• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

nekem így is izgalmas :) gyönyörű kép

esetleg azzal lehetne játszani, hogy hátulról legyen napfény, szemből meg finoman megvakuzni
 
Íme, amivel igazából foglalkozom fotósként

920890_361720057271300_2088208465_o.jpg
 
inadsz: ez a kép GERONIMO szép, kár lett volna kihagyni:)

én meg folytatom egy tavalyi képpel, egy kísérletezés legjobb eredménye. mivel mindenhol megvádolnak, előre leszögezem, hogy a kép NEM photoshop! :)

375831_282519915191315_646586030_n.jpg
Elmesélnéd, milyen vakukat használtál hozzá? Gondolom nem valami mezei cucc. Teljesen bele vagyok szerelmesedve ezekbe a fröccsenős képekbe, de egyszerűen képtelen vagyok kifagyasztani a cseppeket. Próbálkoztam már stúdióvakuval, rendszervakuval, de csak bemozdul mindig.
 
Elmesélnéd, milyen vakukat használtál hozzá? Gondolom nem valami mezei cucc. Teljesen bele vagyok szerelmesedve ezekbe a fröccsenős képekbe, de egyszerűen képtelen vagyok kifagyasztani a cseppeket. Próbálkoztam már stúdióvakuval, rendszervakuval, de csak bemozdul mindig.

Ugyan nem én csináltam - sajnos:D - de olvastam róla, hogyan készült itt :

How To Photograph The Perfect Fire And Ice Cocktail | DIYPhotography.net

Azt viszont nem tudom, hogy ebben a cikkben benne van e az az info ami neked kell.
 
Csak annyit ír, hogy minimumon legyen a vaku, ezt már próbáltam. Eredmény: http://kepfeltoltes.hu/130512/vizes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képen pucér néni található, 18 alattiak ne kattintsanak rá :)
Pedig annyi van, amit a cikkben is írtam, egyetlen rendszervakut használtam, ahogy a képen is látszik. A titok talán az lehet, hogy szinkronkábellel volt összekötve a vaku és a gép, és be volt kapcsolva a "high speed strobe sync" (nem tudom a magyar nevét), ami ugye annyit tesz, hogy egészen (legalábbis nekem a 7D-n, ez vázfüggő) 1/8000 mp-ig tud rövidülni a záridő. Ha nincs ilyen kábel, akkor a legrövidebb záridő (váztól és vakutól is függ) általában 1/250 mp, ott pedig nem merevedik ki a folyadék.
 
dark_waters_v_by_zoldszorny-d3l9h00.jpg

Ezt itt az egri fotósfesztiválon fotóztam. Egész tűrhetően kimerevedett a víz, pedig nem volt kábel. Azt vontam le tanulságnak, hogy az ő vakujuk tudott valamit, amit az átlag nem. Ez egy össznépi banzáj volt, ahol kaptál egy vakukioldót aztán fotózhattad modelleket előre beállított fényekkel. Néhány ismerőssel szeretnénk valami hasonlót, csak egyedibb megvalósításban. A fenti beállítást legalább 50 fotós megörökítette.

És ez sem valami nagy szám:
Model:Canon EOS 400D DIGITAL
Shutter Speed:1/125 second
Aperture:F/8.0
Focal Length:34 mm
ISO Speed:200

Eddig abból indultam ki, hogy ha tök sötét a helység, akkor a záridő annyira nem fontos. Nyitva van 1/250-ig mondjuk, ami önmagában bőven elég a bemozduláshoz. De ha ez alatt az időegység alatt semmiféle más fény nem érkezik, csak a vakué, akkor nem számít, hogy meddig van nyitva a zár, csak az, hogy milyen gyorsan villan a vaku. De úgy tűnik, nem válik be. Megpróbálom ezt a kábelt, mert a jelenlegi megoldás nagyon nem adja azt, amit szeretnék, és elég sok macera egy ilyen fotózást összehozni meg eltakarítani.
 
Eddig abból indultam ki, hogy ha tök sötét a helység, akkor a záridő annyira nem fontos. Nyitva van 1/250-edig mondjuk, ami önmagában bőven elég a bemozduláshoz. De ha ez alatt az időegység alatt semmiféle más fény nem érkezik, csak a vakué, akkor nem számít, hogy meddig van nyitva a zár, csak az, hogy milyen gyorsan villan a vaku. De úgy tűnik, nem válik be. Megpróbálom ezt a kábelt, mert a jelenlegi megoldás nagyon nem adja azt, amit szeretnék, és elég sok macera egy ilyen fotózást összehozni meg eltakarítani.
Ebben is van igazság, de ehhez viszont több, erős vaku kell. Nálam ez két okból nem volt opció: 1. jóval drágább megoldás, mint a kábel, 2. fontos volt, hogy csak egy irányból kapjon fényt, különben a poháron csúnyák lennének a fények
 
Ebben is van igazság, de ehhez viszont több, erős vaku kell. Nálam ez két okból nem volt opció: 1. jóval drágább megoldás, mint a kábel, 2. fontos volt, hogy csak egy irányból kapjon fényt, különben a poháron csúnyák lennének a fények
Megkérdezhetem, pontosan milyen vakut használtál? Még úgysincs saját vakum, mindig csak kölcsöncuccokat használok, legalább adna egy alapot, merre nézegessek.
 
Back
Oldal tetejére