• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

RC-k. És csak ketten akartak "szökni" 5-en nem zavartatták magukat.
A következő fél órában nem láttam hasonló "próbálkozást".
Mosásnak nem mondanám, kb. átöblítettem. Érdemes ezért ma este szétszednem a szűrőt?
Friss vizet már "bekészítettem", szerdán cserélném kb. a víz harmadát (10 l-es nano) - ti mit gondoltok?
Tesztem sajna nincs. :(
Tudnátok ajánlani??
 
Sajna nincs tesztem. Milyet ajánlanál mindenképpen? :(
RC-k. Ketten másztak, a többiek láthatóan jól megvoltak. Gyorsak, esznek, úszkálnak...
Az átmosás elmaradt, csak átöblítettem a perlont a tetején. Ma este szétszedjem? Mennyire mossam át, hogy az életben maradt bacik megmaradjanak? (Szivacs, gyűrűk és perlon van benne.)
 
Sziasztok! Tegnap kaptam 1 garnélát ajándékba. Azt mondták, hogy a 2 fajta közül (üveg volt a másik) ez algázó/algaévő garnéla, mert ez mindig a növények leveleiről eszi az algát. Ráadásul szép nagy a hasa tele van petével.
Akkor én most amano garnélát kaptam? Mert algázó garnéla néven nem találtam semmit. Illetve 1 linket is kérnék, hogy a kitanulmányozzam a garnéla tartást :)
 
A megadott linkeken nem ismertél rá? Milyen színű?
nem sajnos, nagyon hasonlít az amano garnélára, hátán hosszában ezüstős csík fut végig, oldalról 1 vastag fekete csík, alatta 1 sor szaggatott. Szerintem most vedlik a jávai mohában, mert mozdulatlanul ott van 1 jó ideje. Viselkedése: növények levelein csüng állandóan
 
a1_2013_7_11_b3xv8wzs0r.jpg
 
Vörös karcsú díszmárna, endler guppi és 1 betta lány. A vizet nem mértem soha. Meddig tart a vedlés?
 
A vedlés kb. fél másodperc, amíg kiugrik a ruhájából :) De utána elbújik, mert puha az új páncélja.
 
Szerintem egyiknek sem kell zárt akvárium,ha jól vannak tartva.
Csatlakozom. Ha tetszik nekik a víz, nem mennek sehova. Ha valami baj van a vízzel: a, belassulnak; b, furán felpörögnek; c, menekülnek, ahol tudnak (pl. kiülnek az esőztetőre).
Nekem nyitottban vannak az RC-k, egyszer ijesztettek rám, amikor ketten az esőztetőn gubbasztottak. Mérni nem tudtam a vizet, gyorsan cseréltem a víz harmadát, utána nyugi volt.
A szakik szerint az új garnikat érdemes lassan, fokozatosan szoktatni az akvárium vizéhez, nem elegendő, ha csak a hőfok egyezik.
De minden hasznosat megtalálsz a fenti oldalakon, illetve itt is a garnélás témákban.
Ha a jelenlegi jövevény az örök algamezőkre távozna, ne add fel, olvass utána, kérdezz, és ha meg tudod teremteni a megfelelő körülményeket, hajrá.
 
Nekem is volt problémám velük vmi nagyon nem stimmelt a vizzel és hol az esőztetőn találtam őket hol meg az akvárium mellett.Most hogy normalizálódott a helyzet szerintem igy nagy ritkán látom őket nagyon el vannak bújva ja és ráadásul még picik az rc-im :)
 
Back
Oldal tetejére