• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

komolyan mondom hogy lehúzom őket a wc-n :D semmit nem esznek se uborkát se ebi dama, se saláta. nem is adok nekik semmit :D egyenek amit találnak :D
 
nálam a mikrozott spenotnak csak erezetét hagyják meg igaz besegitenek a törpe páncélos harcsák és a sziámi ormányosmárna is igaz amanogarnélák vannak csak a halak mellett és a tetrának a wafer mix.ét
 
Mi is változatos koszton tartjuk őket. Spenót, cukkini, őszibarack szelet. Tegnap kipróbáltuk a felezett nyers cseresznyét. Így még nem láttuk őket zabálni!
 
Na ne már! Én a spenótot azért adom nekik, mert azt utálom; no de őszibarack és cseresznye? Azt már inkább én eszem meg. Ja, és a görögdinnyéből sem fognak kapni!:mad:
Viszont kollégám szállít faeper és diófa leveleket, amit kicsit megforrázva szintén se perc alatt csutkára rágnak!
 
Egy ideje nem látom az akváriumban a 20 amano garnimat, elbújtak valahova a sűrűbe. Mivel lehetne előcsalogatni őket, amire tutira ráharapnak?
 
Múlt héten begyűjtöttem a Fb játék nyereményemet, egy Dennerle Shrimp King Color 30 g garnélatáp most csak 2 900,00 Ft - Green Aqua garnéla kaját és kaptam mellé viktortól pár mintát egyéb tápokból is. A színfokozó kajával egyelőre zátonyra futottam, mert a halakat hiába etetem fullra, akkor is úgy lecsapnak rá, hogy nem engedik a közelbe sem a díszes garniállományt... :/ De tervben van egy csak garnis nano, oda majd pont jó lesz! :)
Ami viszont nagyon bejött, az a Dennerle Crusta Brennnessel Stixx garnélatáp most csak 1 890,00 Ft - Green Aqua és a Hokkaido táp (nem találtam a webshopban hirtelen). Ezeket nagyon hamar bepuszilják, pedig nem kis darabok azért. :) Kiegészítő tápnak csak ajánlani tudom őket! :)
 
A színfokozó kajával egyelőre zátonyra futottam, mert a halakat hiába etetem fullra, akkor is úgy lecsapnak rá, hogy nem engedik a közelbe sem a díszes garnélaállományt..
Na már pont írtam volna hogy kell egy garnélás nano,de látom már tervben is van :D
Érdekes ez az etetés nálam a yellow,meg a tigrisek a borsóért őrülnek meg a bébirépát viszont nagyon nem falják,szemben az RC-kel ahol nem kevesebb mint 30 perc alatt elfogyott kettő csík répa a bébiből :eek:
 

A mángold az legalább akkora befutó, mint a sóska. :) Minden szombaton (bio)piac után saláta torzsát kapnak, azt is nagyon szeretik, másnap reggel úgy kell levakarni őket a torzsa maradékáról. :) Egyébként a céklalevél és cékla levél szára is nagyon jó. Ez utóbbiért a sulawesi csigák őrülnek meg. :)
 
Próbáltam bébirépát, rá se bagóztak. Próbáltam anyámtermesztette bio főtt-szétnyomott zöldborsót, nem érdekelte őket. Most vetettem egy adag spenótot, remélem az tetszeni fog nekik. Meg tegnap betettem nekik egy körömnyi kifőzött tebanglevelet, na azt viszont komálják a red rilik és a blue jelly-k is, abból viszont nem merek sokat, nem akarom savasítani a vizüket. :)
Sajnos biopiac nincs a vidékünkön, így marad a saját termesztés. Úgyis az a legtutibb. :)
 
Próbáltam bébirépát, rá se bagóztak. Próbáltam anyámtermesztette bio főtt-szétnyomott zöldborsót, nem érdekelte őket. Most vetettem egy adag spenótot, remélem az tetszeni fog nekik. Meg tegnap betettem nekik egy körömnyi kifőzött tebanglevelet, na azt viszont komálják a red rilik és a blue jelly-k is, abból viszont nem merek sokat, nem akarom savasítani a vizüket. :)
Sajnos biopiac nincs a vidékünkön, így marad a saját termesztés. Úgyis az a legtutibb. :)
Nálam az volt a tapasztalat, hogy az első 2-3 alkalomnál nem lelkesednek az új kajáért, aztán egyszer csak ráront a brigád! :)
 
Próbáltam bébirépát, rá se bagóztak. Próbáltam anyámtermesztette bio főtt-szétnyomott zöldborsót, nem érdekelte őket. Most vetettem egy adag spenótot, remélem az tetszeni fog nekik. Meg tegnap betettem nekik egy körömnyi kifőzött tebanglevelet, na azt viszont komálják a red rilik és a blue jelly-k is, abból viszont nem merek sokat, nem akarom savasítani a vizüket. :)
Sajnos biopiac nincs a vidékünkön, így marad a saját termesztés. Úgyis az a legtutibb. :)
Ha 2-3 napig nem etetsz, akkor bedobhatsz egy vasdarabot, annak is nekiesnek.:) A tebanglevelet nyugodtan tedd be (akár egészben), nem savanyítja a vizet, max szinezi, és a garnélák számára hasznos anyagokat juttat a vízbe.Én nem szoktam főzni, mert így nagy részt elvesznek ezek a hasznos anyagok.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére