• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Ja, és arra vigyázz, hogy a táp kimeneti feszültsége nem biztos, hogy 12V-ra van beállítva. Általában 13,8V-ra szokták gyárilag beállítani, de ez a ledszalagoknak túl sok.
Én inkább le szoktam venni 11V-ra.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Elkeszult az en vilagitasom is. Wide alu profilt vettem vegul. Megszenvedtem vele de kesz lett. :D

Viszont a fenyerejevel nem vagyok elegedett. :( A mostani 11W-os tunsgram izzo erosebb mint ez a ket szalag egyutt. Ugyhogy egyelore ez marad, de lehet csinalok meg egy ilyen profilt es osszeragasztom a kettot. Oda lehet valami alacsonyabb szinhomersekletut teszek mert ezek nagyon kekesek, egesz mas a szine a garnelaknak. :(
 
Ne légy rest képet lőni :)

Nekem a legjobban a 2835os LED vált be 6500K val.
Elkeszult az en vilagitasom is. Wide alu profilt vettem vegul. Megszenvedtem vele de kesz lett. :D

Viszont a fenyerejevel nem vagyok elegedett. :( A mostani 11W-os tunsgram izzo erosebb mint ez a ket szalag egyutt. Ugyhogy egyelore ez marad, de lehet csinalok meg egy ilyen profilt es osszeragasztom a kettot. Oda lehet valami alacsonyabb szinhomersekletut teszek mert ezek nagyon kekesek, egesz mas a szine a garnelaknak. :(


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Próbáltam 1,5 vezetékkel és fél méteres szalaggal, de semmilyen változást nem láttam, ahoz képest, mintha mind az 5m rajta lenne.
 
Készültem! :)

upload_2017-1-3_19-5-6.png

upload_2017-1-3_19-5-34.png

Annyira nem lett csúnya az összkép, a középső részt valószínű leragasztom majd fekete szalaggal, és akkor nem látszódik az igénytelen kábelezés. :D

upload_2017-1-3_19-5-53.png

És akkor akvárium fölött, igaz még a kicsire tudom csak rátenni.

upload_2017-1-3_19-7-37.png

upload_2017-1-3_19-7-58.png

Ez pedig az izzós verzió:

upload_2017-1-3_19-8-19.png

A képek annyira nem adják vissza, mert telóval csináltam. De valamivel fakóbb az összkép a szalagokkal. :( Illetve teljesen középre sem tudtam rakni, ahogy látjátok, mert 74 centi a profil és nem fér fölé.
 
Passz. Nekem szuperal. Sugeres felett is ez van, 80 cm két sorban 2835ből, és 50 cm RGB két sorban a naplemente/kelte szimulációhoz.

1f0844218ff70b56502ec2c6566a3935.jpg


Próbáltam 1,5 vezetékkel és fél méteres szalaggal, de semmilyen változást nem láttam, ahoz képest, mintha mind az 5m rajta lenne.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Ha nagyon nem tudok majd megbarátkozni vele, akkor az 5050-es szalagot kicserélem a 2-szer erősebb másikra. A 2835-ös szalag nagyon durván erősebb mint az 5050-es. :D
 
Jó ez :). Amit én használok 2835os ledet annak jobb a spektruma, talán amiatt is jobb.

Gratulálok egyébként :) szép munka
Készültem! :)

View attachment 23587

View attachment 23588

Annyira nem lett csúnya az összkép, a középső részt valószínű leragasztom majd fekete szalaggal, és akkor nem látszódik az igénytelen kábelezés. :D

View attachment 23589

És akkor akvárium fölött, igaz még a kicsire tudom csak rátenni.

View attachment 23590

View attachment 23591

Ez pedig az izzós verzió:

View attachment 23592

A képek annyira nem adják vissza, mert telóval csináltam. De valamivel fakóbb az összkép a szalagokkal. :( Illetve teljesen középre sem tudtam rakni, ahogy látjátok, mert 74 centi a profil és nem fér fölé.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Készültem! :)

View attachment 23587

View attachment 23588

Annyira nem lett csúnya az összkép, a középső részt valószínű leragasztom majd fekete szalaggal, és akkor nem látszódik az igénytelen kábelezés. :D

View attachment 23589

És akkor akvárium fölött, igaz még a kicsire tudom csak rátenni.

View attachment 23590

View attachment 23591

Ez pedig az izzós verzió:

View attachment 23592

A képek annyira nem adják vissza, mert telóval csináltam. De valamivel fakóbb az összkép a szalagokkal. :( Illetve teljesen középre sem tudtam rakni, ahogy látjátok, mert 74 centi a profil és nem fér fölé.
Azért azt ne feledd, hogy az izzó a teles sprekumon sugároz, folytonos a színképe, 100 % a szín visszaadása, míg bármi más, többek között a LED is, vonalas színképet ad, egyes sprektrumok hiányoznak, s a legjobb esetben is csak 85-90% a szín visszaadása.
Tehát minden tekintettben szarabb bármi, fénycsőtől, LED-en át, de olcsó, míg az izzó, azaz hőmérsékleti sugárzók javarészt hőt termelnek a kevéske első osztályú fény melléktermékeként.
 
Azért azt ne feledd, hogy az izzó a teles sprekumon sugároz, folytonos a színképe, 100 % a szín visszaadása, míg bármi más, többek között a LED is, vonalas színképet ad, egyes sprektrumok hiányoznak, s a legjobb esetben is csak 85-90% a szín visszaadása.
Tehát minden tekintettben szarabb bármi, fénycsőtől, LED-en át, de olcsó, míg az izzó, azaz hőmérsékleti sugárzók javarészt hőt termelnek a kevéske első osztályú fény melléktermékeként.

Ezért szokták a piros és kék szalagokat is használni?
 
Azért azt ne feledd, hogy az izzó a teles sprekumon sugároz, folytonos a színképe, 100 % a szín visszaadása, míg bármi más, többek között a LED is, vonalas színképet ad, egyes sprektrumok hiányoznak, s a legjobb esetben is csak 85-90% a szín visszaadása.
Tehát minden tekintettben szarabb bármi, fénycsőtől, LED-en át, de olcsó, míg az izzó, azaz hőmérsékleti sugárzók javarészt hőt termelnek a kevéske első osztályú fény melléktermékeként.
Én máshogy tudom ezeket...
 
A ledeknek nem vonalas a színképe. A fénycsövek közül a 3 és az 5 sávos csöveknek vonalas, a hagyományos csöveké folytonos, de mégis ezeknek a legrosszab a színvisszaadása.
Az izzóknak folytonos a színképe és lehet jó a színvisszaadásuk, de nagyon rossz a hatásfokuk.
Különböző színhőmérsékletű ledek keverésével egész jó színvisszaadást lehet elérni.
A vöröset nem a látvány miatt, hanem a növények miatt használják, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy pont az a hullámhossz kell a növényeknek.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Egy tanulmány :

http://mezohir.hu/mezohir/2013/06/a...k-novenyhazi-alkalmazasanak-osszehasonlitasa/


A ledeknek nem vonalas a színképe. A fénycsövek közül a 3 és az 5 sávos csöveknek vonalas, a hagyományos csöveké folytonos, de mégis ezeknek a legrosszab a színvisszaadása.
Az izzóknak folytonos a színképe és lehet jó a színvisszaadásuk, de nagyon rossz a hatásfokuk.
Különböző színhőmérsékletű ledek keverésével egész jó színvisszaadást lehet elérni.
A vöröset nem a látvány miatt, hanem a növények miatt használják, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy pont az a hullámhossz kell a növényeknek.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
5 métert a sugeres felé nem is mernék rakni :) ha a képet megnézed volt még felette 2835bol kétszer annyi, de kiiktattam a halucik miatt ... Mondhatni nem volt természetközeli :)
Nekem az 5m nem világít ennyire vagy a kép csal ennyit.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Azt hiszem félreírtam a dolgokat. Nem sima izzó a régi világításom, hanem kompakt fénycső. 6500K-s szintén, és 11W-os.
 
No para... :) ... Szeretjük a brainstorming-ot :)
Azt hiszem félreírtam a dolgokat. Nem sima izzó a régi világításom, hanem kompakt fénycső. 6500K-s szintén, és 11W-os.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére