• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

szivesen valaszol mindenki a kerdesedre, de ahogy Szilvi is irta, jo volna rendberakni par dolgot mielott nekivagsz
a rendberakás lenne a cél ezzel a topiccal meg a sok hülye kérdéssel, már ez alatt az egy nap alatt is sokat megtudtam, pl azt is, hogy egyelőre nem vágok neki a dolognak, még informálódok:) hajlamos vagyok beleugrani dolgokba anélkül, hogy rendesen utána néznék, valahogy az akvárium ügyében türtőztetni tudom magam és biztosra megyek, nem szeretnék semmi rosszat tenni szegény garnélákkal

addig is, red cherry es neocaridina heteropoda
van, előtte nem is igazán akartam garnélákat, de ezeket a dögöket nagyon megszerettem:)

Kellene tudni a csapvized paramétereit
igen, tervben is van a tesztek beszerzése a jövő héten, hogy legalább a kiindulási pontot ismerjem

Milyen halat, egyebet tartasz benne?
amanók, sakurák, zöld neonok, törpe szívóharcsa, anci (azt hiszem ők nem sokáig lesznek, mert széttúrják a talajt, ajándékba kaptam őket, csak akitől jöttek, nem tudták, hogy növényezek és nem dobozos szettbe kerülnek), ponpodetta furcata, guppyk, nem tudom milyen lazac:unsure: (sárga a feje és piros a farka) és maláj csokigurámi (ezen több topicnál beparáztak már, hogy nem csapvízbe való, de Nigro és Viktor is megnyugtatott már, hogy a leírásokban a vad változat igényei szerepelnek, ezeknek semmi bajuk nem lesz, és úgy tűnik nálam is jól érzik magukat)


Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, valami ilyesmi miatt nyitottam a topciot, remélem később más kezdőknek is nagy segítségére lesz, Szilvi már kapásból egy csomó jó leírást gyűjtött ide egy helyre. Egy-két kommentben látom az aggódást, hogy valami meggondolatlan terrorcselekményre készülök a garnélák ellen, de nem kell aggódni, semmi esetre nem kerülnek hozzám igényesebb fajok, amíg nem tudok megfelelő körülményeket nyújtatni nekik!
 
Szia!
Javaslom dr. Lányi György Korszerű akvarisztika című könyvét. Ebben pontosan leírja az általad említett vízparamétereket és módszereket is javasol a paraméterek változtatására. Sajnos csak antikváriumban, esetleg könyvtárban elérhető. Nekem antikváriumban sikerült hozzájutnom.
 
köszönöm a fórum és a könyv tippet is, beleásom magam mindkettőbe:)

jól sejtem, hogy a tanulás útján a neocaridina mellett a babaultik is túlélik a kezdő malőröket? eszerint ők sem túl igényesek, viszont annál szebbek:) http://akvafarm.hu/-garnelak.html
 
Sziasztok!

a könyv tippet is, beleásom magam


Szia!
Javaslom dr. Lányi György Korszerű akvarisztika című könyvét. Ebben pontosan leírja az általad említett vízparamétereket és módszereket is javasol a paraméterek változtatására. Sajnos csak antikváriumban, esetleg könyvtárban elérhető. Nekem antikváriumban sikerült hozzájutnom.

Nekem meg van!
Ha érdekel Tomi és van kedved eljönni, kifotózhatod magadnak a számodra érdekes részeket!

A.ttila
 
Ezek szerint akkor már vannak garnélás tapasztalataid. ;)

A Babaultik és a Tigrisek majdnem csapvizesnek mondhatók, de ez elsősorban attól függ, hogy a tenyésztő milyen vízben tartotta, ezt érdemes neked is alapul venni az elején, aztán óvatosan átszoktathatod eltérő paraméterekre.

A csapvizes kifejezés érdekes téma. Nálam például a csapvíz GH: 12-14 NK, ebben akár el is vannak gond nélkül, de főleg a pH csökkentés miatt lágyítom kicsit nekik is. Ahol viszont 20 vagy 30 NK a csapvíz keménysége, ott azért kicsit más a helyzet...:)

Ha ilyen halakat is tartasz garnélák mellett, akkor inkább a szaporább fajtákat javasolnám, hogy azért egy kis szaporulatod is legyen, már ha ez szempont. Az említett fajok szerintem alkalmasak ebből a célból(Neocaridina, Babaulti, Tiger).
 
a héten mindenképpen veszek tesztet, mert most már érdekelnek ezek a paraméterek, eddig ez fel sem merült (mondjuk eddig nem panaszkodott senki, szökési próbálkozás sem volt a garnélák részéről)

és akkor a cél most valamilyen babaulti beszerzése, azt hiszem szerencsét próbálok a terraplaza-n, hátha ott találok, mert órákig tartó internet-böngészés után sem találtam se boltot se embert, aki árulna :(
 
...a cél most valamilyen babaulti beszerzése, azt hiszem szerencsét próbálok a terraplaza-n, hátha ott találok, ...

Én sajnos nem jutok el a TP-ra, de nagyon várom a híreidet, hogy találtál e Budapest környéki "lelőhelyet".(y)
 
Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mely garnélafajok azok, amik nem tudnak kereszteződni egymással? Neten láttam egy garnéla "kompatibilitási táblázatot", de azért érdekelnének a saját tapasztalatok is :) A kis nanoba most red cherryk és amanok vannak. Ezek kereszteződhetnek? És van-e valami tipp, hogy miként lehet növelni a garnélák szaporodási kedvét? :D
 
Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mely garnélafajok azok, amik nem tudnak kereszteződni egymással? Neten láttam egy garnéla "kompatibilitási táblázatot", de azért érdekelnének a saját tapasztalatok is :) A kis nanoba most red cherryk és amanok vannak. Ezek kereszteződhetnek? És van-e valami tipp, hogy miként lehet növelni a garnélák szaporodási kedvét? :D
azokban a táblázatokban nyugodtan megbízhatsz, általában pontosak, van itt is így topik valahol, hogy mit mivel lehet együtt tartani. amano csak brakkvízben szaporodik, úgyhogy azzal nem lesz gondod, red cherry-k meg el fognak lepni pár hónap alatt, hacsak nincsenek kirívóan rossz körülmények közt
 
azokban a táblázatokban nyugodtan megbízhatsz, általában pontosak, van itt is így topik valahol, hogy mit mivel lehet együtt tartani. amano csak brakkvízben szaporodik, úgyhogy azzal nem lesz gondod, red cherry-k meg el fognak lepni pár hónap alatt, hacsak nincsenek kirívóan rossz körülmények közt
A körülmények jók szerintem, főleg hogy a nagy akvárium vizével lett feltöltve a nano, hogy ezzel is hamarabb álljon be. Már másfél hónapja megy, beállni szerintem már beállt. Pár nagyobb garnéla elhullott valószínűleg megfázás miatt (ha létezik ilyen), mert a sz*r kínai fűtő első nap felnyomta a vizet 30 fokra, lejjebb vettem, aztán lement 22-re, és csak mostanság állt be 25-26 fokra. most úgy néz ki jó lesz, csak a kezdeti időszak volt ilyen macerás. Olyan 20 db kisebb garnéla lehet a 18 literes nanoban. Egyébként tapasztaltatok olyat, hogy sok garnéla volt az aksiban, és ezért nem szaporodtak?
 
Egyébként tapasztaltatok olyat, hogy sok garnéla volt az aksiban, és ezért nem szaporodtak?

Olvastam valahol valami ilyet. Egy idő után, mikor már elég sokan vannak, leáll a szaporodás, önkorlátozóvá válik az állomány. Azt nem tudom ez mekkora egyedsűrűségnél következik be. Nálam a halak tartják kordában a szaporulatot.
 
Olvastam valahol valami ilyet. Egy idő után, mikor már elég sokan vannak, leáll a szaporodás, önkorlátozóvá válik az állomány. Azt nem tudom ez mekkora egyedsűrűségnél következik be. Nálam a halak tartják kordában a szaporulatot.
Igen, én is olvastam valami ilyet, azért is kérdeztem. Nálam pedig a kicsibe szaporodnak majd, és onnan mennek át a nagyba, ahol a leendő kakaduk korlátozzák a számukat :)
 
Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mely garnélafajok azok, amik nem tudnak kereszteződni egymással? Neten láttam egy garnéla "kompatibilitási táblázatot", de azért érdekelnének a saját tapasztalatok is :) A kis nanoba most red cherryk és amanok vannak. Ezek kereszteződhetnek? És van-e valami tipp, hogy miként lehet növelni a garnélák szaporodási kedvét? :D
nézd meg ezt: http://aquarium-shops.com/wp-content/themes/directorypress/thumbs/shrimp_crossbreeding_table.pdf
ez genetika, nem (csak) a tapasztalatokon múlik! :)
úgy tudod növelni, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítod nekik, vízparaméterek, élettér (elegendő, rejtőzködő helyek, növények, stb...), együttartás más halakkal / vízi élőlényekkel, szűrésnél fizikai védelem, változatos táplálás.
vannak "csodaszerek", amit be lehet vetni bizonyos fajoknál (red cherryknél nem érdemes, azok olyanok, mint a nyulak), pl mosura eros, stb...
ha a mosuránál tartunk termékcsaládban, akkor érdemes ez:
Mosura Eros
és táplálási tanácsoknál ez:
Food

Üdv, Tibor
 
nézd meg ezt: http://aquarium-shops.com/wp-content/themes/directorypress/thumbs/shrimp_crossbreeding_table.pdf
ez genetika, nem (csak) a tapasztalatokon múlik! :)
úgy tudod növelni, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítod nekik, vízparaméterek, élettér (elegendő, rejtőzködő helyek, növények, stb...), együttartás más halakkal / vízi élőlényekkel, szűrésnél fizikai védelem, változatos táplálás.
vannak "csodaszerek", amit be lehet vetni bizonyos fajoknál (red cherryknél nem érdemes, azok olyanok, mint a nyulak), pl mosura eros, stb...
ha a mosuránál tartunk termékcsaládban, akkor érdemes ez:
Mosura Eros
és táplálási tanácsoknál ez:
Food

Üdv, Tibor
Köszönöm szépen, majd még megnézegetem. Egyébként az "együttartás más halakkal" alatt mit értesz? Feltétlen kell mellé hal?
 
Köszönöm szépen, majd még megnézegetem. Egyébként az "együttartás más halakkal" alatt mit értesz? Feltétlen kell mellé hal?
Nem kell mellé feltétlen, szerintem arra gondolt, hogy pl meggyhasú sügér pillanatok alatt szétkapja őket. Szerintem a kakadu sügerek is szívesen megkóstolnák őket.
 
Tudom, hogy ez benne van a dologban, ezért is külön szaporítjuk őket, és ha már elég nagyok, akkor mennek át a nagyba, ami addigra szépen beültetett lesz :)
 
Tudom, hogy ez benne van a dologban, ezért is külön szaporítjuk őket, és ha már elég nagyok, akkor mennek át a nagyba, ami addigra szépen beültetett lesz :)
Nem a kicsikre értettem én sem, egyszer 1 rendes kifejlett példányt tettem át a meggyhasúakhoz, és amint beengedtem pillanatok alatt széttépték. (kivenni se volt esélyem)
 
Back
Oldal tetejére