• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez pedig a HAC-on már szerepelt Flame, ami 357.lett:
View attachment 38695Flame versenyfotója by Lovas Attila, on Flickr
Az egy darab 'böszme' fa még mindig megvan - csak egy jó ötlet hiányzik a felhasználására.
Én tudnék egy nyerő tippet. Tele kellene apró bucekkal telepíteni, nagyság szerinti sorrendben, ellentétesen a fa emelkedésével. Minden fajtát apró táblácskával megnevezni, utána kivenni, befóliázva, hogy ne száradjon ki, és hétvégén nekem adni.
Gondolom ez egy xar ötlet.?
 
Én tudnék egy nyerő tippet. Tele kellene apró bucekkal telepíteni, nagyság szerinti sorrendben, ellentétesen a fa emelkedésével. Minden fajtát apró táblácskával megnevezni, utána kivenni, befóliázva, hogy ne száradjon ki, és hétvégén nekem adni.
Gondolom ez egy xar ötlet.?
Még átgondoljuk!(Van az a pénz...!!!:facepalm:) Ez a fa meg amúgy is egy ' instant ' fa, mert olyan nehéz, hogy azonnal elsüllyed a vízben - áztatni sem kell.
 
ŐŐŐ. Most már különlegesen kíváncsi vagyok a teljes képtárra de ráér, hogy teljesen fel tudjak készülni agyilag.
Az előzetes felhozatal amik itt megjelennek, hát.....
Minden tiszteletem a rank sorosoknak, Magyarnak is, Külföldinek is, és szép munka volt.
De Őszintén!!! Kik ezek a bírák???? Milyen szinten művelik ezt a szakmát? Mik ezek a pontszámok? Én látom furcsán, vagy sokat vártam tőlük, vagy elvagyok tévedve, és ez úgy működik, hogy valakik szponzoráltan megcsinálják a versenyt, akiből az egyik orvos, a másik udvartakarító (az orvos öcsse) a többi meg vegyesen könyvtáros, színházi jegyszedő, és halőr?
Én elolvastam ,a szabályokat, és az értékelési adható pontszámokat. Ők is?
Komolyan elnézést Tőletek fórumtársak de ezz??? Hatalmasat csalódtam... Hatalmasat.. Többen írtátok az elején, hogy nagyon meglepő eredmények születtek. És tényleg.
Áhhh. Bocs.
Nem is eszek...:cry::cry::cry::cry:

Megmagyarázni nem lehet, de pusztán egy fotó alapján sem lehet igazán következtetést levonni.
Nyilván fontos, hogy ne minden évben ugyanúgy nézzen ki az az első száz x. Ezért bekerül többféle stílus.
Folyamatos harcok vannak a makett szinten épített minden pixelében átgondolt mesterséges layoutok és a nature vagy természetesebb vonal miatt. Ez is érezteti hatását.

Egy kis fotó nem biztos, hogy ugyanazt a látványt adja, mint kinyomtatva ugyanabban méretben mindegyik. Lehet valamelyiknek jobban áll ha nagyobb méretben nézik míg a másik pl hátrányt szenved miatta. Képernyőn nézve is igaz.

Nekem talán a legnagyobb fájdalmam, hogy egy tapasztaltabb pontozó viszonylag gyorsan el tudja dönteni, hogy az azonnali benyomás után mennyi munka, részlet és odafigyelés van egy-egy layout mögött. Ez sok esetben nem érződik. És sok az össze-vissza értékelés.

Az, hogy egészem professzionális fotókat olyan rossz fotók is megelőznek, hogy az agyam eldobom, betudom annak, hogy nem a fotó a lényeg. Vagy szimplán csak ennyit öregedtek a szervező bírák az elmúlt 17 évben. :)

Nekem a konzisztens minőségi alapú pontozás hiányzik leginkább. Persze a top 50-100 idén is hozza majd a szokásos formát, de HAC-nál is ránézünk utólag a sorrendre képekkel, hogy megnyugtassunk magunkat, a pontozás a képi oldalon is nagyjából követhető változást mutat és a rangsor valóban rangsor látványát kelti.
 
Back
Oldal tetejére