• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Infinity Jungle v2.0

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, előd:
ami több sebből is vérzik, de elketyeg. Pl. akváriumból alakítottam át, ennek minden hátrányával, a plexi tető egy rémálom, vetemedik, nehézkes az etetés/karbantartás, orchidea fajokat a keresztszellőzés miatt nem lehet normálisan tartani benne, stb.
De a legnagyobb baj: kinőttem, nincs tér felfelé. :)

Szóval nagyobb üvegre cserélem.

Az új vivárium terve:
terv_v1.png


Pár dolog a technikáról:
- világítás a régi ATI Sunpower 6 csöves 120cm lámpa, jelenleg 2db növényes, 2db 4000k és 2db 6500K csővel, ez bevált
- esőztető (három fejes, 3x), békás webáruházas RB600-as esőztető pumpával, combos kis darab
- kínai hidegpárásító, 1,5 literes víztartállyal
- Epiweb fölé csepegtető rendszer
- EpiWeb háttér, mohásítva, ide megy a csepegtető felülre, valami 1000L/h pumpával, ami az aljzat alól tolja fel a vizet, term. időzítve (szokásos aljzat lesz: agyaggolyók, geotextília, Tropica talaj, és most csinálok egy kis medencét is lávakővel "peremezve" az ebihalaknak) - nyilván a pumpának TM30-as (?) szivacsból kialakítok egy kis "szűrőfészket" a jobb hátsó sarokban az agyaggolyóktól elválasztva
- 2db 12cm venti, időzítővel a tetőn levő szellőzőrácsok két végére, szívásra állítva, hogy legyen keringetve a levegő benne (de lehet elég lesz csak 1 venti, majd meglátom, mivel a ventik kívül lesznek, ezt bármikor módosíthatom)
- régi üvegből a vasfa dekor, kiegészítve új fákkal

Amivel gondban vagyok: az Epiwebet a hátfalra FBS-el ragasztom az sima ügy, viszont a vasfákat is valahogyan rögzíteni kellene a hátfal üvegéhez, elég nagy a fesztávolsága a viváriumnak, sok fa megy bele, nem is kicsit. Milyen ragasztóanyagot javasoltok? Tapasztalat alapján.
@Greg Filth neked mi vált be hosszú távon? Emlékeim szerint rögzítettél purhabbal, melyik típussal? Mivel a háttér csepegtetve lesz, a fák folyamatosan nedvesek lesznek. :(

Maradok a nyílméregbékás vonalnál, de ha kész van, a gyerekek unszolására megy bele törpegekkó is pár darab.
Flóra: aljzat Cuba, meg Bolbitis Difformis, a hátfalra minden mennyiségben bromik és tillandsiák.

Jelenleg az üveg berendelése (gyártókkal történő egyeztetés) van folyamatban, de mivel elég speckó igényeim vannak, nem egyszerű. :)
 
Ja még annyi, hogy most, hogy lesz csepegtetés, megint megpróbálkozom bucékkal is- az előző scape-ben nem maradtak életben sajna.
 
Elnapoltam a projektet, csak az üveg lenne 200+ ezer, a többi cuccról nem is beszélve. Sok nagyobb kiadásom volt mostanában, nem fért bele sajna...
 
Back
Oldal tetejére