• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Ha 2-3 napig nem etetsz, akkor bedobhatsz egy vasdarabot, annak is nekiesnek.:) A tebanglevelet nyugodtan tedd be (akár egészben), nem savanyítja a vizet, max szinezi, és a garnélák számára hasznos anyagokat juttat a vízbe.Én nem szoktam főzni, mert így nagy részt elvesznek ezek a hasznos anyagok.
Nem tudom... sok fele olvastam, hogy a tebang levél savanyítja a vizet. és mivel heteropodáim, akarom mondani davidii-im vannak, nem igazán akarom lesavanyítani a vizüket. Ellenben azt, hogy nem főzöm ki, megfogadom feltétlenül. :)
 
Egy levélnek kizárt dolog, hogy számottevő hatása legyen savanyítás szempontjából.
 
Nem tudom... sok fele olvastam, hogy a tebang levél savanyítja a vizet. és mivel heteropodáim, akarom mondani davidii-im vannak, nem igazán akarom lesavanyítani a vizüket. Ellenben azt, hogy nem főzöm ki, megfogadom feltétlenül. :)
Ezt szerintem nagyon rossz helyen olvastad, egy lugos vizet, sem a tebanglevél, sem a tőzeg, sem az égertoboz nem tudja savanyítani, ezek legendák.:) Egyébként, ha a davidik vizét savanyítod, akkor pontosan olyan mosolygósan úszkálnak a medencében, mintha lugos vízben lennének.;)
 
Ha van a környékeden tölgyes, akkor olyan részről, ami jó eséllyel nem kapott vegyszert gyűjts egy pár marék száraz levelet -úgyis itt az ősz a nyakunkon- az majd kiszolgál a következő őszig.
Nálam műxik;)
 
Bedobom ide is hátha valaki tapasztalt már ilyet :
Azt a furcsaságot elárulhatna nekem egy garnélaszakértő kolléga,hogy mitől kezdenek a yellow fire garnéláim egyszerűen zöldülni és kékülni !
emoji24.png

Arra gondoltam hogy mióta a dennerle color al etetek lehet hozza köze mivel színfokozó és lehet hogy ezeket a hibás gének színeit fokozza a sárga helyett .
Köszi !
 
Bedobom ide is hátha valaki tapasztalt már ilyet :
Azt a furcsaságot elárulhatna nekem egy garnélaszakértő kolléga,hogy mitől kezdenek a yellow fire garnéláim egyszerűen zöldülni és kékülni !
emoji24.png

Arra gondoltam hogy mióta a dennerle color al etetek lehet hozza köze mivel színfokozó és lehet hogy ezeket a hibás gének színeit fokozza a sárga helyett .
Köszi !
Szelektálni kell őket. Még a legszebb állomány is leromlik 3-4 generáció alatt, ha nincs szelektálva. Ezen kívül etess sárga, vagy legalább sárgás-narancssárgás színű kajával (kukorica, répa, sütőtök).
 
A spenótot sokan ajánlják garniknak. Nem olyan régen teszteltem a bazsalikomot, mert az el van télen nyáron. Van egy szép bokrom, vadul nő, mindig nyírni kell, mint valami stemet. Mikróban 4 percig vízben forralom a leveleket. Mivel illatos, gondolom megérzik az illatát is a vízben, mert ahogy berakom percek kérdése és megtalálják.
 
Spenótot vetettem egy cserépbe, kint hagytam a teraszon, erre olyan szinten elázott, hogy gyakorlatilag tönkre is ment. Holnap egy ládába fogok vetni, de ez már bent lesz az ablakban.
Ismét kipróbáltam a sárgarépát. A red rilik legalább mostmár megszaglászták, a blue jelly-k rá se bagóztak, a csokik viszont komálják rendesen. :) Mindenesetre remélem, előbb-utóbb csak megszereti a többi is. :)
 
A Blue jelly-k igen bambák nálam is... az RC-k verekednek a kajáért, ezekmeg... elvannak a kosszal ami a parvula közé megy... a Dennerle color-ra meg egy kettő ha rátalál...
 
Jaja, a Blue jelly-k szinte semmiféle kívülről jövő kajának nem lelkesednek, legalbbis nálam. Szinte alig látom őket, csendben el vannak a mohaerdejükben, és fütyülnek a világra.
 
Valaki adott már lucernának a levelét garnéláknak? Elméletileg teli van fehérjével meg vitaminokkal.
 
Hát ha más nem is majd te! ;) Lényeg hogy vegyszermentes legyen! Én anno a red rilieimnek néha még zsenge borsólevelet is adtam. Imádták!(y)
A borsó levelébe is sok fehérje van, majd kipróbálom én is. ;) Hát akkor kénytelen vagyok én le tesztelni. :) Köszi!
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a Catappa levelet is kell forrázni, vagy az mehet a csomagból a vízbe?
Válaszotokat köszönöm! :)
 
Ha forrázod, akkor hamarabb lesüllyed és megpuhul annyira, hogy rögtön ehető legyen a garniknak, de sokat veszít a beltartalmi értékéből. Ha viszont csak beteszed(persze egy leöblítés után), akkor valamivel rögzítened kell illetve később fognak nekiesni a jószágok, mert még kemény nekik. A Te döntésed...
 
Back
Oldal tetejére