• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Ez mar szerintem messze nem wabi. Inkabb vivarium.
Épp ezen gondolkodtam én is.
A youtube keresőbe beírtam - wabikusa - és rengeteg ilyen alkotást, illetve alacsony akváriumot dobott fel, ahol nagy szerepe van a víz fölötti növényesítésnek.
Ha jól sejtem akkor ez tévesen van wabinak minősítve?
 
Épp ezen gondolkodtam én is.
A youtube keresőbe beírtam - wabikusa - és rengeteg ilyen alkotást, illetve alacsony akváriumot dobott fel, ahol nagy szerepe van a víz fölötti növényesítésnek.
Ha jól sejtem akkor ez tévesen van wabinak minősítve?
Értelmezés kérdése. Az üveg formája más, nem tálban, hanem akváriumban. Ugyanazon körülményeket biztosítjuk, max a szűrés miatt másabb... A klasszikus wabi tálban van.
Az adott kompozíción és az alkotón múlik, hogy Wabi vagy akvárium emers résszel :)
 
Épp ezen gondolkodtam én is.
A youtube keresőbe beírtam - wabikusa - és rengeteg ilyen alkotást, illetve alacsony akváriumot dobott fel, ahol nagy szerepe van a víz fölötti növényesítésnek.
Ha jól sejtem akkor ez tévesen van wabinak minősítve?

Ez mar szerintem messze nem wabi. Inkabb vivarium.


Henriknek igaza van, (mint mindig?) :D

Ne haragudjatok, de jöjjön egy kis okoskodás (kapok hideget, meleget majd,de lássuk):

A vivárium kategóriába tartozik minden akvárium, terrárium, (akva-terrárium (paludárium), mivel a latin vivere (élni) szóból ered, és az állatok tartására szánt élettérre értették 1820-30-as évektől.

Tehát egy olyan medence amiben nincsenek halak vagy rákok csak egy wabigolyó az egy "sima" wabi, vagy már florárium. Ha teszünk bele állatokat (pl. egy bettát) akkor már vivárium.

Florárium: Különböző formájú üveglapokból készült zárt üvegházak, melyekben páraigényes növényeket tarthatunk. Tehát egy zárt palu az egyben florárium is és ha ebben a paluban van egy kis béka is akkor már vivárium lesz.

bocs mindenkitől. :yawn:

Kedvencem:

https://www.google.com/url?sa=t&rct...=11t8LwUL0Nc&usg=AOvVaw3h28UqqYiW61gNqUSvQO_X

Már említettem Viktoréknak, hogy rendeljenek egy ilyet, feldobná a boltot még jobban!;)
 
Henriknek igaza van, (mint mindig?) :D

Ne haragudjatok, de jöjjön egy kis okoskodás (kapok hideget, meleget majd,de lássuk):

A vivárium kategóriába tartozik minden akvárium, terrárium, (akva-terrárium (paludárium), mivel a latin vivere (élni) szóból ered, és az állatok tartására szánt élettérre értették 1820-30-as évektől.

Tehát egy olyan medence amiben nincsenek halak vagy rákok csak egy wabigolyó az egy "sima" wabi, vagy már florárium. Ha teszünk bele állatokat (pl. egy bettát) akkor már vivárium.

Florárium: Különböző formájú üveglapokból készült zárt üvegházak, melyekben páraigényes növényeket tarthatunk. Tehát egy zárt palu az egyben florárium is és ha ebben a paluban van egy kis béka is akkor már vivárium lesz.

bocs mindenkitől. :yawn:

Kedvencem:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2kJWZhfbbAhWHQpoKHcx_DCwQwqsBCCkwAA&url=https://www.youtube.com/watch?v=11t8LwUL0Nc&usg=AOvVaw3h28UqqYiW61gNqUSvQO_X

Már említettem Viktoréknak, hogy rendeljenek egy ilyet, feldobná a boltot még jobban!;)
Szohoz se jutok...
 
Értelmezés kérdése.
Henriknek igaza van, (mint mindig?) :D

Ne haragudjatok, de jöjjön egy kis okoskodás (kapok hideget, meleget majd,de lássuk):

A vivárium kategóriába tartozik minden akvárium, terrárium, (akva-terrárium (paludárium), mivel a latin vivere (élni) szóból ered, és az állatok tartására szánt élettérre értették 1820-30-as évektől.

Tehát egy olyan medence amiben nincsenek halak vagy rákok csak egy wabigolyó az egy "sima" wabi, vagy már florárium. Ha teszünk bele állatokat (pl. egy bettát) akkor már vivárium.

Florárium: Különböző formájú üveglapokból készült zárt üvegházak, melyekben páraigényes növényeket tarthatunk. Tehát egy zárt palu az egyben florárium is és ha ebben a paluban van egy kis béka is akkor már vivárium lesz.

bocs mindenkitől. :yawn:

Kedvencem:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2kJWZhfbbAhWHQpoKHcx_DCwQwqsBCCkwAA&url=https://www.youtube.com/watch?v=11t8LwUL0Nc&usg=AOvVaw3h28UqqYiW61gNqUSvQO_X

Már említettem Viktoréknak, hogy rendeljenek egy ilyet, feldobná a boltot még jobban!;)
Akkor a kis laposamat, majd jól eldöntöm, hogy melyik kategóriába sorolom o_O
Aztán jön @Szabó Henrik megszakérti (n), és megmondja az igazat :D
 
Akkor a kis laposamat, majd jól eldöntöm, hogy melyik kategóriába sorolom o_O
Aztán jön @Szabó Henrik megszakérti (n), és megmondja az igazat :D
Navyon tavol allok en a szakertestol. Amit itt par eve osszeszedtem, abbol a nehezen es konnyen tarthato novenyek minosegi szintentartasaval ki is merult a dolog. Ehhez tartozo tap rendszerezes. Kifujt. Maradok lelkes csodaloja az efele dolgoknak.
 
Navyon tavol allok en a szakertestol. Amit itt par eve osszeszedtem, abbol a nehezen es konnyen tarthato novenyek minosegi szintentartasaval ki is merult a dolog. Ehhez tartozo tap rendszerezes. Kifujt. Maradok lelkes csodaloja az efele dolgoknak.
Minden iróniától mentes volt az írásom. Remélem nem értetted félre.

Semmi okod a szerénységre. Szükséges egy egészséges önbizalom az embernek ahhoz, hogy kísérletezzen, megpróbálja megoldani a felmerült problémákat.
Ha az elért eredményeket megosztod a közösséggel, akkor abból esetlegesen tanulhatunk, hasznosíthatunk dolgokat mi is.
Ha ez nem így történne, még mindig az emberszabású majmokkal csemegéznénk az őserdő közepén.
 
Szerintem Eleocharis acicularis az, de ettől függetlenül jól mutat.(y) Épp most szedtem ki a wabiból egy marékkal és tettem az akváriumba.

Na, ettől is nagy királyság ez a kertészkedés!
Összedobtok egy wabit az akváriumi növényekből, majd a túlszaporulat mehet vissza a víz alá!

Köszönöm a növény beazonosítást.
Azért gondolom, eucarionnal is ugyanilyen jól mutatna. Már amikor kinőnek belőle azok a dobverő csápok.:love:
 
Henriknek igaza van, (mint mindig?) :D

Ne haragudjatok, de jöjjön egy kis okoskodás (kapok hideget, meleget majd,de lássuk):

A vivárium kategóriába tartozik minden akvárium, terrárium, (akva-terrárium (paludárium), mivel a latin vivere (élni) szóból ered, és az állatok tartására szánt élettérre értették 1820-30-as évektől.

Tehát egy olyan medence amiben nincsenek halak vagy rákok csak egy wabigolyó az egy "sima" wabi, vagy már florárium. Ha teszünk bele állatokat (pl. egy bettát) akkor már vivárium.

Florárium: Különböző formájú üveglapokból készült zárt üvegházak, melyekben páraigényes növényeket tarthatunk. Tehát egy zárt palu az egyben florárium is és ha ebben a paluban van egy kis béka is akkor már vivárium lesz.

bocs mindenkitől. :yawn:

Kedvencem:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2kJWZhfbbAhWHQpoKHcx_DCwQwqsBCCkwAA&url=https://www.youtube.com/watch?v=11t8LwUL0Nc&usg=AOvVaw3h28UqqYiW61gNqUSvQO_X

Már említettem Viktoréknak, hogy rendeljenek egy ilyet, feldobná a boltot még jobban!;)

Se hideget, se meleget! Ugyan, miért? Pont ez a fórum lényege, hogy tágítjuk egymás látókörét!
Majd szólunk a forgalmazónak, hogy ezentúl ne wabi kusa wall-nak nevezzék, hanem vivarium wall legyen.:ROFLMAO:

Azért meg külön köszönet, hogy intézel Viktoréknál egy ilyen speckó falat, szerintem GA szemléletbe ez simán passzol még. Főleg, ha felkarolják a wabi-klubot is.(y)
 
Back
Oldal tetejére