• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

semmi gond, sőt, inkább előre legyek figyelmeztetve :) egyelőre csak puhatolózok a dolog körül, ebből nem holnap lesz valóság...a talaj egyszer már volt akváriumban, kb két hónapot, utána ki lett szárítva és eltéve, ilyenkor nem kell annyit várni, nem? kicsit kezdünk off irányba haladni :)

dehogy off! garnitartásról van szó, ahhoz a talaj is hozzátartozik. az Amazonia topicban szerintem írnak erről, de én a helyedben akkor is várnék 4 hetet.
 
dehogy off! garnitartásról van szó, ahhoz a talaj is hozzátartozik. az Amazonia topicban szerintem írnak erről, de én a helyedben akkor is várnék 4 hetet.
ja tényleg, elfelejtettem, hogy nem a vízlágyítós topicban vagyunk:) a talajt én mikor eltettem valahol kérdeztem, ott többen megerősítettek hogy nem kell olyan sokat várni, de már csak azért sem tenném be 4 hétnél előbb a garnikat, hogy a növényeket ne bányásszák ki a helyükből
 
ja tényleg, elfelejtettem, hogy nem a vízlágyítós topicban vagyunk:) a talajt én mikor eltettem valahol kérdeztem, ott többen megerősítettek hogy nem kell olyan sokat várni, de már csak azért sem tenném be 4 hétnél előbb a garnikat, hogy a növényeket ne bányásszák ki a helyükből
Amazoniára négy hétnél kevessebb járatás után garnélát tenni, felér egy gyilkossággal.
 
Sziasztok!


Két hete segítettem a kiürítésében:cry: !

Pasaréti Gyulánál is szokott lenni gyanta és cseréli a regenerálandót újra.
Ha érdekel kérdezz rám privátban!

A.ttila
Igen, a Zsilinszkit több helyen ajánlották, de sajnos már nincs :(
Attila írtam privátot, köszi!
 
Sziasztok!


Két hete segítettem a kiürítésében:cry: !

Pasaréti Gyulánál is szokott lenni gyanta és cseréli a regenerálandót újra.
Ha érdekel kérdezz rám privátban!

A.ttila
már le is beszéltem vele, hétvégén megyek a gyantáért, három utcára lakik tőlem, köszi a tippet :D
 
Hallottam egy utcai pletykát, miszerint a növényes akvárium és a garnéla nem nagyon csípik egymást. A dolog miértje a növények tápozása. Állítólag nem bírják a garnélák a vegyszerezést.
Kb ennyi a mélyenszántó pletykáról. Van esetleg ennek jogalapja?
 
Hallottam egy utcai pletykát, miszerint a növényes akvárium és a garnéla nem nagyon csípik egymást. A dolog miértje a növények tápozása. Állítólag nem bírják a garnélák a vegyszerezést.
Kb ennyi a mélyenszántó pletykáról. Van esetleg ennek jogalapja?

Szia,

A különlegesebb, érzékenyebb garnélák mellett valóban nem célszerű túlzásba vinni a tápozást, azonban a strapabíróbb változatok esetében nyugodtan lehet tápozni a növényeket. Amit esetleg érdemes megfontolni, hogy inkább többször adj kevesebb növénytápot, mint ritkán nagyobb adagokat.
 
Szia,

A különlegesebb, érzékenyebb garnélák mellett valóban nem célszerű túlzásba vinni a tápozást, azonban a strapabíróbb változatok esetében nyugodtan lehet tápozni a növényeket. Amit esetleg érdemes megfontolni, hogy inkább többször adj kevesebb növénytápot, mint ritkán nagyobb adagokat.

Köx az infót! Milyen kihatással lehet ha túladagolom a srácokat? Kipusztuláshoz vezet, vagy a szaporodási ciklusukat gátolja?
 
Sziasztok!

Van egy 275 literes (150x40x45) akváriumom.
Halak: 25 ékfoltos razbóra, 10 törpe szívóharcsa.
Voltak benne red cherry garnélák, jól érezték magukat,szaporodtak is, de megjelentek apró csigák az akváriumban és a garnélákat elajándékoztam amíg az öves díszcsík elvégzi a dolgát.
Most, hogy nincsenek csigák, kivettem az öves díszcsíkot.

Kérdésem ,hogy az ékfoltos razbórák, törpe szívóharcsák mellé tennék 10 panda páncélosharcsát és 12 neon kalászhalat akkor szerintetek rakhatok sakura garnélákat közéjük?

Üdv. Decso
 
Sziasztok!

Van egy 275 literes (150x40x45) akváriumom.
Halak: 25 ékfoltos razbóra, 10 törpe szívóharcsa.
Voltak benne red cherry garnélák, jól érezték magukat,szaporodtak is, de megjelentek apró csigák az akváriumban és a garnélákat elajándékoztam amíg az öves díszcsík elvégzi a dolgát.
Most, hogy nincsenek csigák, kivettem az öves díszcsíkot.

Kérdésem ,hogy az ékfoltos razbórák, törpe szívóharcsák mellé tennék 10 panda páncélosharcsát és 12 neon kalászhalat akkor szerintetek rakhatok sakura garnélákat közéjük?

Üdv. Decso

Szia!
A páncélosharcsák nem bántják őket, neon kalászhalhoz még nem volt szerencsém. Próbáld ki.
 
HELP!
Két garnélám kiült az esőztetőre félig kint voltak a vízből. Baj lenne a vízzel? :eek:
A hétvégén a külső szűrőt többször újraindítottam, közben állt is néhány órát, vízcsere közben elérte az 50%-ot.
Mit figyeljek? Egyébként mindenki mozgékony a víz alatt, nem lassult be egyik lakó sem.
Akkor is kiülhetnek, ha jó érzik magukat? o_O
Nemsokára irány a munka, nem tudom, mi lesz, mire hazaérek...
 
HELP!
Két garnélám kiült az esőztetőre félig kint voltak a vízből. Baj lenne a vízzel? :eek:
A hétvégén a külső szűrőt többször újraindítottam, közben állt is néhány órát, vízcsere közben elérte az 50%-ot.
Mit figyeljek? Egyébként mindenki mozgékony a víz alatt, nem lassult be egyik lakó sem.
Akkor is kiülhetnek, ha jó érzik magukat? o_O
Nemsokára irány a munka, nem tudom, mi lesz, mire hazaérek...
A garnélák akkor másznak ki a vízből, ha nem érzik jól magukat, ellenőrizd a vizparamétereket. Milyen garnélákról van szó? A néhány órás leállás után kitakarítottad a szűrőt?
 
Back
Oldal tetejére