• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Infinity jungle

Na folyamatosan változik az építés folyamata. :D

Rájöttem kell parafa oda, ahol a háttéren csak üveg van, mert mi van, ha akarok rögzíteni rá növényt? :D
Szóval a purhab folytatásaként oda 2 centis parafa jön, ahova fel tudom normálisan ragasztani a broméliát/orchidát/tillandsiát, arra is hygrolon, ahova nem fér oda (a kisebb, eldugott helyekre), oda elastopur és kókuszrost megy.

Szerintem a háttér szerdán készen lesz, addigra kitalálom mennyi talaj kell az agyaggolyókra majd, és szerda estére már növénytelepítésre készen kell állnia... Ma veszek geotextíliát, hogy legyen kéznél majd.

(Látszik első viváriumom, rutintalan vagyok az építésben.)

Sajna kínai barátaink és a posta kénye-kedvére vagyok bízva, tőlük függ hogy mikorra áll össze az esőztető rendszer. Amíg nem jön meg hozzá minden alkatrész, marad a kézi spricnizés naponta, a tetőt majd rárakom de a ventiket nem fogom járatni még szerintem.
 
Későn értem haza, elmaradt a háttér befejezése. :(
Holnapra marad, csütörtök talajozás (geotextíliával :) ), pénteken ültetés (remélem).

Kérdés: rohadtul porol az agyaggolyó, érdemes átmosni majd, ugye?
 
Hygrolon, barnára színezett elastopur és az elérhetetlen helyeken kókuszrost koncepcióvalbkészült háttér pipa.

Ez az elastopur mocsok egy anyag, megfog mindent, beleragad mindenbe. :)

Holnap porszívózás, talaj, háttér megkenése robotmixerezett mohával, egy kis ültetés. Aztán ahogy adja apránként haladok a zöldesítéssel.
20191009_191632.jpg
 
Hygrolon, barnára színezett elastopur és az elérhetetlen helyeken kókuszrost koncepcióvalbkészült háttér pipa.

Ez az elastopur mocsok egy anyag, megfog mindent, beleragad mindenbe.

Holnap porszívózás, talaj, háttér megkenése robotmixerezett mohával, egy kis ültetés. Aztán ahogy adja apránként haladok a zöldesítéssel.
Szia, nagyon jól néz, ki de ha komolyan gondolod és nem akarsz magadnak 2 év múlva bosszúságot, akkor ezt a parafa hátteret visszabontod.
A magas párától+ a hygrolon is nagyon jól tarja a vizet, teljesen szét fog rohadni és el fog porladni, valamint a növények gyökerei is könnyen roncsolják, átszövik és ez sem tesz túl jót az ilyen préselt parafának.
Nekem korábban, közel 30 békás terráriumban volt ilyen, és 3 év után kidobhattam a háttereket.
 
Az tuti, hogy nem bontom vissza. :( Nincs most lelkierőm szétverni amit megcsináltam.

Majd ha elporladt, lecserélem nikecellre/fekete polifoamra. Két év múlva készen állok majd rá. :)

Mondjuk nem tudom miért árulja a tm reptiles és a rekuszbrekusz is, ha ekkora fos. Ez akkor egy jó nagy átverés.

Ha tegnap írod, mielőtt ma kész lett, még vissza is bontottam volna. :(
 
Szia,

sok minden befolyásolja, amit esetleg a forgalmazó vagy bolt nem tud.. pl mivel borítja be a leendő tulajdonos, mekkora az állandó páratartalom, mennyi vizet kap naponta stb... elsősorban nem hibáztatnám őket.
Sajnálom, hogy korábban, nem láttam a hozzászólást , azt érdemes fontolóra venni, hogy 2-3 év alatt teljesen beáll egy biotóp és ott bontani nagyobb szívfájdalom, mint az elején.
Ha esetleg előbb vagy utóbb az újraépítés szóba kerül, az alábbiakat javaslom, ha hygrolonnal fogsz dolgozni:
- megformált purhabra ráragasztani
- epiwebre ráragasztani
- a nikecel sem rossz ötlet, ezt kevesebben használják.

Ha maradt hygrolonod érdemes a dekorfára is ragasztani pár foltot, szépen növeszthető a moha rajta.
Ha kicsit gyorsabb moha növekedést szeretnél, akkor ne daráld le a mohát, elég késsel kis darabokra felvágni és kis trópusi moha mixxel bekeverni, így könnyebben tapad a felvitt területre.
Fontos, ha felvitted a háttérre a mohamixet, legyen folyamatosan nedves a felület és legyen magas a pára mert, nagyon hamar ki fog száradni.
 
Tudom, csináltam már DSM akiindítást. :)

Azért darálom, merrt submers mohákat kenek fel, ott meg ez célravezetőbb.
 
Eh aludtam rá egyet, visszabontom. :( Ma megcsinálom, de szétvet az ideg. :(
Epiweb megy alá, azt még ma szereznem kell gyorsba.

Ha délután ragasztok, a mai növényezés átcsúszik holnapra de mindegy, ezen nem múlik ha nem kell elbontani és újraépíteni 2 év múlva.

Mindig tanul az ember!
 
Utoljára módosított:
most hogy ez is kész, valakinek valami komment hogy újra kelljen csinálnia :D
Komolyra fordítva a szót, le a kalappal hogy így lépésenként dokumentálod. Én még sehol nem állok az én projektemmel, de jó látni hogy is készül egy ilyen 👏 👍
 
Holnap hátfal mohásítás, és aljzatba frog moss ültetése.
Szia,

nem a vérnyomás 220-ra verése volt a cél, de hidd el, hogy nem fogod megbánni a döntést. A hátteret nem akarod valamivel öntözni?- , itt nem a párásítóra gondolok, hanem arra, hogy szivattyúval a háttére felvezeted a vizet, esőztető formájában. Plusz, ez a pára növelésére sem utolsó, meg a moha növekedést és kiszáradást ezzel tudod megelőzni.

Nálam most egy friss vivárium itt tart:

48880828986_ee29237515_k.jpgviv by Kaczkó Dániel, on Flickr

48881018822_c0e3fdd19e_k.jpgviv2 by Kaczkó Dániel, on Flickr
 
Majd amikor folyton kuruttyolnak! 🤪
Nagyon szépen haladsz, irigylem a türelmed és kitartásod.
 
Sajna nem haladok sehogy szinte, várom a plexi tetőt (kellett bele ragasztani még egy keresztmerevírést), meg a párásítás technikáját aliról.
 
Back
Oldal tetejére