• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

viktorlantos új terméklapot töltött fel:

Hemianthus callitrichoides (HC) - Előtéri növény

Család: Scrophulariaceae
Származási hely: Észak-Amerika
Magasság: 0-3 cm
Szélesség: 3-10+ cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 18-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5-7,5
Növekedési ütem: közepes
Igény: közepes


A Hemmianthus callitrichoides az egyik legkisebb növény, mely milliméter nagyságú leveleivel lepi el a talajt. Kisebb darabokra vágva, egymástól pár centiméteres távolságra ültessük, így szépen el fogja foglalni az aljzatot, akár egy kis szőnyeg. A...

Bővebben...
 
most kivételesen végigolvastam mindent, úgyhogy nyugodt lelkiismerettel kérdezem: mikor kezditek nyírni a HC-t?
Mi a JEL, hogy már jöjjön az olló?
 
Én azt vettem észre, hogy a HC-m lefelé növekszik, kúszik be a Manado-ba. Miért? Talán túl sok neki a fény? 0,8w/l-el világítom.
 
Én azt vettem észre, hogy a HC-m lefelé növekszik, kúszik be a Manado-ba. Miért? Talán túl sok neki a fény? 0,8w/l-el világítom.
Túl könnyű a manado és állandó mozgásban van a felső réteg. Ezért rámászik a hc- ra.
 
Videóban láttam, hogy fára is lehet rakni..

Hogy érdemes? Kötözni, ragasztani? Ill. honnan veszi fel főleg a tápanyagot? gyökér vagy leveleken keresztül ?
 
Én azt vettem észre, hogy a HC-m lefelé növekszik, kúszik be a Manado-ba. Miért? Talán túl sok neki a fény? 0,8w/l-el világítom.
Nem csak manado-ba, tropica és amazonia talaj alá is benő, nincs ezzel gond, ha felfelé is megteszi, ha mégsem, akkor bizony szégyenlős a HC-d...;)
 
Nem csak manado-ba, tropica és amazonia talaj alá is benő, nincs ezzel gond, ha felfelé is megteszi, ha mégsem, akkor bizony szégyenlős a HC-d...;)
Igen, mondjuk én megoldottam úgy, hogy finoman piszkáltam addig, amig feljebb nem jött a talaj felszínére. De foglalkozni kell vele, ha szép gyepet akarsz az biztos.
 
Hogyan lehetne ezt a növényt garnélák és sziámi algázók mellett tartani. Egyszerűen nem tud megmaradni, mert másnapra a felét kitúrják. Van ere valami jó módszer?
 
Hogyan lehetne ezt a növényt garnélák és sziámi algázók mellett tartani. Egyszerűen nem tud megmaradni, mert másnapra a felét kitúrják. Van ere valami jó módszer?

Az első hétbe nem telepítesz bele élőlényeket.(ujj akva indításánál)
 
Az első hétbe nem telepítesz bele élőlényeket.(ujj akva indításánál)
Igen ez így is volt, nem is volt gond addig amíg nem kerültek bele. Lehet valami kővel kellene lesúlyoznom ami még nem takarja el teljesen.
 
Üdv!

A HC-t lehet fara rögziteni? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy felejtös es csak a talajba ültetes jöhet szoba?
 
Üdv!

A HC-t lehet fara rögziteni? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy felejtös es csak a talajba ültetes jöhet szoba?
Persze,egy kis gél alapú pill ragasztó és kész!En mar ragasztottam köre fára!
 
Back
Oldal tetejére