• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Corner, avagy egy újabb iwagumi

hectorvti

Kertész szaki
Akvárium: 80x40x40
Világítás: még nincs meg, de valószínűleg egy ATI Sunpower 4x24W
Szűrés: Eheim 2226, Eheim 2224
Co2: nagynyomású 10kg-os palack, DIY külső reaktor
Fűtés: Külső
Talaj: Manado 20L, Tropica táptalaj 2,5L
Hardscape: lávakő

Növények, még átgondolás alatt (HC,HM, Parvula)

Az akvárium 3 napja lett feltöltve egyenlőre 45 napig sötétben járatom, közben folyamatosan adagolok hozzá ADA bacterballt. Ez alatt az idő alatt a lámpa is megérkezik, valamint a teljes hardscape és növénylista a ki fog alakulni (remélhetőleg ;) )

6832595291_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Először is gratula, mert kipróbálod ezt a fajta indítást.
Kíváncsian várom a fejleményeket, figyelemmel fogom követni a naplódat. :) (én is gondolkozok rajta, hogy kirpobálom azt a sötétben indítást)

Kérdés: vizet hogy fogsz cserélni a 45 nap alatt? Vagy egyáltalán nem szándékozol?
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

dobti said:
Először is gratula, mert kipróbálod ezt a fajta indítást.
Kíváncsian várom a fejleményeket, figyelemmel fogom követni a naplódat. :) (én is gondolkozok rajta, hogy kirpobálom azt a sötétben indítást)

Kérdés: vizet hogy fogsz cserélni a 45 nap alatt? Vagy egyáltalán nem szándékozol?

Egyáltalán nem tervezek vízcserét sőt naponta rakok bele haleledelt, hogy már most legyen elég ammónia a baciknak :)
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Remélem CO2-t nem adagolsz és a folyamatos baktérium adagolás mellé megfelelő oxigént is juttatsz be? A baktériumok miatt egyébként is ajánlott a levegőztetés.

De pl. a bacter ball egy lassan lebomló dolog. Ezt nem kell folyamatosan adagolni, csak az akvárium méretéhez szükséges adagot biztosítani.

Kíváncsian várjuk mi lesz a varázskalapban. :thumbup:
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Ezek a szűrök nem jártak korábban már más akváriumban vagy ennek egy korábbi "életében"?
A csövek elszíneződése erre enged következtetni.
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Mit rejt vajon a fekete doboz? Mindenki erre kíváncsi :D Sok sikert, várjuk a "varázslatot"...
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

viktorlantos said:
Remélem CO2-t nem adagolsz és a folyamatos baktérium adagolás mellé megfelelő oxigént is juttatsz be? A baktériumok miatt egyébként is ajánlott a levegőztetés.

De pl. a bacter ball egy lassan lebomló dolog. Ezt nem kell folyamatosan adagolni, csak az akvárium méretéhez szükséges adagot biztosítani.

Kíváncsian várjuk mi lesz a varázskalapban. :thumbup:

Természetesen a Co2 nem megy, az majd a setup teljes összeállítása után lesz beüzemelve. A bacterball folyamatos adagolása alatt nem a napi adagolást akartam éreztetni, heti 1-1 golyót kapnak majd a szűrők. Most használom elsőnek szóval, hogy mennyi idő alatt oldódnak fel teljesen arról még nincs tapasztalatom. A levegőztetés napi 12 órát megy főleg akkor mikor nem vagyunk otthon, sajnos elég traktor hangja van szóval még szereznem kell valami csendesebbet. A levegőztetésről még annyit, hogy éjszakánként lámpa oltás után lesz pár órás levegőztetés.

someday said:
Ezek a szűrök nem jártak korábban már más akváriumban vagy ennek egy korábbi "életében"?
A csövek elszíneződése erre enged következtetni.

Igen, jól látod....a szűrők már be vannak járatva rendesen. Annak idején mikor befejeztem az előző akváriumot akkor nem szedtem szét a szűrőket hanem egy vödörben tovább járattam őket.
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

stevo said:
Mit rejt vajon a fekete doboz? Mindenki erre kíváncsi :D Sok sikert, várjuk a "varázslatot"...

Most még egyenlőre csak 20L manadot :lol: :lol:
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

hectorvti said:
Igen, jól látod....a szűrők már be vannak járatva rendesen. Annak idején mikor befejeztem az előző akváriumot akkor nem szedtem szét a szűrőket hanem egy vödörben tovább járattam őket.
Egy megfelelő baktériumkultúrával rendelkező bejáratott szűrőt használva mi a haszna az ennyire nagyon hosszú sötét indításnak?
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

rion said:
hectorvti said:
Igen, jól látod....a szűrők már be vannak járatva rendesen. Annak idején mikor befejeztem az előző akváriumot akkor nem szedtem szét a szűrőket hanem egy vödörben tovább járattam őket.
Egy megfelelő baktériumkultúrával rendelkező bejáratott szűrőt használva mi a haszna az ennyire nagyon hosszú sötét indításnak?

Az az érdekessége a dolognak, hogy a 45 nap nem is tartozik a "nagyon hosszú" kategóriába....láttam már olyat akinek ez 90 nap volt.

egyébként 4 dolog miatt....

1. mivel manadot használok és mint tudott ez elég laza egy talaj, oly annyira, hogy feltöltés után kb a 20L-ből 5 liter a víz tetején úszik! A másik dolog, hogy HC-t ültetni egy ilyen laza talajba elég kínkeserves ha még sikerül is az nem garancia arra, hogy reggelre nem fog úszni az összes a víz felszínén! A 45 nap alatt van ideje megszívni magát vízzel valamint rengeteget tömörül!

2. Nem mindegy, hogy mikor rászúrod a fényt valamint nyomod bele a sok Co2-t és növény tápot, addigra milyen a baktérium állomány a talajban (a talaj is egy szűrőközegként funkciónál nagyobb felülettel rendelkezik mint a 2 szűrőm hasznos felülete összesen!

3. Mivel a világításom még nem áll rendelkezésre (beszerzés alatt áll) ezért ezt a kiesett időt próbálom hasznossá fordítani az akvárium számára. Úgy voltam vele, így jobb mintha egy vödörben járatnám a két szűrőt.

4. Már régebben is ki akartam próbálni ezt a sötét indítós módszert :thumbup:
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Szia!
A Bacter Ball viszonylag gyorsan szétesik,nálam ez pár óra alatt bekövetkezett.
Főleg a garnélák voltak a ludasak a dologban, amint a golyó manado-t fogott, ott teremtek.
Majd szisztematikusan láttak neki a golyó szétbontásának.
Nálad, mivel csak a manado van az akváriumban így ez szóba sem jöhet.
De a tapasztalat azt mutatja, hogy 1 éjszaka alatt felbomlik a golyó.Bár a nyoma /világos folt a manado-n / még napokig látható lesz majd.
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

gelo said:
Szia!
A Bacter Ball viszonylag gyorsan szétesik,nálam ez pár óra alatt bekövetkezett.
Főleg a garnélák voltak a ludasak a dologban, amint a golyó manado-t fogott, ott teremtek.
Majd szisztematikusan láttak neki a golyó szétbontásának.
Nálad, mivel csak a manado van az akváriumban így ez szóba sem jöhet.
De a tapasztalat azt mutatja, hogy 1 éjszaka alatt felbomlik a golyó.Bár a nyoma /világos folt a manado-n / még napokig látható lesz majd.

Akkor a heti 1-1 golyó annyira nem is túlzott, de lehet felesleges annyit belenyomni :wave:
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

Szia!
Attól függ mekkora az aki.
Gondolok itt a literre.
1db ADA Bacter Ball/60l, ez az adagolás.
Én nem vacakoltam az adagolással anno.
160 literre 3 nyomtam az aljzatba és kettőt a vízbe dobtam.
Senki nem panaszkodott, hogy sok lenne :mrgreen:
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

1-1 golyó sztem bőven elég a szűrőkbe és talaj alá szétmorzsolva 2-3 db.
Evvel az indítással csak az lehet majd a gond, amikor a manadot ki szeretnéd venni. Jelentős mennyiség össze tud morzsolódni, ahogy a cimborámnál láttam...
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

atti76 said:
1-1 golyó sztem bőven elég a szűrőkbe és talaj alá szétmorzsolva 2-3 db.
Evvel az indítással csak az lehet majd a gond, amikor a manadot ki szeretnéd venni. Jelentős mennyiség össze tud morzsolódni, ahogy a cimborámnál láttam...

Ebből az akváriumból a 20L manado csak akkor lesz kiszedve ha új setupra adom a fejem, akkor meg úgyis új talajt kap majd :thumbup:

Próba-cseresznye alapon tűztem ki magam elé azt a 45 napot...lehet nem fog számítani semmit... de míg nem próbálom ki addig sötétben tapogatózom. Azt nem tudom, hogy itt a fórumon már próbálta e valaki de talán másoknak segíteni fog valamit.
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

hectorvti said:
Ebből az akváriumból a 20L manado csak akkor lesz kiszedve ha új setupra adom a fejem, akkor meg úgyis új talajt kap majd :thumbup:

Ezek szerint táptalajjal indítottad?
 
Re: Green Corner, vagy egy újabb iwagumi

atti76 said:
hectorvti said:
Ebből az akváriumból a 20L manado csak akkor lesz kiszedve ha új setupra adom a fejem, akkor meg úgyis új talajt kap majd :thumbup:

Ezek szerint táptalajjal indítottad?

Aham, Tropica táptalajjal :thumbup:
 
Ja és még valami: a ADA Bacter Ball -tól az áramlás is gyengül idővel,a csövekben lerakódó filmréteg!
Nálam a golyó kb 3 napig egész maradt,pedig van garnélám is.
 
Ez nagyon érdekes, nálam a garnélák úgy neki estek mintha pisztolyt tartottam volna a fejükhöz.
kb, másfél-2 óra alatt szétkapták :shock:
 
Back
Oldal tetejére