• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Nem a kicsikre értettem én sem, egyszer 1 rendes kifejlett példányt tettem át a meggyhasúakhoz, és amint beengedtem pillanatok alatt széttépték. (kivenni se volt esélyem)
Hát kíváncsi leszek nálam milyen lesz a helyzet, de akkor gyanítom, hogy hasonló :)

nem dehogy! én nem is tartok halakat. csak ha valaki tart, akkor fontos, hogy milyet kivel.
Most már értem :) Egyébként max galaxy razbórákat, vagy törperazbórákat raknánk be, most csak egy törpe sávos szívóharcsa van bent náluk.
 
Ha szaporítani akarod őket, akkor a legjobb, ha egyedül vannak, mert a halak stresszelik őket. Nálam a nagyobb akimban furcatakkal vannak az RC-k, és eléggé visszavettek a szaporodásból. A nanomban pedig a kaját vettem vissza, ott azért van kevesebb szaporulat.
Igazából szerintem nem a hely szűkülése fogja vissza őket, hanem a kaja hiány. Ez megfigyelhető kb minden élő organizmusnál, nálunk embereknél is. :)
 
Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mely garnélafajok azok, amik nem tudnak kereszteződni egymással? Neten láttam egy garnéla "kompatibilitási táblázatot", de azért érdekelnének a saját tapasztalatok is :) A kis nanoba most red cherryk és amanok vannak. Ezek kereszteződhetnek? És van-e valami tipp, hogy miként lehet növelni a garnélák szaporodási kedvét? :D

A kompatibilitasi tablazatot erdemes komolyan venni ;) sajat tapasztalat itt nem szamit.
 
Sok-sok-sok olvasgatás után ismét visszatértem a leghülyébb kérdésekkel :)

Az egyik dolog, amire nem találok választ és a korábbiak alapján sem teljesen értem, hogy ha mondjuk CBS/CRS garnikat szeretnék tartani, amiknek (olvasataim szerint) 6,5-7,5 ph és 4-6 NK-s víz kell, akkor ha kevertágyas műgyantával lágyítom a vizet (ami elvileg ph7 és 0nk) akkor abból hogy csinálok 4-6 nk-st, anélkül, hogy a ph változna? Erre való az a http://www.greenaqua.hu/kellekek/novenytapok-vizkezelok/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html#.UQPLaL_K5TI, amit Szilvi még a topic elején írt?

A másik kérdésem valószínűleg teljesen hülyeség, de jobb megkérdezni. Jól sejtem, hogy a garnéláknak tök mindegy, hogy van-e CO2 vagy nincs az akváriumban? (Azt leszámítva, hogy a ph-t babrálja) Gyakorlatban a kérdés az, hogy el tudom-e indítani a CBS/CRS-eknek szánt nanót CO2 nélkül.

Az utolsó pedig, hogy egy ilyen nanóba elég egy belső szűrő? Van otthon egy használaton kívüli, még a 45ös aksimhoz vettem, abban nagyon szépen muzsikált, most ez a nano 30-as lenne.
 
Sok-sok-sok olvasgatás után ismét visszatértem a leghülyébb kérdésekkel :)

Az egyik dolog, amire nem találok választ és a korábbiak alapján sem teljesen értem, hogy ha mondjuk CBS/CRS garnikat szeretnék tartani, amiknek (olvasataim szerint) 6,5-7,5 ph és 4-6 NK-s víz kell, akkor ha kevertágyas műgyantával lágyítom a vizet (ami elvileg ph7 és 0nk) akkor abból hogy csinálok 4-6 nk-st, anélkül, hogy a ph változna? Erre való az a http://www.greenaqua.hu/kellekek/novenytapok-vizkezelok/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html#.UQPLaL_K5TI, amit Szilvi még a topic elején írt?

Nem, mert a kevertgyantás lágyításkor a ph is eltolódik általában, akár 4-5ig is. Ezt is mérni kell, meg közben a gh/kh-t is.


A másik kérdésem valószínűleg teljesen hülyeség, de jobb megkérdezni. Jól sejtem, hogy a garnéláknak tök mindegy, hogy van-e CO2 vagy nincs az akváriumban? (Azt leszámítva, hogy a ph-t babrálja) Gyakorlatban a kérdés az, hogy el tudom-e indítani a CBS/CRS-eknek szánt nanót CO2 nélkül.

simán, nálam is úgy voltak.

Az utolsó pedig, hogy egy ilyen nanóba elég egy belső szűrő? Van otthon egy használaton kívüli, még a 45ös aksimhoz vettem, abban nagyon szépen muzsikált, most ez a nano 30-as lenne.


elvileg igen, de azért érdemes azt is tuningolni ha lehet, hogy kerüljön bele biológiai szűrőanyag, mert hiába jók a vízparaméterek, a crs/cbs garnélák a víz minőségére is kényesek.
 
Nem, mert a kevertgyantás lágyításkor a ph is eltolódik általában, akár 4-5ig is. Ezt is mérni kell, meg közben a gh/kh-t is.
akkor ismét vissza nullára :D a kevertgyantára mindenhol azt olvastam, hogy 7es ph-t csinál. DE! :) akkor mivel tudom pont jóra beállítani a ph-t és a gh/kh-t? tegyük fel, hogy van 30 liter (később a cseréknél persze 15) gyantával lágyított vizem, mit csinálok vele? (a példa kedvéért mondjuk ph7 és 0 nk) amúgy a 0nk az fix, ugye? mármint tudom, ha kevés gyantát teszek bele akkor nem lesz 0, de elvileg azt 0-ra kell csinálni, ugye?
 
A gyanta nem 7-es vizet csinál, ezt rossz helyen olvastad, hanem 4,5 öst(régebben találkoztam olyan gyantával ami 2,9 re levitte a ph-t) és akkor lesz gh 0. Természetesen leállíthatod ph 7 nél is, de akkor még nem lesz nullás, és a pesti vizet ismerve ez még visszamehet jóval 7,5 fölé, ha nincs szerencséd. A lágyvizes garnéláimnak úgy készítem elő a vizüket, hogy a nullás vizet (ph 4,5) egy napig pihentetem, ezalatt felmegy ph5- 5,5 re, ehhez adok annyi csapvizet, hogy a ph 6 legyen -ez nálam 10l re kb. 7-8 dl csapvíz- es ez másnapra beáll 6,5-6,7 re.
 
Szia,
aktív talaj (mondjuk H.E.L.P) RO víz és saltyshrimp bee gh++, ennél többet ne gondolkodj :) jó lesz a PH-d. Minden más csak szívás. Trágyázhatsz, stb, de 2 hónap és idegbajos leszel. Ez csak egy javaslat.
 
A gyanta nem 7-es vizet csinál, ezt rossz helyen olvastad, hanem 4,5 öst(régebben találkoztam olyan gyantával ami 2,9 re levitte a ph-t) és akkor lesz gh 0. Természetesen leállíthatod ph 7 nél is, de akkor még nem lesz nullás, és a pesti vizet ismerve ez még visszamehet jóval 7,5 fölé, ha nincs szerencséd. A lágyvizes garnéláimnak úgy készítem elő a vizüket, hogy a nullás vizet (ph 4,5) egy napig pihentetem, ezalatt felmegy ph5- 5,5 re, ehhez adok annyi csapvizet, hogy a ph 6 legyen -ez nálam 10l re kb. 7-8 dl csapvíz- es ez másnapra beáll 6,5-6,7 re.
szuper, köszönöm, egy ilyen leírásra volt szükségem :)


aktív talaj (mondjuk H.E.L.P) RO víz és saltyshrimp bee gh++, ennél többet ne gondolkodj
talajom Amazonia, úgy tudom az jó ehhez (javíts ki ha tévedek), RO víz jelenleg elérhetetlen...konkrétan egy akváriumra és lámpára van keret jelenleg, talaj, növény, dekor van...a másik bajom az RO-val, hogy úgy olvastam, hogy mire 1 liter tizsta víz lesz, kidobok másik 6 litert (persze lehet, hogy ezt is rossz helyen olvastam)
 
vegyél egy adaggal,kezd el lágyítani vele a vizet,időnként mérj rá és akkor minden kiderül
ez volt a terv, de miután körberohantam a kerületet, kiderült, hogy nem is olyan egyszerű a beszerzése ennek a műgyantának mint gondoltam :unsure:
 
talajom Amazonia, úgy tudom az jó ehhez (javíts ki ha tévedek), RO víz jelenleg elérhetetlen...konkrétan egy akváriumra és lámpára van keret jelenleg, talaj, növény, dekor van...a másik bajom az RO-val, hogy úgy olvastam, hogy mire 1 liter tizsta víz lesz, kidobok másik 6 litert (persze lehet, hogy ezt is rossz helyen olvastam)
Amazonia kiváló, de várd meg mindenképpen a 4-5 hetet! A legtöbb RO 1/4 vagyis 1 liternél 4 liter a felesleg, sajnos ez ilyen. Ne haragudj, hogy ezt javaslom, utálom az anyagiaskodást, de azt javaslom, hogy ne kísérletezz CRS/CBS-ekkel addig, amíg nincs meg a keret legalább RO vízre (tényleg mégegyszer bocs, hogy a zsebedben turkálok). Ezek a garnélák nem is olyan olcsók, egy 10-es csapat elhullik, még ha low grade, akkor 1000-1500 darabja... Egy RO készítő gép 30e forint. (bocs 3x-ra is)
 
Amazonia kiváló, de várd meg mindenképpen a 4-5 hetet! A legtöbb RO 1/4 vagyis 1 liternél 4 liter a felesleg, sajnos ez ilyen. Ne haragudj, hogy ezt javaslom, utálom az anyagiaskodást, de azt javaslom, hogy ne kísérletezz CRS/CBS-ekkel addig, amíg nincs meg a keret legalább RO vízre (tényleg mégegyszer bocs, hogy a zsebedben turkálok). Ezek a garnélák nem is olyan olcsók, egy 10-es csapat elhullik, még ha low grade, akkor 1000-1500 darabja... Egy RO készítő gép 30e forint. (bocs 3x-ra is)
semmi gond, sőt, inkább előre legyek figyelmeztetve :) egyelőre csak puhatolózok a dolog körül, ebből nem holnap lesz valóság...a talaj egyszer már volt akváriumban, kb két hónapot, utána ki lett szárítva és eltéve, ilyenkor nem kell annyit várni, nem? kicsit kezdünk off irányba haladni :)
 
ez volt a terv, de miután körberohantam a kerületet, kiderült, hogy nem is olyan egyszerű a beszerzése ennek a műgyantának mint gondoltam :unsure:

aquadepoban mindig kapható, illetve ha az akvarista.hu-n körbenézel, lehet ott is találsz eladót.
 
A gyanta nem 7-es vizet csinál, ezt rossz helyen olvastad, hanem 4,5 öst(régebben találkoztam olyan gyantával ami 2,9 re levitte a ph-t) és akkor lesz gh 0. Természetesen leállíthatod ph 7 nél is, de akkor még nem lesz nullás, és a pesti vizet ismerve ez még visszamehet jóval 7,5 fölé, ha nincs szerencséd. A lágyvizes garnéláimnak úgy készítem elő a vizüket, hogy a nullás vizet (ph 4,5) egy napig pihentetem, ezalatt felmegy ph5- 5,5 re, ehhez adok annyi csapvizet, hogy a ph 6 legyen -ez nálam 10l re kb. 7-8 dl csapvíz- es ez másnapra beáll 6,5-6,7 re.
szuper, köszönöm, egy ilyen leírásra volt szükségem :)



talajom Amazonia, úgy tudom az jó ehhez (javíts ki ha tévedek), RO víz jelenleg elérhetetlen...konkrétan egy akváriumra és lámpára van keret jelenleg, talaj, növény, dekor van...a másik bajom az RO-val, hogy úgy olvastam, hogy mire 1 liter tizsta víz lesz, kidobok másik 6 litert (persze lehet, hogy ezt is rossz helyen olvastam)

Az amazonia tökéletes. Azt kihagytam, hogy a keménységet saltysrimp-el állítom be.
 
aquadepoban mindig kapható, illetve ha az akvarista.hu-n körbenézel, lehet ott is találsz eladót.
igen, aquadepot tudom, de az nekem nagyon kiesik a mindennapi menetből és ha jól számoltam, kb másfél havonta kéne új adag, ezért próbálok valami közelebbi forrást találni
 
Galapagos azt hiszem van a szomszédos kerületben, valamelyik nagyobb bevásárló központnál és a korallosakvárium is valahol arra van. Esetleg érdemes megkérdezni őket
sajnos egyik sincs a közelben, de majd csak találok valahol :)
 
Back
Oldal tetejére