• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Infinity jungle

Írtad,hogy nyomás növelő pumpa lesz.Visszacsapó szelep kell a hordóba/Műa. kannába az esőztető cső végére.
Ilyen ne legyen,lófütty,3-4 hónap alatt tönkre megy,főleg ha erős pumpád lesz.
letöltés (1).jpg
Ellenben ez a fajta jónak tűnik.Szépen teljesít eddig.
letöltés.jpgletöltés (2).jpg
 
Szerintem a nyomást nem fogja bírni.A sima átfolyós RO visszafolyásgátló sem bírta.
Teljesen kiidegelt,mert alig hogy feltettem,pár hét és kinyíródott.Bár 1 a 4-5 közül bírta 10 hónapig.
De próba , szerencse.
 
@Etele , tudod te,hogy mikor beindul a pumpa,főleg az elején,hogy csörög,zörög és remeg az egész csőrendszer?.Amíg be nem áll,kinyomja a levegőt.
De egyébként se hangtalan az egész.
Nálam csak 80psi pumpa van,ha jól tudom nálad dupla akkora lesz.
Valamint lehet venni rá előszűrőt,(kis bigyó a csővégre),az nem árt,ha finom porlasztás van.
 
Hát, az biztos nem lesz, nem akarok UV-vel vacakolni... akkor elengedem a gekkó kérdést, max. gyászosat rakok be ha a feleségemet meggyőzöm. :)
Szia. Muslica kerdessel hogy allsz? Tenyeszteni fogod vagy vasarolod? Csak mert a gekkok pl. Nyalhato eleseget is esznek, vannak porok amiket vizzel kell higitani. Persze jo ha elot is kapnak. De naluk az UV a legkevesebb.
Viszon 10 beka meglepoen nagyon sokat eszik. Egyszerre sok tenyeszetnek kell otthon lennie. Azt javasoljak bekankent egy, de persze lehet ugyeskedni. Es kb. Harom het alatt kezdenek el kelni a muslicak tehat harom heti adaggal szamolva hogy folyamatos legyen az ellatmany meg tobb kublit jelent. De ha veszed borsos, ha magad csinalod akkor kezdd el mihamarabb. En a mai napig megszenvedek neha a muslicatenyesztessel, foleg a nyari melegben. Mert hat klima a nappaliban van, de nem szeretnem a csinos nappalit muslicas kublikkel disziteni. Be kell gyakorolni.
 
Bocs, ha offolom a naplót. De én is hasonló cipőben járok, bár nálam már üzemel a terrárium. Az automata esőztető kérdés engem is foglalkoztat. Milyen pumpát vettél? Én csak olyat láttam az e-öblön és Alin ami jóval nagyobb csőhöz való, mint a 4/6-os. Létezik szűkítő?
 
Alin vettem mindent, van 4/6 gyorscsatlakozós esőztető csőhöz való menetes csatlakozó is a pumpára.
Dobj e-mail címet, elküldöm a linkjét.
 
@Etele , tudod te,hogy mikor beindul a pumpa,főleg az elején,hogy csörög,zörög és remeg az egész csőrendszer?.Amíg be nem áll,kinyomja a levegőt.
De egyébként se hangtalan az egész.
Nálam csak 80psi pumpa van,ha jól tudom nálad dupla akkora lesz.
Valamint lehet venni rá előszűrőt,(kis bigyó a csővégre),az nem árt,ha finom porlasztás van.

Előszűrőt veszek, a cső végére a kannába (bár eléggé felesleges RO vízzel fog menni, patyolat a kanna is meg a víz is...)

Hang nem zavar általában, a nappaliban lesz, éjjel meg nem nagyon akarnám csapatni az esőztető úgyse.
 
Kérdés: kis méretű páfrányt keresek, amiket itthon kapni mindn nagyra nőnek.
Mentek át bolbitis difformist a nagy akvából, de azt ágra rögzíteném, talajba is raknék valamit, ami már eredendően emers.

Van ötletetek, tippetek? Ha valakinél van eladó sarj/ritkításból növény, arra is vevő lennék.

Áll össze a cucc, elkezdtek Kínából beérkezni az alkatrészek, szerintem jövő héten bontom a nagy akvát és egyből építek is. :) De lehet hogy már a héten elborítom az akváriumot.
 
Mi a menete a submersből emersbe szoktatásnak?

Szeretnék a viváriumba emesen növeszteni jelenleg víz alatt levő staut és rotala wallichii-t, gyökeres szárat ültessek be, vagy toppoljam és úgy ültessem el?
 
Mi a menete a submersből emersbe szoktatásnak?

Szeretnék a viváriumba emesen növeszteni jelenleg víz alatt levő staut és rotala wallichii-t, gyökeres szárat ültessek be, vagy toppoljam és úgy ültessem el?

Mint a wabinàl. Toppold és takard le, hogy párás legyen, napi 2x20-30 perc szellőztetés és 2x spriccelés. Nekem wabiban a rotalak nem voltak nagy sikerek, nehezen szoknak át és jellegtelen apró zöld levelük van, de általában szép a viráguk.
 
Mi a menete a submersből emersbe szoktatásnak?

Szeretnék a viváriumba emesen növeszteni jelenleg víz alatt levő staut és rotala wallichii-t, gyökeres szárat ültessek be, vagy toppoljam és úgy ültessem el?
Fedes lesz felette, ott a teto. Eleinte gyakrabban kell csak nedvesen tartani a leveleket. A stau csodasan nez ki. Ha a wallichibol is minel rovidebb toveket dugj le ,rendben lesz. Mindegy hogy gyokereset vagy a topot, de meg a szár kozepet is ledughatod.
 
Na akkor megpróbálom majd. :)

Remélem jövő hét végére megjön minden eszköz az esőztetőhöz, szeretném beüzemelni a rendszert...
Azt is tudom, hogy tápozom majd az RO vizet amivel esőztetek.
 
Na akkor megpróbálom majd. :)

Remélem jövő hét végére megjön minden eszköz az esőztetőhöz, szeretném beüzemelni a rendszert...
Azt is tudom, hogy tápozom majd az RO vizet amivel esőztetek.
Ha szines, piros bromcsikat rendelsz akkor ne tegy tapot a vizbe. Bromis csoportban irtak, hogy bezoldulnek, nem szeretik a tapot. Inkabb hetente tapolom kulon a tobbit.
 
Back
Oldal tetejére