• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Aki nem ismerné a tálamat: júni. 30-án lesz 2 hónapos és idáig fólia alatt növögedtek. 15 féle növény van benne, mind submersből alakult át emersé, kivétel a wabigolyót beborító UG, karácsony és riccardia moha párna a Japán kígyószakállal, amit @Szabó Henrik -től kaptam, azért mert elkértük a fénymérőjét a nagy fényteszthez. Legközelebb a TV-jét kérjük el, hátha megdob egy Eheim szűrővel!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
(y);) Innen is megköszönve, jelentem szépen fejlődnek, jó helyre került!:)

A héten én is kicsit szellősebbé varázsolnám a watertown wabit, Kap még egy lávakövet és egy kisebb ágacskát az anubiasoknak.
A párásító kérdésen gondolkodom, hogy lehetne még hatékonyabbá tenni. Kellene kapniuk a magasabb növényeknek is párát.

41185629690_a0aee9f185_b.jpg20180624_102119.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']www.flickr.com/photos/131226930@N03[/URL]

42946206782_6bd6c59190_b.jpg20180624_101428.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']www.flickr.com/photos/131226930@N03[/URL]
 
Utoljára módosított:
Örülök, hogy újra pezsdül a wabizás :)

Figyelmetekbe ajánlom még ezt az irományt, illetve a benne található videót:

http://www.nigro.hu/2012/02/24/wabi-orulet-by-schruz/

Tündik Andris (Schruz) prezentációjából kiragadott kép, a wabizásban még csak gondolkodóknak és a már gyakorlott wabiscapereknek egy növénylista segítség:
.... és a kihívás miatt is! ;)

upload_2018-6-25_10-59-33.png

Ami eddig nálam megmaradt: Microsorum, anubias, crypto
Ami elmállot: Bolbitis

Blyxáról valakinek tapasztalata?
 

Attachments

  • upload_2018-6-25_10-58-17.png
    upload_2018-6-25_10-58-17.png
    {memory} MB · Megtekintések: 13
Köszi a meghívást.
Nálam is tropica táptalajjal és amazonia talajjal készültek a wabik.
4 éve ezeket a tálakat nevelgettem. A mindenit, de régen volt!!! :eek:
13941827828_23b621e37d_b.jpgtálak by von_dorlat, auf Flickr
14504696045_f33b1fe737_b.jpg20140625304 by von_dorlat, auf Flickr
A táptalaj kimerülése miatti legyengülés után gondatlanságból elkövetett kiszáradás végzett valamennyivel. :(
Jelenleg "elárasztva" él tovább az irodai wabim. :D
https://akvakertesz.hu/threads/wabiroda.4249/
Még szárazon kb. ilyen volt: 36960447274_206ceb49a8_b.jpg2017-10-13_01-43-04 by von_dorlat, auf Flickr
 
Tündik Andris (Schruz) prezentációjából kiragadott kép, a wabizásban még csak gondolkodóknak és a már gyakorlott wabiscapereknek egy növénylista segítség:
.... és a kihívás miatt is! ;)

Mi a tradícionális értelemben vett wabi? Ami nem félig zárt üvegben van, hanem egy pogácsán? A Cryptocorine-t és az Anubias nálam is vígan elvan.

A BGA ellen mi a trükk?
 
Mi a tradícionális értelemben vett wabi? Ami nem félig zárt üvegben van, hanem egy pogácsán? A Cryptocorine-t és az Anubias nálam is vígan elvan.

A BGA ellen mi a trükk?
Szerintem a tál is és a wabi golyó is tradicionális.
A BGA-t nem értem. Ha arra gondolsz miért nem algásodik a tál, akkor lehet nálam a Dennerle 9 az 1-ben táptalaja segít, talán a hasznos bacik miatt nem jelentkezik.
 
Ez egy általános kérdés volt mindenki számára: ) Nem hiszem, hogy a táptalajjal összefüggésben van a BGA megjelenése. Amúgy ki kellene időszakosan öblíteni a talajt teljes feltöltéssel, és leszívással?
 
Mi a tradícionális értelemben vett wabi? Ami nem félig zárt üvegben van, hanem egy pogácsán?
A tradicionális wabi a szegény ember akváriuma; így olvastam valahol. Állóvízben a vízinövények átszoktatva emers-szé. Az ADA elvileg továbbvitte az irányvonalat az agyagpogácsás módszer felé- szerintem ebből nőtt ki a talajos., illetve a kokedama felől jött a golyóbis forma szerintem.
Ez egy általános kérdés volt mindenki számára: ) Nem hiszem, hogy a táptalajjal összefüggésben van a BGA megjelenése. Amúgy ki kellene időszakosan öblíteni a talajt teljes feltöltéssel, és leszívással?
A BGA: alacsony nitrát-szint, ammónia jelenléte, koszos talaj, stb.
Talajtanból tanultam: 7éve volt sokat felejtettem... magas talajvíznél, a talaj szemcsék víz alá kerülnek. Oxigén hiányos környezetben a kemoszintetizáló baktériumok szaporodnak el, ilyenkor elkezdik kizabálni a nitrogént a vízből és a talajból, lásd: ha belvíz van a szántóföldeken és nem döglik ki a növényzet, akkor foltokban sárga a nitrogénhiány miatt.
A Wabiba mit teszünk? friss Amazóniát. sok nitrát sok ammónia, a növények zabálják fel a nitrátot, meg a bacik a pangó vízben. az ammóniát evő bacik meg nem kapnak elegendő oxigént, szerintem ez lehet a BGA fő okozója. Az időszakos vízcsere valószínűleg segít rajta, + a talaj lehet jobb ha be van bacikkal oltva, és használt vagy light.
 
@Nigroval egyeztetve, ha legalább 10 alkotás összejönne, akkor a hivatalos GA megnyitó után szerveznénk a boltban egy wabi kiállítást/ versenyt, ahol mindenki megmutathatja az általa alkotott gyöngyszemeket, kedvet teremtve másoknak is, hogy belevágjanak, kipróbálják.
Rengeteg terv van már fejben, segítsetek, hogy minél többet megvalósíthassunk belőle!

Sziasztok!
Javasolom, hogy számoljuk össze, hány Wabit tudnánk kiállítani. Hátha meg van a 10 db, és érdemben lehet beszélni utána a Wabi kiállításról/versenyről. :)


Dukenukem: 3 (+1)
Zsu: 1
Sztanotomi: 1
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére