1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Fotók az akváriumon túlról

Kategória: 'Fotózás', témanyitó: danyi03, téma nyitása: Jan 9, 2013.

1. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

danyi03 GA főstatiszta Moderátor

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    Látom, néha, néhányan nyitnak egy-egy topicot nyaralásnak, évszaknak, stb. Arra gondoltam, hogy lehetne egy általános fotós topic, ahová mindenki feltehetné amit épp akkor fotózott. Az akvarisztikát szerintem sokan a látvány miatt élvezzük leginkább, így gondolom, hogy más témájú képekben is tudnak gyönyörködni a legtöbben.

Ha rossz az ötlet, már törlöm is a topicot, ha nem, akkor kezdjétek el bombázni a legjobb képeitekkel. Annyit javasolnék még, hogy ne kezdje el mindenki az összes eddigi fotóját feltölteni, inkább egy-két legutóbbit és ha van akkor egy linket flickr, fb, 500px vagy bármilyen oldalhoz ahol követni tudjuk esetleg a munkáját. Illetve ezentúl mindig ha egy-egy kép van, amit kiemelkedően jónak tartasz, az jöhet ide.

Akkor meg is kezdeném az idei első képemmel, tegnap sushit csináltam vacsorára és úgy éreztem ez megfelelő téma egy évnyitó fotóhoz is.

facebook oldalam: Tamás Danyikó Photography - danyi-foto | Facebook

**update: inadsz ötlete alapján hozzácsapom a jelenlegi gépparkot és az aktuális képhez tartozó adatokat is, ez is követhető példa a jövőben!

fotó: 7D, 17-40 F4 L, 40mm, ISO 640, 1/1250sec, f/f6.4, vaku 1/8 fehér plafonra lőve

váz: Canon EOS 7D
    objektívek: Canon 17-40 F4 L, Canon 70-200 F4 L, Canon 50 f1.8, Sigma 24-70 F2.8, Tokina 10-17 4.5-5.6 fisheye
    sok-sok szűrő
    vaku: Canon Speedlight 580EXII
    tervben: macro közgyűrű szett és macro körvaku

Luna, A. Kavicsos, kisszsu és 4 mások kedvelik ezt.
  2. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Szuper kép, és jónak tűnik a sushi is :)
    Ha már te nyitottad a topicot akkor leírnád milyen felszerelésed van (géppark, fények stb.) és ezt a képet mivel és hogy lőtted? :snaphappy:

danyi03 kedveli.
  3. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    köszi, szuper ötlet, frissítettem is a posztot!

4. murci86
    Épp nem fórumozik ...

murci86 Kertész tanonc

Tag:
    Dec 25, 2011
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Albertirsa
    Sziasztok! Nem vagyok egy nagy guruja a fotózásnak, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre! (Mivel az akváriumfotózás még ennyire sem megy :D) Canon EOS 550D 18-135mm
    Üdv: Murci

Málinkó és kisszsu kedvelik.
  5. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    a kompozíció nagyon tetszik! a brutális pixelesség viszont elég zavaró, de gondolom ez a végső kép minőségi beállításánál ment el

6. murci86
    Épp nem fórumozik ...

murci86 Kertész tanonc

Tag:
    Dec 25, 2011
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Albertirsa
    Ahogy mondja főnök! :) nem akartam egy 8mb-os képpel borzolni a kedélyeket! ;) De ha gondolod...
    Köszi a dicsérő szavakat!

7. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    szerintem a fotóknál fontos a minőség, inkább megvárom míg betölt a 8mb (mai világban nem túl hosszú idő) és nézem valóban jó minőségben:)

8. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Nekem is tetszik a macsek :)
    Támogatom azt az ötletet, hogy csak egy képet tegyen be mindenki. A legjobban sikerültet.:cool:
    [Katt a képre]
    Winter by DanielSzente, on Flickr
    EXIF: Canon 550D with 50mm 1.8 lens. F3.5 ISO 100 1/125 belső vakuval

Ezt ma csináltam délután a kertben. Sokszor eljöttem már mellette és mindig megfogadtam, hogy fotózok egyet kint, de most sikerült is.

Többi havas kép: 2013 Photos - a set on Flickr

Tomi, ozzy, Satu és 4 mások kedvelik ezt.
  9. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
  10. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Olyan, mintha egy tengeralattjáró lenne :)

tibicuk kedveli.
  11. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    Jééé...és tényleg:D

12. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,606
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Felőlem, akik ilyen káprázatos képeket tudnak készíteni, töltsenek fel annyit, amennyit csak elbír a rendszer - max.Viktor majd jól fejbe vág a megjegyzésem miatt -, mert én álló nap tudnék gyönyörködni bennük!
    Mindegyik fantasztikus, köszi srácok! Csak így tovább!(y)

danyi03 kedveli.
  13. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    inadsz: ez a kép GERONIMO szép, kár lett volna kihagyni:)

én meg folytatom egy tavalyi képpel, egy kísérletezés legjobb eredménye. mivel mindenhol megvádolnak, előre leszögezem, hogy a kép NEM photoshop! :)

Málinkó, soosgy, Tomi és 8 mások kedvelik ezt.
  14. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Ez photoshop :ROFLMAO::D Szuper kép, nagyon tetszik, már néztem is a facebookon.

Köszi, örülök, hogy tetszik.

15. loci1234
    Épp nem fórumozik ...

loci1234 Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2011
    Kedvelik:
    678
    Hely:
    Budajenő
    A jó Istenit, ez a koktélos kép #1!! (y)
    Ment a "Lájk" a facebook oldaladra. :)

danyi03 kedveli.
  16. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,348
    Hely:
    Budapest
    Map
    Jó ez a koktélos kép (y) Nekem inkább a felső rész tűnik kidolgozottnak. A pohár talprészén az árnyékok nem igazán szerencsések. De a téma tuti.
    Egy nagyobb felbontás itt tényleg jól jönne. Elég röcögős a kép, pohár szára stb. Jah és ha már elkezdtétek a fótó paramétereket, ne hagyjátok abba. A topiknak akkor van valódi értelme haa képről picit többet is meg lehet tudni. Mivel készült, milyen paraméterekkel és pár sorban akár a hogyan készült, ha ilyen témáról van szó.

Egyébként jó kezdeményezés :)

danyi03 kedveli.
  17. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    a koktélos képről megjelent egy leírásom a DIYPhotography-n is, ott minden részletesen le van írva, hogy hogyan készült, ha valaki esetleg meg szeretne próbálkozni vele

How To Photograph The Perfect Fire And Ice Cocktail | DIYPhotography.net

a kép azért olyan amilyen mert a facebookra feltöltött képet linkeltem, ami rejtélyes módon még gányabb minőségű, ha nem a fb-on jeleníti meg az ember, pedig már ott is sokat romlik a minőség :S

viktorlantos kedveli.
  18. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,348
    Hely:
    Budapest
    Map
    Persze a fórum link nem gáz. Csak dobjátok fel esetleg az eredeti linket is ha valakinek kedve támat pixelezni:)

Köszi a linket szuper most néztem át. (y)

19. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    Én már végig pörgettem az első linket,fészbukot ,ott volt egy kép róla,hogy lett csinálva.Ááá,akkor ez nem összeollózott.
    ...meg a Canaon 7D....ez így együtt..(y)

20. danyi03
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 9, 2012
    Kedvelik:
    6,565
    Hely:
    Green Aqua
    Viktor, az eredeti képeimet nem szívesen osztom meg, sajnos túl sokszor éltek már vissza vele :S Ha nem is fórumtárs, bárki más rátalál itt egy képre, ami megtetszik neki és már buktam is.. Egyszer Németországból kaptam egy e-mailt egy teljesen ismeretlen embertől, hogy ő az én fotómat látta egy müncheni bár reklámján...ez csak úgy kivédhető, ha az ember soha sehová nem tesz fel használható minőségben képet :S én alapvetően fotózáson belül leginkább autókkal foglalkozom (az jobban is megy :D) és sajnos az utóbbi időben már azon gondolkodom, hogy hogyan tegyek a képeimre keresztbe watermarkot hogy végre ne lopják őket különböző autós oldalak (és nem kis blogokról beszélek, hanem bejelentett magazinokról). de a képeim látványát egyelőre fontosabbnak tartom, ezért nincsenek még agyonlogózva, de remélem megértitek, hogy eredeti képet nem teszek fel...

egyébként, ha kipixeleznéd, azt találnád, hogy a pohár alja nem a sajátja (ahogy a leírásban is szerepel, először üresen készül fotó a pohárról mert az első dobás után mindent összefröcsög a színes víz) illetve hogy a háttérrel matattam, hogy ne legyen foltos:)

viktorlantos kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése