• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Akkor, ha szusszannak a srácok a hivatalos megnyitó után, akkor kezdem rágni a fülüket, hogy augusztusra szervezzünk a boltban egy wabi kiállítást, ahhoz viszont legalább 10 alkotás kellene, szóval köszi mindenkinek, aki belevág és felajánlja féltve őrzött, naponta pátyolgatott kis ékszerdobozát egy pár napra.

Számolás:
1. @Dukenukem 3db
2. @Zuzmi 1db
3. @sztanotomi 1db
4. @killer 1db ha el tudsz jönni
5. @keszalvo 1db
6. @Molnár Máté 1db
7. @Rebal ?
8. @tsokee ?
9. @zsolt240 ?
10. @star67 nagykövetasszony nem dob össze egy wabit? ;)

Eddig elméletileg 7db kiállítható van. Ha @killer tud jönni 8.

Akik még nem nyilatkoztak, jelezzetek vissza kérlek, hogy mire számítsunk :)
 
Én bizakodó vagyok, szerintem augusztus közepéig-végéig összejön a 10-es limit.
Remélem, GA is beszáll egy kis gömböcskével.:love:

@Dukenukem imádlak, de ismered a mondást, aki nem tudja, az tanítja!:LOL:
Nekem még a víz alatti kertészkedés is gyalázatosan megy, víz felett meg kész katasztrófa vagyok.
Persze, ha pont 1 hiányozna, seperc alatt összedobok valami kis pohárkát, majd eldugjuk a sarokba.:sneaky:
 
Belevágok én is egy wabiba. Egyelőre lámpát tervezek csinálni. Ehhez lenne néhány kérdésem, ha nem offolom a témát. Első verzió: Plexi vázra ragasztott led szalagot tervezek. Milyen típus ajánlott? A másik kérdés, hogy a fényforrás a növényektől milyen magasan legyen.
Második verzió: Valami hasonló mint ez: https://akvakertesz.hu/threads/diy-egyszeru-ikea-wabi-kusa-vilagitas.7441/. Más lámpával és izzóval.
Thx,
Dávid
 
Szuper!
+1 lelkes tag, +1 kiállítható wabi!
Üdv a csapatban!

Abszolút nem off, pont azért van ez a topik, hogy a wabisok eszmét cserélhessenek.
Led szalagban @Szabó Henrik az ász, ő majd megszakérti, milyen is kellene ide.
Olyan DIY kaspót tudok adni, mint amiből @Zuzmi gyártotta az övét, bár nálam a No.1. az a fás konstrukció, amit @Molnár Máté dobott össze, azt szabadalmaztatni kellene és sorozatban gyártani, annyira király hangulata van.

A magasság gondolom attól is függ, milyen növényeket tervezel bele.
 
Szuper!
+1 lelkes tag, +1 kiállítható wabi!
Üdv a csapatban!

Abszolút nem off, pont azért van ez a topik, hogy a wabisok eszmét cserélhessenek.
Led szalagban @Szabó Henrik az ász, ő majd megszakérti, milyen is kellene ide.
Olyan DIY kaspót tudok adni, mint amiből @Zuzmi gyártotta az övét, bár nálam a No.1. az a fás konstrukció, amit @Molnár Máté dobott össze, azt szabadalmaztatni kellene és sorozatban gyártani, annyira király hangulata van.

A magasság gondolom attól is függ, milyen növényeket tervezel bele.
Megtisztelsz a jelzovel Csilla, de sokan vannak itt meg rajtam kivul, akik jol bannak a leddel. Sajna elkepzelesem nincs, hogy egy wabit mennyivel kell loni, hogy mukodjon. Elkepzelesem szerint mivel nincs vizoszlop, lehet a fele is eleg? Nem tudom sajna.
 
Megtisztelsz a jelzovel Csilla, de sokan vannak itt meg rajtam kivul, akik jol bannak a leddel. Sajna elkepzelesem nincs, hogy egy wabit mennyivel kell loni, hogy mukodjon. Elkepzelesem szerint mivel nincs vizoszlop, lehet a fele is eleg? Nem tudom sajna.
Én amíg meg nem adta magát 2300 lumennel pirítottam a gömb wabit kb 30 centiről. Mivel kortlan a co2 szerintem ami a csövön kifér. Csak be kell lőni a magasságot hogy ne szárítsa nagyon a tálat.
 
Nem nagyon ismerem a szalagokat sajnos, azért kérdeztem. Mondjuk 1500 lumen a cél és legyen kb 25 cm-re a wabitól. Arra gondoltam lehetne hajlítani egy plexi alapot és arra a led. Vagy így túl melegedne és kell hűtés?
Megtisztelsz a jelzovel Csilla, de sokan vannak itt meg rajtam kivul, akik jol bannak a leddel. Sajna elkepzelesem nincs, hogy egy wabit mennyivel kell loni, hogy mukodjon. Elkepzelesem szerint mivel nincs vizoszlop, lehet a fele is eleg? Nem tudom sajna.
 
View attachment 58334
A tulelok! Mintha mise tortent volna...
Ez meg igy is szep, gyorsan osszedobsz valami meg menobbet. (y)
(cube of life-kent nem uzemelhet tovabb? Lattuk, hogy zarod a naplojat)

Egyuttal reagalnank a fenti kerdesre is, hogy szamithattok-e tolunk is egy wabira. Sajnos augusztusig biztos, hogy nem fogunk tudni osszerakni, talan osszel vagy telen, akkor tobb idot toltunk 4 fal kozott. :)
 
Utoljára módosított:
Ez meg igy is szep, gyorsan osszedobsz valami meg menobbet. (y)
(cube of life-kent nem uzemelhet tovabb? Lattuk, hogy zarod a naplojat)

Egyuttal reagalnank a fenti kerdesre is, hogy szamithattok-e tolunk is egy wabira. Sajnos augusztusig biztos, hogy nem fogunk tudni osszerakni, talan osszel vagy telen, akkor tobb idot toltunk 4 fal kozott. :)

Nézd meg @Zuzmit! 5 perc alatt összedobott egyet!:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére