• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hiba

Sokszor nem jelennek meg a beillesztett képek Nálam, míg mások kommentelik azokat, így biztosan látják. Viszont van olyan is, amit hol látok, hol nem, és nem jövök rá, hogy mi lehet a gond. Firefoxot használok, de megnéztem, és sem chromeban, sem explorerben nem jelennek meg a képek.
Valakinek valami ötlet?

Korábban egészen 1 évvel ezelőttig minden beillesztett kép (link) az eredeti szerverről jött.
Ez sok esetben lassulást okozott, mert egy oldalon akár 20-30 ilyen kép is volt ha ezt egyszerre sokan nézték annyiszor kellett kimenni a szervernek a külső címre.
Bevezetésre került a proxy. Ami helyben tárolja a képeket.
Pl egy flickr kép beillesztése után az első letöltésnél a szerver eltárolja a képet és nem kell minden alkalommal elmennie a képért.
Viszont ha már így alakult betettünk egy kép méret limitet. 2 megánál nagyobb képeket nem jeleníti meg. Ezért többször kértem már, hogy lehetőleg ne nyers 1:1-ben legyenek linkelve a képek, mert egyrészt tizede annyi infot nem hordoz a kép, hogy oka legyen másrészt aki mobilozik a haját tépi, hogy egy egy naplóban 10-20 2 megánál nagyobb képet kell letöltenie. Szóval a limit miatt nem jeleníti meg.
1200 pixelnél szélesebb képet ne linkeljetek. Ez még a legtöbb képernyőn jól olvasható és a mobilokon is jól működik.

Ennyi az oka :)
Akinél nem jelenik meg a kép azt tudjátok, hogy 2 megánál nagyobbat linkelt.
 
Korábban egészen 1 évvel ezelőttig minden beillesztett kép (link) az eredeti szerverről jött.
Ez sok esetben lassulást okozott, mert egy oldalon akár 20-30 ilyen kép is volt ha ezt egyszerre sokan nézték annyiszor kellett kimenni a szervernek a külső címre.
Bevezetésre került a proxy. Ami helyben tárolja a képeket.
Pl egy flickr kép beillesztése után az első letöltésnél a szerver eltárolja a képet és nem kell minden alkalommal elmennie a képért.
Viszont ha már így alakult betettünk egy kép méret limitet. 2 megánál nagyobb képeket nem jeleníti meg. Ezért többször kértem már, hogy lehetőleg ne nyers 1:1-ben legyenek linkelve a képek, mert egyrészt tizede annyi infot nem hordoz a kép, hogy oka legyen másrészt aki mobilozik a haját tépi, hogy egy egy naplóban 10-20 2 megánál nagyobb képet kell letöltenie. Szóval a limit miatt nem jeleníti meg.
1200 pixelnél szélesebb képet ne linkeljetek. Ez még a legtöbb képernyőn jól olvasható és a mobilokon is jól működik.

Ennyi az oka :)
Akinél nem jelenik meg a kép azt tudjátok, hogy 2 megánál nagyobbat linkelt.
Tehát akkor a hiba nem Nálam van, köszönöm!
 
Sziasztok
Én azzal a kérdéssel fordulok ide hogy a naplóba én új témát szeretnék felrakni vagyis a nanomat és amikor kitöltök mindent akkor rányomok hogy új téma és erre errort ír ki miért???
Köszönöm
 
A server error occurred. Please try again later. Amúgy ezt írja ki ez a friss regisztrációm miatt lehet??
 
A server error occurred. Please try again later. Amúgy ezt írja ki ez a friss regisztrációm miatt lehet??

Ez biztosan nem. Valami más gond lesz.

Szerver logban azt látom, hogy túl hosszú kép URL-t akart valaki használni a thumbnainek.
Esetleg ez nálad volt? Mert akkor ez a gond.
 
Sziasztok!

A Green Aqua növénysuli oldalain a képek nem jelennek meg és nagyon lassan töltenek be az oldalak.

Próbáltam FF, Chrome és IE böngészővel is.

Mi lehet a gond?
 
Sziasztok!

A Green Aqua növénysuli oldalain a képek nem jelennek meg és nagyon lassan töltenek be az oldalak.

Próbáltam FF, Chrome és IE böngészővel is.

Mi lehet a gond?

Firefox böngészőn tudunk egy első betöltés miatti sebesség problémáról. Ezen dolgozunk.
De a fenti oldalakat nem érinti.

Jövő héten átalakul kicsit az oldalunk és teszteljük ezt is.
 
Nálad lehet valami ,mert nekem frankón működik;)

Munkahelyen és otthon is próbáltam és semmi, nyekereg rajta egy darabig, aztán kihozza betöltetlennek a képeket.
Nem lehet, hogy a böngésződ a tárolt változatot kotorja elő?

Firefox böngészőn tudunk egy első betöltés miatti sebesség problémáról. Ezen dolgozunk.
De a fenti oldalakat nem érinti.

Jövő héten átalakul kicsit az oldalunk és teszteljük ezt is.

Igen, a Firefoxos workaround-ot megcsináltam, azzal nincs is gond. De kép nélkül nem igazán látványosak a cikkek, sajnos. Pedig nagyon jó mindegyik. :)
Mobilon is megpróbáltam (S4 mini) Chrome és gyári böngészővel is, ott se tölti be a képeket.
 
Munkahelyen és otthon is próbáltam és semmi, nyekereg rajta egy darabig, aztán kihozza betöltetlennek a képeket.
Nem lehet, hogy a böngésződ a tárolt változatot kotorja elő?
Ezt sajnos nem tudom ,de akárhányszor rámegyek a GA honlapra ,mindig simán fut Chrom alatt.
 
Munkahelyen és otthon is próbáltam és semmi, nyekereg rajta egy darabig, aztán kihozza betöltetlennek a képeket.
Nem lehet, hogy a böngésződ a tárolt változatot kotorja elő?

Igen, a Firefoxos workaround-ot megcsináltam, azzal nincs is gond. De kép nélkül nem igazán látványosak a cikkek, sajnos. Pedig nagyon jó mindegyik. :)
Mobilon is megpróbáltam (S4 mini) Chrome és gyári böngészővel is, ott se tölti be a képeket.

Ha a régi ADA oktató cikkeket nézed ott van olyan mihez nincs kép. Pl Iwagumi ha jól tudom.
 
Ha a régi ADA oktató cikkeket nézed ott van olyan mihez nincs kép. Pl Iwagumi ha jól tudom.

Igen, azokat nézem. A Víz és a Layout részeken vannak képek, de nem töltenek be.

A fent lévő Alapismeretekről szóló cikkekben lévő szkeccsek látszanak jól... :confused:
 
@mintor !

Meg meg sem jelenik egyből amit írs, ha belépek a témába. Olyan jelenség van, mint amikor ír az ember, de közben más is hozzászól a témához, és olyankor megjelenik egy szöveg amire rákattintva jelenik meg a közben hozzászóló írásahiba2.jpg
 
Olyan felhasználókat jelöl a szöveg akiket valamilyen módon mellőzöl.
Az elhagyás egy funkció. Katt a felhasználó képére és ott az elhagyás link. Lehet máshol is van ilyen.
Valahogyan aktiválva lett ezért látod így ezeket a felhasználókat.

Erre utal a legutólsó kép is amit linkeltél. Kékkel dobozban ezt írja a rendszer. Ezt a felhasználót ignorálod. Nem szép dolog az ilyesmi :) :)
 
Back
Oldal tetejére