• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Még 6 nevezés végeredményét nem tudjuk!
A HAC II. Nagy Dani ?

Az idei kiemelkedő helyezések legnagyobb tanulsága: szorgalommal, némi rutinnal, egy kis kreativitással, nagy tervekkel bárki ott lehet a legjobbak között!
Nem szabad kishitűnek lenni!
Jövőre TE is ott lehetsz, nem kell az egész világnál jobb akváriumot csinálni, elég ha csak Patriknál és Bélánál jobbat tudsz :D!

Évek óta az egyik legnagyobb akadálynak azt tartottam, hogy szájtátva bámultuk az ázsiaiakat, brazilokat, spanyolokat, stb... (pedig nekik is egy fejük és két kezük van) és azt mondogattuk hogy ez hihetetlen, milyen jó berendezéseket alkotnak, nekünk ez sose fog sikerülni (kiv. a GA-s srácoknak, hisz Ők profik), de szerencsére jött Béla és megmutatta, hogy nincs lehetetlen! Patrik ambíciói is példaértékűek!
Bizakodva nézhetünk ezután a jövőbe, leomlott egy képzeletbeli fal!
Köszönjük Srácok!

A.ttila
 
@kuchi Patrik ennyivel nem úszod meg!

Amennyiben nem látunk naplót a berendezésről a következő kérdéseim lennének:
- mi volt az inspiráció,
- mennyi idő alatt alakult ki a végleges kép,
- kértél-kaptál-e valakitől segítséget menet közben?

Végre van lehetőség megtudni, hogy működik a díjazás:
- kp. japán yenben, vagy átváltva, számlára,
- ADA vásárlási utalvány amit levásárolhatsz az általad kiválasztott viszonteladónál,
- a legjobbaknak is térítéses a party,
- kiutazol a díjátadóra?

Az eredményed elvitathatatlan!
Most már csak a legjobb 7-be jutás lebeghet a szemünk előtt mint kitűzendő cél!

A.ttila
 
Üdv!
Meg mindig nem ocsudtam fel a tegnapi sokk utan!Hihetelen!Hatalamas meglepetes volt:eek:!Mondom ezt ugy,hogy a szüleim cimere küldtek a levelet,varnom kellet,nem en bontottam fel,hivom Edesanyam,na mi van?19-19!Mi?1919?Nem csak sima 19!Mi van?Szivatsz Mama?Küld el a fotot!Es tenyleg Honor Prize!
Ez szamomra a csucs!Ennel mar csak a mostani scape lesz jobb!:ROFLMAO::D
Igaza van Kavicsos kolleganak:Nem szabad kishitűnek lenni!
En is 5 eve 661-el kezdtem,volt 259,225,226,majd tavaly a sokkolo 353!!!!!
Na ekkor nagyon felhuztam magam,masok ilyenkor elfordulnak a hobbitol,en meg több idöt szantam a tervezesre.Fejlesztettem a technikat tovabb!
Kitartäs,szorgalom,es a vagy,Valamit alkotni,valamiben el erni a celod!
Igazuk volt a Ga-s sracoknak:Atom szüres,vilagitas,co2!Ha ez meg van a többi mar csak rajtad mulik!;)
Mindent itt a forumon tanultam,KÖSZÖNÖM GA!nekem is voltak benäzäsaim!Persze tanulni,olvasni kiserletezni mindenki tud(sokan mastol varjak)nincsennek titkok!
Nem titkol celom,hogy Viläg viszonylatban legyek elismert Magyar Akvakertesz!Pedig Jörg Bullmann a Nemet Ada fönöke mondta,aki bekerül a top 27 be(ök meg csak almodoznak rola)azt ki viszi sajat költsegen Japänba.Nem hezitaltam,Magyar vagyok,miert egy idegen(igaz a nasodik hazam,es itt elek 11 eve Nemetbe)orszagnak szerezzek dicsöseget(mar ha ez dicsöseg)?
En mar a Hac elsösegert is megküzdöttem!Minden evben elöre kerültem,igaz sokan abba hagytak a versenyszerü kerteszkedest!De en csak lepegettem fel a leträn!A Hac elsö helye sem volt olyan egyertelmü,hat meg az Ialpc helyezes!Mindenkinek kivanom,hogy egyszer eljen meg hasonlo extäzist!!:alien::ROFLMAO::D;)
Nem akarom magamat fenyezni,de ezt ki kellet irnom magambol!Bocs!
Tegnap szamtalan scaper irt a facen,sokan privatban,olyanok akik mar ertek el komoly helyezest,küldtek el az idei fotojukat az Ialpc-röl!Sokuknal le esett az ällam!
Remelem ki jutok oktoberben Japänba!Meglobogtatom a MAGYAR zäszlot,talän meg a Ga-sat is ha van ilyen,majd elhozom a boltbol!
Utoszonak csak annyit:
Do not stop thinking
 
Szerencsére a szervezők gondoltak ránk magyarokra is akik szeretünk mindent tudni a pénzről :)

http://en.iaplc.com/about/application.html

Contest Prizes blokk. 10 ezer Yen. Hogy képbe lehessen helyezni ez az összeg nem elég pl a Tokyo-Niigata közötti super express bérletre amivel oda-vissza tudnál utazni.

A Gold Prize, Grand Prize ami érdekes pénz szempontból. A többi ezen a szinten szerintem elhanyagolható.
Egy japán utazás nagyjából 800 ezer körül lehet. Idén október 13-án lesz.



A teljes program első kézből:

Nature Aquarium Party 2018 - Registration

<Date / Venue>
Oct 13 - 16, 2018
Niigata, JAPAN

October 13
1st section: ANA Crown Plaza Niigata, 3FL Convention Hall "HISHO"
2nd section: ANA Crown Plaza Niigata, 3FL Convention Hall "HISHO"

October 14: Aqua Design Amano Headquarters

October 15 and 16: As optional plans, several events exclusively for international
guests such as a live layout making and sightseeing in Niigata will be held.

<Event Contents>
1st day: Saturday, October 13.
Nature Aquarium Party 2018
Venue: ANA Crown Plaza Niigata, 3FL Convention Hall "HISHO"
12:30 - Registration opens
13:30 - Ceremony starts
1st section
- Unveiling top works of IAPLC2018
- Commentary of judges on the top 7 works
- Awarding ceremony
- Commemorative photo shooting
2nd section
Venue: ANA Crown Plaza Niigata, 3FL Convention Hall "HISHO"

16:00-17:30
- Buffet party

ANA Crown Plaza Niigata, 3FL Convention Hall "HISHO
https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/gb/en/niigata/kijcp/hoteldetail
*Please do not inquire them regarding the event’s contents

2nd day: Sunday October 14
Venue: ADA HQ
- Visiting 4-meter-long Nature Aquarium
- Nature Aquarium Gallery *photos permitted
- Briefing on ADA’s new products
- Limited products on sale
- Meal and beverage will be served
*A free shuttle bus from hotel to ADA HQ is available.
*Free shuttle bus connecting ADA HQ and other event venues will be available.
*Free dismissal (Party ends: 15:00).
*Shuttle buses to Minoya Hotel are available for guests who stay there on Oct 14.
Also, shuttle buses bound for Tsubame-sanjo station (3 buses),
bound for Niigata Airport - Niigata Station (1 bus) will be available.
Please see shuttle bus service schedule below:

Bound for Tsubame-sanjo station
1, 12:50 ADA HQ Departure - 13:20 Tsubame-sanjo station Arrival
2, 13:50 ADA HQ Departure - 14:20 Tsubame-sanjo station Arrival
3, 15:00 ADA HQ Departure - 15:30 Tsubame-sanjo station Arrival
Bound for Niigata city
1, 14:40 ADA HQ Departure - 15:30 Niigata Airport Arrival - 16:00 Niigata station Arrival
Bound for Minoya Hotel
1, 14:00 ADA HQ Departure- 14:20 Minoya Hotel Arrival
2, 15:00 ADA HQ Departure- 15:20 Minoya Hotel Arrival
** For distributors who will attend the distributors general meeting in the afternoon of
Oct 14, another shuttle buss service will be provided.

<Basic plans>
One-day plan JPY 9,000 (tax incl.)
Saturday Oct 13, one day plan (participating party only)
Souvenir to participants will be given.
*This will not include the 2nd day at ADA headquarters

Two-day plan JPY 14,000 (Tax incl.)
This plan includes Saturday Oct 13 to Sunday Oct 14 at ADA HQ.
Souvenir to participants will be given.

* Fees do not include accommodation fee on Oct 13. To find out fee and
details, please check the registration site.
*Fees do not include transportation fee nor parking lot for the 1st day.
*Fees can be differed based on your plans after Oct 14. To find out fees and
details, please check the registration site.
*Please choose a live layout making at NA gallery or sightseeing in Niigata
on Monday Oct 15 and Tuesday Oct 16.
Please check fees on the registration site.

<Lodging on Oct 13>
Please choose accommodation on Oct 13 through the registration site.


<Lodging from Oct 14 to 16 >
Hotel will be "Minoya Hotel."
http://www.minoya.net/english/

*We will try to accommodate your requests, but we cannot guarantee these
requests will always be met, due to coverage and scheduling constraints.

<Regarding transportation for guests who choose the Two-day Plan>
On October 13, please come directly to ANA Crown Plaza Niigata 3FL Convention Hall
"HISHO." After the party, free shuttle bus to registered hotels will be available.

On October 14, shuttle bus from registered hotels to ADA HQ will be available.
The exact close time of party on the 2nd day is not set up, but it is free dismissal
according to your own plans. (Event at ADA HQ will be ended around 15:00)
Free shuttle buses from ADA HQ to Niigata station, Tsubame Sanjo Station and
Niigata Airport will be available. There is also one bounding for Minoya Hotel.

<Regarding photos and filming>
Please be noticed that media press may be involved during the events.
Live stream on the internet might be taken place too.

<How to register>
You can register online.
The below link leads to the registration site of JTB Corp.
https://amarys-jtb.jp/iaplc2018/

[IMPORTANT] Registration for Nature Aquarium Party 2018
*Application will be closed when it reaches the capacity. Advance reservation required.
*For Cancellation Policy, please follow cancellation policy of JTB Corp.
For the detail, please check it when you register.
*In this Nature Aquarium Party 2018, JTB Corp. organizes lodging plan.
Should you have any questions regarding lodging plans, please inquire them.
*If you have any questions about event contents of Nature Aquarium Party and
following events, please contact us.
 
De talán @inadsz dani közelebbi becslést is tudna adni az aktuális költségekről. repjegy, szálloda, vonat bérlet, kajapénz stb. Ha valamikor erre jár. Én ilyen 800 körülire emlékszem az 5-7 napos túrára.
Ahogy most nézem 1000-1500 dolcsi körül van a repjegy. Szal kb 300e-450e
A szállás elég drága mindenhol japánban ha nem kapszulában alszol. Ez kb 30e+ éjszakánkánt vagy több?
vonatbérletre valami 40ezer pénzre emlékszem. erre jön az ada program. és a kajcsi, szuvenir stb.

Valahol 700-800? kb
 
Szóval a mondandóm lényege. Ne a pénz miatt csináld az ilyen versenyeket. Ez kb mindenkinek szól. Az egyetlen aki igazán pénzt keres, az az első. Abból eddig nem sok volt.
A másodiknak a nyereménye az utazási költséget fedezi. A harmadiktól kezdve a nyeremény elhanyagolható a költségeket figyelembe véve. Még az aktuális berendezést sem fedezi.

A legnagyobb érzés az, ha a legjobbakkal együtt felmehetsz a színpadra, gratulálnak neked a többi legenda előtt. És az egész ottléted alatt beszippantod a sokszorosát annak, amit valaha fórumon, facebookon vagy bárhol tapasztaltál impulzust az akvakertészkedésről.
Szerintem visszatérve onnan már egy más ember vagy. Ez talán a japán különleges hangulat, a hobbizás csúcsa és az események hirtelen körforgása teszi. Engem magával ragadott, pedig csak talán 80. voltam abban az évben. A széken ülve 2 másodperc volt amíg az akváriumon átsiklottak amit csináltam. Azt hiszem még fel sem álltam. Csak egy next gomb volt a szitu.
Akkor még ott volt Amano mester, de mostanában, hogy Niigatában rendezik az átadót, talán még jobban hozza az ada galéria és a vidéki város hangulatát az egész utazás. Mert Tokyo az az ottani miliőhöz képest egy eszement hely. Nekünk még ott volt a party :)

Gratu mindenkinek aki felért a csúcsra. Azért pedig külön pacsi jár, hogy ez hosszú évek alatt történt és a helyezések egyáltalán nem vették el a kedvetek az évek alatt.

Bár a végeredményre és a listára várva még talán kevés visszajelzés érkezett nektek, de szerintem ez pont az az alkalom, amikor jó lenne egy sört legurítani a legjobbakkal a kivételesen jó eredmények miatt (y)
 
Üdv!

mi volt az inspiráció,

Igazabol,en nem igy csinalom,megnezem,hogy mim van otthon,a korabbi fa anyag+amiket ev közben veszek!En elöbb megveszem az alapanyagot,es azzal legozok par hetet,honapot!Es folyamatosan javitgatom az akvariumban!es lehet ,hogy 1 evig nem is hasznalom fel!Van otthon kb 10kg Ada Yamaya amit a Nanohoz hasznalok!Es kb 30-40kg Ada Koke ami a nagy alapjat kepezi!
mennyi idő alatt alakult ki a végleges kép,
Nem tudom,kb 4 honap!Szerencses volt a csillagok älllasa!Igaz csak 1 vizcsere maradt ki!

kértél-kaptál-e valakitől segítséget menet közben?
Kerni kertem! pl @viktorlantos ,@keszalvo baratomtol!Kik szivesen segitettek!Mindig meggondoltam a felvetesüket!

ADA vásárlási utalvány amit levásárolhatsz az általad kiválasztott viszonteladónál,
Mire gondolsz?Ga?Ha haljak akkor szeretnek egy Nagyobb akvariumot,szekrennyel(120x60x50),Ada hatter vilägitast,Ada es 300 ast a nanora Pl!;):D:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

kiutazol a díjátadóra?
Igen!Mindenkepp!Ki tudja mikor lesz meg egy ilyen helyezesem!:rolleyes:Persze ha megnyerem jövöre akkor.....:LOL:;):ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Üdv!
Meg mindig nem ocsudtam fel a tegnapi sokk utan!Hihetelen!Hatalamas meglepetes volt:eek:!Mondom ezt ugy,hogy a szüleim cimere küldtek a levelet,varnom kellet,nem en bontottam fel,hivom Edesanyam,na mi van?19-19!Mi?1919?Nem csak sima 19!Mi van?Szivatsz Mama?Küld el a fotot!Es tenyleg Honor Prize!
Ez szamomra a csucs!Ennel mar csak a mostani scape lesz jobb!:ROFLMAO::D
Igaza van Kavicsos kolleganak:Nem szabad kishitűnek lenni!
En is 5 eve 661-el kezdtem,volt 259,225,226,majd tavaly a sokkolo 353!!!!!
Na ekkor nagyon felhuztam magam,masok ilyenkor elfordulnak a hobbitol,en meg több idöt szantam a tervezesre.Fejlesztettem a technikat tovabb!
Kitartäs,szorgalom,es a vagy,Valamit alkotni,valamiben el erni a celod!
Igazuk volt a Ga-s sracoknak:Atom szüres,vilagitas,co2!Ha ez meg van a többi mar csak rajtad mulik!;)
Mindent itt a forumon tanultam,KÖSZÖNÖM GA!nekem is voltak benäzäsaim!Persze tanulni,olvasni kiserletezni mindenki tud(sokan mastol varjak)nincsennek titkok!
Nem titkol celom,hogy Viläg viszonylatban legyek elismert Magyar Akvakertesz!Pedig Jörg Bullmann a Nemet Ada fönöke mondta,aki bekerül a top 27 be(ök meg csak almodoznak rola)azt ki viszi sajat költsegen Japänba.Nem hezitaltam,Magyar vagyok,miert egy idegen(igaz a nasodik hazam,es itt elek 11 eve Nemetbe)orszagnak szerezzek dicsöseget(mar ha ez dicsöseg)?
En mar a Hac elsösegert is megküzdöttem!Minden evben elöre kerültem,igaz sokan abba hagytak a versenyszerü kerteszkedest!De en csak lepegettem fel a leträn!A Hac elsö helye sem volt olyan egyertelmü,hat meg az Ialpc helyezes!Mindenkinek kivanom,hogy egyszer eljen meg hasonlo extäzist!!:alien::ROFLMAO::D;)
Nem akarom magamat fenyezni,de ezt ki kellet irnom magambol!Bocs!
Tegnap szamtalan scaper irt a facen,sokan privatban,olyanok akik mar ertek el komoly helyezest,küldtek el az idei fotojukat az Ialpc-röl!Sokuknal le esett az ällam!
Remelem ki jutok oktoberben Japänba!Meglobogtatom a MAGYAR zäszlot,talän meg a Ga-sat is ha van ilyen,majd elhozom a boltbol!
Utoszonak csak annyit:
Do not stop thinking

Üdv!



Igazabol,en nem igy csinalom,megnezem,hogy mim van otthon,a korabbi fa anyag+amiket ev közben veszek!En elöbb megveszem az alapanyagot,es azzal legozok par hetet,honapot!Es folyamatosan javitgatom az akvariumban!es lehet ,hogy 1 evig nem is hasznalom fel!Van otthon kb 10kg Ada Yamaya amit a Nanohoz hasznalok!Es kb 30-40kg Ada Koke ami a nagy alapjat kepezi!

Nem tudom,kb 4 honap!Szerencses volt a csillagok älllasa!Igaz csak 1 vizcsere maradt ki!


Kerni kertem! pl @viktorlantos ,@keszalvo baratomtol!Kik szivesen segitettek!Mindig meggondoltam a felvetesüket!


Mire gondolsz?Ga?Ha haljak akkor szeretnek egy Nagyobb akvariumot,szekrennyel(120x60x50),Ada hatter vilägitast,Ada es 300 ast a nanora Pl!;):D:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:


Igen!Mindenkepp!Ki tudja mikor lesz meg egy ilyen helyezesem!:rolleyes:Persze ha megnyerem jövöre akkor.....:LOL:;):ROFLMAO::ROFLMAO:

Köszi Patrik a kimerítő válaszodat! Örülök mindenki sikerének, aki megdolgozik érte!


Szóval a mondandóm lényege. Ne a pénz miatt csináld
Csak a kíváncsiság - hogyan történik (ugye van olyan verseny ahol borítékban elküldik a zsozsót).

De jó neked én nem kaptam segitséget csak dekor homokot:(meg tápot azért lettem 28 ik:)
Nem "anyagi", hanem az építkezési fázisok alatti jó tanácsokra gondoltam (vagy esetleg segítő kezekre).

A.ttila
 
De jó neked én nem kaptam segitséget csak dekor homokot:(meg tápot azért lettem 28 ik:)

Patrik néhány jó szóval jobb helyen végzett. Innen látszik, hogy nem feltétlenül a szponzor megoldások működnek a legjobban :) :)
Csak viccelek. Próbáltunk segíteni. Lehet épp nem a legjobbkor és már épp kifele voltál a hobbizásból. Azért szuper eredmény született. Remélem elég lesz rá, hogy kicsit visszacsalogasson a kertészkedésbe :)

szerk: azt csak félve merem odaírni, de lehet köze van az emberi természethez. Eddig nem nevezném sikernek a szponzor programunkat. Onnantól, hogy valakit elkezdünk segíteni vagy elveszti az érdeklődését, vagy már nem hajt annyira mert nincs kihívás. Örömmel segítenénk úgy, hogy a másik oldalon teljes mellbedobással készül valaki egy jobb eredményhez. De az elmúlt 5 év tapasztalataira alapozva félünk melépni. Akit támogatunk rövid idő alatt felhagy a hobbizással :) :) Csak remélem nem miattunk :)
 
Igen!Mindenkepp!Ki tudja mikor lesz meg egy ilyen helyezesem!:rolleyes:Persze ha megnyerem jövöre akkor.....:LOL:;):ROFLMAO::ROFLMAO:
Úgy legyen Patrik!;) Elég közel kerültél a tűzhöz!:D(y)
Szépek azok a frodo-k! 2 éve volt szerencsém gyűjteni pár darabot egy patak medrében dél Lengyelországban. Nem olyan minőségűeket, amilyeneket Adam akváriumaiban látni, de nekem már ez is nagy élmény volt.
Csak így tovább MESTER!(y)
Akit támogatunk rövid idő alatt felhagy a hobbizással :) :) Csak remélem nem miattunk :)
Ennyire rossz ómen nem lehettek!
Bocsi, de eszembe jutott egy kis rákenroll erről:
 
Eddig nem nevezném sikernek a szponzor programunkat. Onnantól, hogy valakit elkezdünk segíteni vagy elveszti az érdeklődését, vagy már nem hajt annyira mert nincs kihívás. Örömmel segítenénk úgy, hogy a másik oldalon teljes mellbedobással készül valaki egy jobb eredményhez.
Akkor itt a tökeletes lehetöseg!Bennem meg van a tüz,a vagy,az elszántság!
Akit támogatunk rövid idő alatt felhagy a hobbizással
En meg csak most lendülök bele!
 
Utoljára módosított:
De talán @inadsz dani közelebbi becslést is tudna adni az aktuális költségekről. repjegy, szálloda, vonat bérlet, kajapénz stb. Ha valamikor erre jár. Én ilyen 800 körülire emlékszem az 5-7 napos túrára.
Ahogy most nézem 1000-1500 dolcsi körül van a repjegy. Szal kb 300e-450e
A szállás elég drága mindenhol japánban ha nem kapszulában alszol. Ez kb 30e+ éjszakánkánt vagy több?
vonatbérletre valami 40ezer pénzre emlékszem. erre jön az ada program. és a kajcsi, szuvenir stb.

Valahol 700-800? kb

Jelen!
Ahogy látom, ha most veszi meg az ember a repjegyet akkor 200.000.- körül van. A 7 napos Japan Rail Pass amivel lehet utazni a Shinkansenen és eljutni Niigataba kb. 80000.-, ha nem veszel bérletet akkor csak az oda-vissza út 51000 forint és az összes JR által üzemeltetett vonat, metró, busz vonalra jó a JR Pass. Ezen felül még számolni kell azzal, hogy vannak magánvonalak is Japánban amire nem jó a bérlet és fizetős.
A szállás elég változó, de 20 ezer/éj árral mindenképpen kell számolni, ebben nincs kaja és a szoba akkora, hogy pont elférsz.
Napi 8-10 ezer forinttal kell számolni kaja, költőpénz vonalon. Ebben belépő nagyon nincs beleszámolva és kobe marha van minden nap ebédre és vacsira :)

Szóval így.
 
Lehet már kint van a teljes lista? Kínaiaknál már láttam. De a site nem elérhető per pill.

ui: jaja ADA is 10 perce írt, hogy fent vannak az eredmények.
 
Back
Oldal tetejére