• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos AGA 2017 - eredményhirdetés

Az oké!De így az arányokat agyonvágta ezzel!
Szerintem nem az arányokat vágta haza,
ha jól látom, P. simulansok vannak benne, kisebb nanohalakkal se lenne jobb a helyzet.
Ez egy nagyon letisztult erdős scape, maximum kis műanyag őzgida mutatna ebben valahogy....
Egyik erdőben sem repkednek sem kisméretű, sem nanohalak.
Sőt, a hegyvidéken sem, meg az esőerdőben sem.
Abban igazad van, hogy halak nélkül igazán ütős, esetleg még garnélák, de halakkal sem rossz.:)
 
Köszönjük! (Mi is dobogóra vártuk....)
Íme a versenyfotó:
View attachment 43365Holland 360L by Lovas Attila, on Flickr
Szerencsére láthattam élőben, valahogy a fotó meg sem közelíti. Számomra érdekes és mellette felfoghatatlan a mostani első helyezett szín készlete. Maga az elrendezés tetszik de a sötét lila színek??? Nem tudom lehet csak nekem idegen vagy ennyire szeretik a lila csöveket, vagy az utómunka? Ilyen növény, ilyen színekkel nem is létezik. Ettől függetlenül szép munkák.
 
Köszönjük! (Mi is dobogóra vártuk....)
Íme a versenyfotó:


A szigorú NBAT szabályok szerint, szerintem az a hiba benne, hogy mivel nem látszik szinte semennyire a hátfal, nincs mélységérzet. Baromi szépek a növények, meg minden, de egyadta növényfal sajnos.

"
  • Does the aquarist effectively use differences in height and plant group shape to create a sense of flow and depth?"

szerk.: az más kérdés, hogy már más akvárium is ért el helyezést hasonló hibákkal. :)
 
A szigorú NBAT szabályok szerint, szerintem az a hiba benne, hogy mivel nem látszik szinte semennyire a hátfal, nincs mélységérzet. Baromi szépek a növények, meg minden, de egyadta növényfal sajnos.

"
  • Does the aquarist effectively use differences in height and plant group shape to create a sense of flow and depth?"

szerk.: az más kérdés, hogy már más akvárium is ért el helyezést hasonló hibákkal. :)
Mi úgy tudjuk, hogy a hátfallal az a kikötés, hogy teljesen be legyen növesztve(mint a 2 oldala is) és lehetőleg valamilyen sötét árnyalatú növénnyel, ami ezáltal mélységérzetet ad. Ezért szoktak leginkább mohafalat használni(abból is a sötétebb verziókat), mi meg ezért tettük hátra a Bolbitiseket.
 
Mi úgy tudjuk, hogy a hátfallal az a kikötés, hogy teljesen be legyen növesztve(mint a 2 oldala is) és lehetőleg valamilyen sötét árnyalatú növénnyel, ami ezáltal mélységérzetet ad. Ezért szoktak leginkább mohafalat használni(abból is a sötétebb verziókat), mi meg ezért tettük hátra a Bolbitiseket.

Nemrégen olvastam egy cikket egy holland tollából, és ő kiemelte, hogy fontos, hogy 1-2 lyukat hagyjunk, hogy rá lehessen látni a hátfalra. be kell növeszteni, de át is kell tudni "kukucskálni". De lehet az AGA picit más szabályokat követ.
 
Nemrégen olvastam egy cikket egy holland tollából, és ő kiemelte, hogy fontos, hogy 1-2 lyukat hagyjunk, hogy rá lehessen látni a hátfalra. be kell növeszteni, de át is kell tudni "kukucskálni". De lehet az AGA picit más szabályokat követ.
Ezt jó tudni! Kár, hogy csak így utólag... - Mi nem győztük teletömni, hogy nehogy kilátszódjon hátul az üveg....:banghead:
 
Ezt jó tudni! Kár, hogy csak így utólag... - Mi nem győztük teletömni, hogy nehogy kilátszódjon hátul az üveg....

Pár dologra kényesek a bírák. Pl nem szeretik a nagyon teletömött, és túl sok fajos akváriumokat. Inkább kevesebb, de nagyobb bokrok, és elő ill középtérben alacsonyabb bokrok, hogy több tér maradjon.
 
Pár dologra kényesek a bírák. Pl nem szeretik a nagyon teletömött, és túl sok fajos akváriumokat. Inkább kevesebb, de nagyobb bokrok, és elő ill középtérben alacsonyabb bokrok, hogy több tér maradjon.

"One of the aspects of the Dutch style is a high variety in plants, in particular in color, shape and height. But than again, not to much! As a general guideline, the rule is, for tanks up till 50cm of depth, a maximum of 1 plant species per 10cm of tank width. So a 200cm tank, should not contain much more than 20 species of plants. If the total image is still ok, 22 or 23 would be allowed, but over that will for sure cause deduction of points in any contest. Another rule to stop people from putting to much plants in, is that each group of plants should not be to close to the next one. Ideally a finger should fit between two groups."

Sokan még itt rontják el, hogy igazi hollandjuk legyen, hogy túlságosan egybenövesztik.
 
Back
Oldal tetejére