• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Most a száraz macskakaját próbáltam, (valahol olvastam) Az is nagy sláger volt.
Ez tetszik! Én anno a malawi sügereket neveltem halas friskies macskatáppal (minden másnap kapták), ették, mint kacsa a nokedlit és gyönyörűen nőttek, ráaádásul gyorsabban, mint normál halkajával.
Zöldségeknél vettem észre, hogy szinte bármekkorát képesek megenni. Múltkor próbaképpen bent hagytam (vízcsere előtti nap) egy fej brokkolit és másnapra alig egy 2cm-es szárdarabot hagytak meg.
Tehát érdemes inkább egy kisebb darabot adni, és akkor teljesen megeszik, vagy egy nagyobbat és a maradékot kivenni?
egy-két napig gond nélkül bent maradhat, ha nem taknyosodik. Az anciknak adott uborka, cukkini sokszor még 3-4 nappal a behelyezés után is ropogós volt.
Ami viszont érdekes, hogy ha valami miatt éppen nem füllött nekik a kaja és nem gyalulták, akkor gyakorlatilag egy nap alatt egy taknyos trutymó lett belőle, tehát nem árt vigyázni és figyelni, dolgoznak-e rajta folyamatosan.
 
Ma volt karbantartás és kiszedtem több hólyagcsigát. Szaporodnak iszonyat mértékben. Arra gondoltam összenyomok párat a garnéláknak. Megeszik?

Van olyan fórumtárs, akinél az alma bejött? Én már több ízűt is próbáltam, de még csak meg sem piszkálták.

Szeretnék némi változatosság gyanánt nem kifejezetten garnéláknak készült tápokkal (= haleleség). Mindenképpen süllyedő típusra gondoltam. Mit szabad adni?
 
A hólyagcsigákat nálam a CRS-ek nagyon szeretik. De nem árt vigyázni vele, mert keményítheti a sok összetört csigaház a vizet, bár rendszeres vízcserénél szerintem nem lehet nagy gond.
Az ivadékoknak szoktam halivadékoknak készült tápot (Tetra) is adni, de a legyezős garnélák is szeretik az apró darabkákat összekapkodni.
 
Ismerosnek nemregota volt egy kis garnelas akvariuma, RC csapattal, nulla tapasztalattal, gyereknek szorakozaskepp.
3 napra magara kellett hagyni az akvariumot, bolti sargarepat adtak nyersen elutazas elott nekik.
Utolso szalig leirtotta az egesz allomanyt, egy sargas takonnya valtoztak a garnélák, mire visszajottek!
 
Ismerosnek nemregota volt egy kis garnelas akvariuma, RC csapattal, nulla tapasztalattal, gyereknek szorakozaskepp.
3 napra magara kellett hagyni az akvariumot, bolti sargarepat adtak nyersen elutazas elott nekik.
Utolso szalig leirtotta az egesz allomanyt, egy sargas takonnya valtoztak a garnélák, mire visszajottek!
Sokan ezért nem vesznek a boltban zöldséget a garnéláik számára, mert ellenőrizhetetlen a vegyszer tartalmuk. Legjobb ha az ember maga termeszt amit tud vagy keres egy megbízható forrást.
 
Sokan ezért nem vesznek a boltban zöldséget a garnéláik számára, mert ellenőrizhetetlen a vegyszer tartalmuk. Legjobb ha az ember maga termeszt amit tud vagy keres egy megbízható forrást.

Úgy tudom minden növényvédőszernek van várakozási ideje, ami után már nem okoz problémát. Az más kérdés hogy ilyenkorra marad akkora dózis ami emberi fogyasztás esetén már nem káros (megengedett határérték), de a garnéláknak még gondot okozhat.

Nem a reklám helye, de én az Aldiban veszem a fehér retket, és a Sparban az uborkát. Eddig még nem volt vele gondom (kopp, kopp, kopp). Ilyenkor télen minden mást (sárgarépa, brokkoli, karfiol, zeller, karalábé) fagyasztott formában vásárolok. 5 perc 650W-on, öblítés és adom is. A frisseket pedig meleg és hideg folyóvizet váltva alaposan átdörzsölöm, utána a mikró ugyanúgy.

Nemsokára - remélem(!) - jön a tavasz és akkor megváltoznak a lehetőségek! :)
 
Úgy tudom minden növényvédőszernek van várakozási ideje, ami után már nem okoz problémát. Az más kérdés hogy ilyenkorra marad akkora dózis ami emberi fogyasztás esetén már nem káros (megengedett határérték), de a garnéláknak még gondot okozhat.

Nem a reklám helye, de én az Aldiban veszem a fehér retket, és a Sparban az uborkát. Eddig még nem volt vele gondom (kopp, kopp, kopp). Ilyenkor télen minden mást (sárgarépa, brokkoli, karfiol, zeller, karalábé) fagyasztott formában vásárolok. 5 perc 650W-on, öblítés és adom is. A frisseket pedig meleg és hideg folyóvizet váltva alaposan átdörzsölöm, utána a mikró ugyanúgy.

Nemsokára - remélem(!) - jön a tavasz és akkor megváltoznak a lehetőségek! :)
Gondolom az emberi fogyasztásra szánt zöldségeket a humán egészségi értékre lőtték be. De ha a saját és a garnéláim méretét/testtömegét vetem össze..... :)

Van egy ismerősünk aki leguánokat tartott, de csak addig míg egy nap sikerült kifognia a boltba egy adag vegyszeres salátát. Másnap a hüllők talpal felfelé napoztak. :unsure:

Én szedek csalánt, tyúkhúrt és pitypanglevelet a természetben és a gyerekek homokozójából fűszer és veteményes kert lett. Így azért nyugodtabban adom a zöldeket a garnéláimnak. :)
 
Gondolom az emberi fogyasztásra szánt zöldségeket a humán egészségi értékre lőtték be. De ha a saját és a garnéláim méretét/testtömegét vetem össze..... :)

Van egy ismerősünk aki leguánokat tartott, de csak addig míg egy nap sikerült kifognia a boltba egy adag vegyszeres salátát. Másnap a hüllők talpal felfelé napoztak. :unsure:

Én szedek csalánt, tyúkhúrt és pitypanglevelet a természetben és a gyerekek homokozójából fűszer és veteményes kert lett. Így azért nyugodtabban adom a zöldeket a garnéláimnak. :)

Igen.

A saláta egészen más, azt én sem merném nekik odaadni.

A pitypangot hogyan készíted elő?
 
Igen.

A saláta egészen más, azt én sem merném nekik odaadni.

A pitypangot hogyan készíted elő?
Próbálok zsengébb, fiatalabb leveleket szedni és pár percig forralom.

Nem mondom hogy népszerűsége vetekszik a spenótéval, de változatosságnak megfelel a garnélák étrendjében.
 
Egy érdekes és lehet őrült ötlet:
Többen mondják h megfőzik a zöldségeket. A húslevesből kivett sárgarépa, karalábé stb jó? :D
 
Zs
Egy érdekes és lehet őrült ötlet:
Többen mondják h megfőzik a zöldségeket. A húslevesből kivett sárgarépa, karalábé stb jó? :D
Sózott-borsozott, zsíros lével átitatott zöldség....... Tovább nem érdemes gondolkodni....
 
Sziasztok
Konzerves ananászt adott már valaki a garnéláinak?Merjek nekik adni ?
A válaszotokat elöre is köszönöm.
 
Sózott-borsozott, zsíros lével átitatott zöldség....... Tovább nem érdemes gondolkodni....

Szerintem a természetben ennél rondább dolgokba is beleesznek, ha van rá alkalmuk. Az más kérdés hogy nem szívesen tenném bele az akváriumba. :)

Konzerves ananászt adott már valaki a garnéláinak? Merjek nekik adni?

Leöblíted folyóvíz alatt, főleg ha cukros lében úszott. Egy kis darabot egy pohár vízben a mikróba 5 percre dobj be és próbáld ki. Amióta vannak garnéláim, egészen elképesztő mikre rá nem mozdulnak. Ha beindul a tavasz, mindent be fogok tenni, amit csak találok a kertben.
 
Mivel többen írták a cseresznye,diófa,eperfa levelét ezeket én is kifogom próbálni de akármit a kertbôl biztos nem.
 
Mivel többen írták a cseresznye,diófa,eperfa levelét ezeket én is kifogom próbálni de akármit a kertbôl biztos nem.

Nálam holnap kapnak először szárított bükklevelet.
Ami nem mérgező és nem jelöli meg a kutya, azt ki fogom próbálni.
 
Sziasztok
Konzerves ananászt adott már valaki a garnéláinak?Merjek nekik adni ?
A válaszotokat elöre is köszönöm.

Én a Metro-ban vettem fagyasztott ananászt. Semmi nincs benne, csak felkockázott darabok. Nekem ízlik, és a jószágoknak is.
Jobb mint a konzerv, mert az cukrozott és tartósítószer is van benne. Ráadásul ha felbontod, a maradékot biztos megeszed. :)
 
Back
Oldal tetejére