• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

Szerintem fehér háttérrel faja. A sárga mintha épp naplemente lenne :) . Hangulatos egyébként, a parvulád is alakul. :thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Dani!
Úgy látom az algáknak annyi :) .
Hogy sikerült a leküzdésük?
 
Re: 72 literes akváriumom

atti76 said:
Szia Dani!
Úgy látom az algáknak annyi :) .
Hogy sikerült a leküzdésük?

Sia Atti! ÖÖÖ, sehogy ;) Vannak még csak nem látszanak (a képen) :) De legalább bátrabban merek fotózni mert nem látszik :lol: :lol:
A mohán és a parvulán van egy kis Cladophora nevű alga meg pontalgám van de ezzel majd később foglalkozok :)
 
Re: 72 literes akváriumom

A januári képeiden közelről látszott, de most jól fotóztál :D .
Egyébként, ha ügyes vagy és összegyűjtöd mind, csak görgetni kell, és kész a "Cladophora aegagrophila made by Dani". :D :D :D
Nekem a "bolti" gömbmoháimon van ilyen, mint neked, nem tudom, hogy természetes vagy "ránövés". Mindegy, az új szűrésem majd leszaggatja :mrgreen: .
 
Re: 72 literes akváriumom

Szép képek, Dani! Látom még az esőztető is bubizik... ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

Lőttem pár képet az akiról. A rotala nincs toppon még mindig. Bekötöttem az eheimet is, most flow van az akiban rendesen :) Kb 1500lph lehet, de ez nem igazán látszik, igaz fojtva van az eheim.
4370292093_398a7a1df7_b.jpg
4370272657_e80e0cc009_b.jpg
4371034584_74a849daf7_b.jpg
A hidro benőtt a rotala közé így elég furán hat együtt főleg hogy a rotala is meg van vágva, de majd ha megnő a rotala :)
4371047030_e5af74e788.jpg
 
Re: 72 literes akváriumom

Moha, hydro, eleocharis, pogostemon TOP! Jó lesz ez, Dani, még a végén meglesz az az állat nature aquarium feeling amit akartál!
 
Re: 72 literes akváriumom

Nagyon hangulatos ez a kék szín. vissza ne rakd a posztert :D .
Egyébként arra gondoltam, hogy a fa alá Narrow :?: kerülhetne.
Szépen alakul.
Gratu ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

vagy egy kis barlang a fa tövében

tree-cave.jpg

még el is tudnám képzelni ahogy a hydro hasonlóan rávezetné a tekintetet. ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

keymaker said:
Moha, hydro, eleocharis, pogostemon TOP! Jó lesz ez, Dani, még a végén meglesz az az állat nature aquarium feeling amit akartál!

Köszi Balázs! Nekem is egyre jobban tetszik az aki :) A pogostemon érdekes kis növény, egyszer sem kellett nyíni és inkább oldalra terjeszkedik mint fölfelé.

Marci: neked is köszi :) A kék szín a fal színe. A fa alá nem tudom hogy rakjak-e még valamit, a parvula szépen benőtte ott is, ha rakok az szerintem windelow lesz

A moha nagyon szép lett a black out után, az alga teljesen eltűnt róla. Most remélem a maradék alga is eltűnik, phiton gittel a fát leecseteltem és naponta adagolom. Az eheim zöld csöve nagyon nem tetszik, egyszer le lesz cserélve egy üvegre.

Most látom hogy írtál Vik, a hydro tényleg két oldalról körbeveszi a fát, majd kiügyeskedek valamit hátha elérek valami hasonló feelinget :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Nagyon szép! :clap: A parvula rendesen bedúsult. A fa alatt valami crypto jól mutatna szerintem. :geek:
 
Re: 72 literes akváriumom

Tetszetős, én azért valami hátteret visszatennék. Mondjuk a fehéret, nekem azzal tetszett a legjobban. Meg kicsit sok a technika már az akiba :) A második szűrőt milyen indíttatással vetted?
 
Re: 72 literes akváriumom

outro said:
Tetszetős, én azért valami hátteret visszatennék. Mondjuk a fehéret, nekem azzal tetszett a legjobban. Meg kicsit sok a technika már az akiba :) A második szűrőt milyen indíttatással vetted?

Köszi. A technika tényleg sok az akiban. A jbl ki lesz véve miután az eheimben lesznek bacik :) A jbl-t gyengének éreztem, hangos volt, és nem igazán vált be + reaktorral 0 flow lenne az akiban :) A difi is kikerül, a jbl csövezése is, meg majd talán le lesz valamikor cserélve üvegre az ehiem zöld csöve.
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Dani!
Gratula az akihoz!
Lenne egy technikai kérdésem. Kicserélted a 2073-ban a műanyag csöveket vmire? Ha gondolkozol rajta, még most indításkor lenne érdemes, hogy együtt érjenek be. Én azt vettem észre, amikor Siporaxra cseréltem, hogy sokkal gyorsabban érettebb lett utána a többi töltet is. Most raktam a 2071-esbe is, hadd barnuljon.
 
Re: 72 literes akváriumom

atti76 said:
Szia Dani!
Gratula az akihoz!
Lenne egy technikai kérdésem. Kicserélted a 2073-ban a műanyag csöveket vmire? Ha gondolkozol rajta, még most indításkor lenne érdemes, hogy együtt érjenek be. Én azt vettem észre, amikor Siporaxra cseréltem, hogy sokkal gyorsabban érettebb lett utána a többi töltet is. Most raktam a 2071-esbe is, hadd barnuljon.

Szia! Igen félig-meddig. A Bio mech helyére beraktam az aktívszenet, a mehc pro felét kivettem oda pedig beraktam a biomech-et.
Kapott bacter ball-t is a szűrő hogy még gyorsabb legyen. Azt vettem észre hogy a víz azóta még tisztább.
A két esőztető egymással szemben van, és a felszínen kis örvényke alakulnak ki emiatt :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Én az aktív szenet csak símán beszórtam a substrat pro fölé, a perlon alá.
Most tervezek egy kis szűrőanyag tuningot, várnám a seachem termékek megjelenését...
 
Re: 72 literes akváriumom

Most csak egy képpel szolgálhatok :) Egy ideig nem lesz kép, mert újraültettem a viviparát és jobb oldalt a hidro-t, a vivipara közé benőtt teljesen a hidro így elég csúnya volt, így kivettem lealgátlanítottam kiszedem a hidro-t és újraültettem. Jobb oldalt is kiszedtem mert csúnya volt hogy egymásra nőttek. A rotala most kezdett el nőni a visszanyírás után, a növények erősödnek. Később teszek föl képet talán a Final Shoot-ot :shh:

4406487465_bb6c80a809.jpg
Ezek a halak mindig meg tudnak nevettetni
 
Re: 72 literes akváriumom

Dani!
Te az Oto-kat így, a csövezésben edzed a nyári olimpia vizes számaira...?
Vagy csak a tv-ben lazacokat láttak, és spontán ívni indultak? :D
Jó beállítás ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

:lol: :lol: is-is :) Jópofa állatok, mindig meg tudnak nevettetni. Múltkor fejjel lefelé volt a hidro-n, és csak a két mellúszójával tartotta magát közben a víz mozgatta :D Nagyon aranyosak
 
Re: 72 literes akváriumom

Nálam is szoktak vicceskedni, főleg a "lefekvés" előtti fél órában. Egész nap meg se moccannak, utána meg a valisnerián lovagolnak... :D
 
Back
Oldal tetejére