• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

Szerintem ültesd ki, kell egy doboz, pl gombás, vagy húsos műanyag edény , virágföld, és esetleg rá némi akváriumi talaj. Majdnem talaj színéig öntsd fel vízzel. ültesd be a HC-t majd takard le folpackkal a dobozt. Az egész utána mehet ki az ablakba, de vigyázz most éget a nap, így lehetőleg olyan helyre tedd ahol nem éri közvetlen napfény, vagy tegyél az ablakra egy papírlapot. Én így termesztgetem a HC-t :) (de csak saját és haveri felhasználásra) Ültetés után nagyon nem is kell vele foglalkozni, hetente 1x azért ránézek, ha kell pótolom a vizet, akváriumvízzel amibe szokok tenni 1-2 pumpálásnyi GA microt és macrot. Ültetés sűrűségétől függően pár hét alatt benövi a dobozt.
Hemiathus callitrichoides (HC) | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum
 
Sziasztok! Regota olvasgatom a forumot, eddig mindenre talaltam valaszt, most kerdezek:) Emersed HC kb 2 honapja no, eddig semmi baj nem volt vele, de most elkezdett sargulni. Tobb fenyt kap kb 3 hete, mas valtozas nem volt. Mitol lehet? egy eve probalkozok vele kisebb nagyobb sikerekkel, de kezdek ra megharagudni:):)

Koszi elore is!

ubumeme9.jpg
 
Kvarchomokot használ a Tropica minden akváriumához, a nem aktív talaj miatt nyomon tudják követni mennyi tápanyagot használnak el a növények és mindig e szerint tápoznak utána.
 
Eddig úgy tudtam a kvarchomokba befülled a növények gyökere és így nem túl alkalmas erre a célra.
 
gratula Matyi!Őt még nem láttam virággal:)(y)
Mivel nem nagyon látom mostanság a tálaim így jól betápoztam és minden virágba borult. Rengeteg más növényen is látszódnak virágok de egy tálamat kicsinálták :( ki volt száradva. Sajnos ismét lemaradok a virágokról.
 
Sziasztok,
Tudnátok mondani HC érveket- ellenérveket a monte carloval szemben? A két növény közül szeretnék választani előtéri növényt, de hc-t nem ismerem.
 
Sziasztok,
Tudnátok mondani HC érveket- ellenérveket a monte carloval szemben? A két növény közül szeretnék választani előtéri növényt, de hc-t nem ismerem.
Mc-t könnyebb tartani,mint a Hc-t.Hc levélzete kisebb,nekem jobban tetszik.A Monte Carloval ellenbe a Hc levélzete megfelelő fény mellett irgalmatlanul bubizik.Igazi buborékmező alakulhat ki rajta.Ja még annyi hogy a hc-t szinte kötelező nyírni mert különben felszakad.
Hc talán co2 igényesebb.
 
Mc-t könnyebb tartani,mint a Hc-t.Hc levélzete kisebb,nekem jobban tetszik.A Monte Carloval ellenbe a Hc levélzete megfelelő fény mellett irgalmatlanul bubizik.Igazi buborékmező alakulhat ki rajta.Ja még annyi hogy a hc-t szinte kötelező nyírni mert különben felszakad.
Hc talán co2 igényesebb.
kb heti szinten nyírni kell vagy mi az a sűrű nyírás?
 
Back
Oldal tetejére