• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

A forrázott piros paprikát imádják! Nálunk a banánra nem haraptak, parit még nem próbáltunk.
 
1. Többet írtátok, hogy mekkora sláger az uborka és a sárgarépa.
3 perc 650W mikrózás után beadtam, de alig 1-2 állat evett belőle. Lehet hogy nem volt elég puha?
Arra számítottam hogy valósággal ellepik majd...

2. Lehet kapni fagyasztott halat díszállatban, viaszlazac ha jól tudom. Próbálta már valaki?

3. Fagyasztott eleségekből melyiket lehet adni?
 
1. Többet írtátok, hogy mekkora sláger az uborka és a sárgarépa.
3 perc 650W mikrózás után beadtam, de alig 1-2 állat evett belőle. Lehet hogy nem volt elég puha?
Arra számítottam hogy valósággal ellepik majd...

2. Lehet kapni fagyasztott halat díszállatban, viaszlazac ha jól tudom. Próbálta már valaki?

3. Fagyasztott eleségekből melyiket lehet adni?
Én sárgarépából, sütőtökből, stb kb 1*1*0,5 cm-es darabokat vágtam, amit ~1 dl vízbe tettem, majd ment a mikróba 700W 0,5 percre. Ezalatt bőven felforrt a pohárban a víz, amit aztán hagytam kihűlni, és úgy kapták az állatok, imádták.
 
1. Többet írtátok, hogy mekkora sláger az uborka és a sárgarépa.
3 perc 650W mikrózás után beadtam, de alig 1-2 állat evett belőle. Lehet hogy nem volt elég puha?
Arra számítottam hogy valósággal ellepik majd...

2. Lehet kapni fagyasztott halat díszállatban, viaszlazac ha jól tudom. Próbálta már valaki?

3. Fagyasztott eleségekből melyiket lehet adni?
Egyrészt nem igazán lehet összeállítani egy olyan kajalistát amit a garnélák biztosan éhenkórász módjára fogyasztanak. Ez akváriumonként változhat /olvastam már olyat is hogy egy akváriumban lévő 2 garnifaj más-más kajáért rajongott/. Én is hallottam egy rakat helyen hogy a répa mekkora királyság a garnéláiknál, nálam meg épen hogy csak belecsípnek /a répánál azért korántsem mindegy, hogy öregebb fás répával, vagy édes "puhább" bébirépával próbálkozol;)/. Szóval érdemes próbálkozni ezzel azzal. Én szoktam adni spenótot, csalánt, pitypanglevelet, tyúkhúrt, sütőtököt, karfiolt, brokkolit, borsót, kukoricát mint "zöldséget" a garnéláimnak. Szóval van választék!:) De a lényeg hogy amit adsz az vegyszermentes legyen!!!

Másrészről ha egy a garnéláid számára addig ismeretlen ételt adsz nekik akkor még nem biztos hogy egyből rávetik magukat. Érdemes még néhányszor rápróbálni hogy megismerjék!

Én pl kéthetente adok sórákot mint fagyasztott eleséget.
 
Vágtam már szeletet is belőle, adtam kockába is, de nem kell sem répa sem tök.
Azt tapasztalom hogy minél puhább, annál jobban szeretik.

Pl. fagyasztott brokkolit és karfiolt kaptak a hétvégén. 6 perc 650W-on, egyből rámentek. Öröm volt nézni, hogy végre ott tolonganak!

Almát a múltkor 1 percig mikróztam, semmi. Tegnap azt is jó puhára, semmi.

Eddig úgy etettem hogy egy nagyobb darabot beadtam, és kb. 4 óra múlva kivettem, aztán kuka. Ez viszont pazarlás. Tényleg elég ilyen mini kockákat vágni? Azt bent is lehet hagyni a vízminőség romlása nélkül?

Van fagyasztott tubifexem, és vörös szúnyoglárvám. Adható?
 
Van fagyasztott tubifexem, és vörös szúnyoglárvám. Adható?
Milyen garniknak menne? Én neocaridina heteropoda variánsainak adtam eddig (RC, sakura, yellow fire, red rili) vörösz szúnyogot, cyclopsot, daphniát és szerették, gond nem volt. Persze nem ész nélkül, hiszen alapból nem ragadozók, illetve pl a vörös szúnyognak nagyon durva a tápértéke. A szúnyogot összevágtam még fagyosan, amennyire csak lehetett, többit értelemszerűen nem.;)
Tubival nincs tapasztalatom.
 
Vágtam már szeletet is belőle, adtam kockába is, de nem kell sem répa sem tök.
Azt tapasztalom hogy minél puhább, annál jobban szeretik.

Pl. fagyasztott brokkolit és karfiolt kaptak a hétvégén. 6 perc 650W-on, egyből rámentek. Öröm volt nézni, hogy végre ott tolonganak!

Almát a múltkor 1 percig mikróztam, semmi. Tegnap azt is jó puhára, semmi.

Eddig úgy etettem hogy egy nagyobb darabot beadtam, és kb. 4 óra múlva kivettem, aztán kuka. Ez viszont pazarlás. Tényleg elég ilyen mini kockákat vágni? Azt bent is lehet hagyni a vízminőség romlása nélkül?

Van fagyasztott tubifexem, és vörös szúnyoglárvám. Adható?
Igazán azért kell a zöldségeket mikrózni/forralni hogy felpuhuljanak. A garnélák a kis "csipeszeikkel" nem boldogulnak a keményebb kajákkal.

Próbálj akkora darabokat szelni a zöldségekből amit a garnéláid nagy valószínűséggel elfogyasztanak 3-4 órán belül és ha kell így fagyaszd le. Így könnyen porciózható.

A garnélák alapból dögevők is, szóval a természetben is hozzájutnak fehérjéhez. Van aki nem ad nekik és van aki rendszeresen ad fagyasztott jószágokat. Szerintem nyugodtan adhatsz tubit és szúnyoglárvát, csak ne ezek tegyék ki az étrendjük nagy részét. És vigyázz a mennyiségre, már a vízminőség miatt is.
 
Az uborka nálam sem jött be, a belsejéből ettek valamit s kész, a répát épphogy csak megnyammogják.
Ami a legjobb volt az a forrázott zellerlevél, egyből rányomultak de úgy hogy nem is tudtam kivenni mert folyton ott volt rajta 2-3, úgyhogy másnapig benne hagyom gondoltam, hát mire du. megyek már,megették az egészet. :)
Most a száraz macskakaját próbáltam, (valahol olvastam) Az is nagy sláger volt. :)
 
Az uborka nálam sem jött be, a belsejéből ettek valamit s kész, a répát épphogy csak megnyammogják.
Ami a legjobb volt az a forrázott zellerlevél, egyből rányomultak de úgy hogy nem is tudtam kivenni mert folyton ott volt rajta 2-3, úgyhogy másnapig benne hagyom gondoltam, hát mire du. megyek már,megették az egészet. :)
Most a száraz macskakaját próbáltam, (valahol olvastam) Az is nagy sláger volt. :)
Macskakaja????:eek:
Én azért javasolnám a sera shrimps naturalt és a JBL nano tabs-ot mint olcsóbb árkategória!(y) Bár a JBL elég gyorsan szétesik.
 
:) az csak próba volt, amúgy Sera meg Biotop kaja van nekik. De egyébként ha megnézed az összetevők hasonlók, plusz se a garniknak se a víznek nem lett baja. Sőt nagyon bejött nekik.
 
:) az csak próba volt, amúgy Sera meg Biotop kaja van nekik. De egyébként ha megnézed az összetevők hasonlók, plusz se a garniknak se a víznek nem lett baja. Sőt nagyon bejött nekik.
Jó, de ez elvi kérdés! :) Nekünk, garnélatartóknak legyen már ennyi tartásunk!!!;)
 
Ha már a próbálkozásoknál tartunk, éppen tegnap jutott eszembe hogy nyáron ki fogom próbálni az erős paprikát. Saját termesztés lesz, tehát vegyszerek miatt nem kell aggódni.
A kapszaicin miatt már inkább, bár a természetben ki tudja mi hullik bele a vízbe? Simán elképzelhető hogy ennél rosszabból is csipegetnek. A diófalevelet is adják többen, pedig azt komposztálni sem volna szabad.
 
JBL Novo Fect, JBL Novo Crabs, JBL Novo Prawn - ezekből mennyit ajánlott adni 20db garnélának?

Zöldségeknél vettem észre, hogy szinte bármekkorát képesek megenni. Múltkor próbaképpen bent hagytam (vízcsere előtti nap) egy fej brokkolit és másnapra alig egy 2cm-es szárdarabot hagytak meg.
Tehát érdemes inkább egy kisebb darabot adni, és akkor teljesen megeszik, vagy egy nagyobbat és a maradékot kivenni?
 
Back
Oldal tetejére