égnek alig mászik el. Vízcserekor 140 volt (szombat) most 199. Sikerült ez a problémát is megoldani :happy:

A lámpában kicseréltem 3 csövet Osram 865-ösre. Sajna csak ennyi volt a márkaboltban... Az új csövek sokat dobtak megint a teljesítményen.
1napja van az akva felett , de észrevehető változások vannak. A Rotala rotundifolia már nem sárga hanem barna és vörös keveréke :D Nem sok idő kellet neki! Ezen kívül még a bubizás ami nagyon megnőtt.
 
Végre sikerült megszabadulnom a gonosztól :) Az indítás óta jelen levő spirognya már a múlté :vamp: Jöhet a következő ellenfél az ecset , nem rettegek tőle carbozom napi szinten 2ml carbo + 5ml víz olyan helyeken ahol megtámadta az MC-t , ahol dekoron van rajta ott telibe kapja nincs mese!!!:cyclops:
Por alga megint visszajött. Mai vízcserénél lenyaltam az üvegről és megemeltem a lámpát. Várom mit reagál rá...

A növények nagyon jól érzik magukat. Növekedés napi szinten látható , persze nem megy minden gördülékenyen mert a rotalából néhány tő még nem talált magára!:punch: A lámpa még mindig NO.1 :)

Képeket majd hozok ,ha úgy fog kinézni a kád mint ahogy szeretném :)
 
Eltelt 2 hónap azóta mióta megmutattam honnan indult el az akvárium és azóta teljes fotó nem is volt. Ez lassan már gyalázatos , de ami késik nem múlik mivel szombaton nagytakarítás és vasárnap fotózás! Ha esik ha fúj ha lealgásodok atomra akkor is (nem mintha bele látnék a por algától az akváriumba , de ezt lentebb...)

A pogo kivételével minden növény remekül van. Sajna valamiért megint rájött a hisztéria és elkezdte eldobálni az alsó leveleit és meg is állt a fejlődésben és rá is mászott néhány alga... Fotó után vagy előtt még nem tudom ki fog kerülni és megy a helyére pár tő anubias. Azért örültem volna neki ha friss táptalajjal indítom el újra mivel ez már nem ér semmit és a fejlődésen ez meg is látszik. Nő minden növény , de ezért jóval visszafogottabban :(
Egy kicsit ritkítottam előző héten mivel szükség volt egy másik projectben néhány növényre , de már alig alig látszik a kezem és az olló nyoma. Értem én ezt főleg a blyxára mert 10 tövet kaptam ki , de olyan mintha hozzá se nyúltam volna.

A por algát február 21. óta nem takarítottam le szóval pénteken lesz 3. hetes ez az gusztustalanság. Nem lehet bele látni az akváriumba... Szombaton algakaparó és a csövezés lesz a legjöbb barátom :)
 
Véget ért a takarítás! Tegnap volt algakaparás ,talajporszívózás és egy 60% vízcsere. Ma kicsit még csinosítottam az üvegen (bár a szilikonról nem tudtam sehogyse lekaparni a dzsuvát :mad:) megint átporszívóztam a talajt , csövezést ki és befolyókat illetve a reaktort kitakarítottam és lecseréltem 30% vizet.

Végre bele látok az akváriumba :) Fotózásra fel! :pompous:
 
Egy kis Rotala rotundifolia :)

13450528935_71682d1cea_o.jpg
 
Szombat délutáni helyzet jelentés.

Kicsit belepofátlankodtam az ökoszisztémába. Ritkítottam néhány növényt mert nagyon belehúztak a terület hódításba és árnyékoltak (na meg persze fotóznék már csak sose sikerül elkapni a pillanatot amikor minden klappol...) :)
Blyxából kb 20 tövet szedtem ki , de szinte meg se látszik. Ránőtt már mindenre kénytelen voltam. Az ammania is kapott egy kis ritkítást... Fura egy növény mert az "anya" tő eldől oldalra és a talajon kúszik és róla nőnek ki oldal hajtások ami már felfele megy. A nagy csapást a rotala kapta. A következő nyírás már formára megy most még csak a sűrűsítés volt a lényeg :)
Még van hátra... Csak kicsit besokalltam és kiállt a kezem is :D Trident és a staut holnap kap egy kis igazítást és hétfőn vízcserekor meg a MC-t megnyesem.
A sok nyírbálás után ha egyszer helyre áll a rend lefotózom úgy ahogy illik :snaphappy:

A fotó kedvéért a tápozásból visszaállok a gyári adagolásra. Most csak 2 naponta kapja azt ami amúgy a napi adag lenne.(Nem is tudom mióta :confused:) Hiányt nem látok , szenvedni nem szenvednek a növények csak a rotala nem úgy színesedik ahogy én akarom :)

Alga alig van ,sőt mondhatni csak a kedvenc "por". Heti vagy 2 heti rendszerességgel letörlöm mást nem tudom már tenni , de nem is izgatom magam miatta :) Más algát nem igazán találtam benne. :cool:
 
Back
Oldal tetejére